Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj a sorkatonasággal?

Mi a baj a sorkatonasággal?

Figyelt kérdés

Ha már a sorkatonasággal kapcsolatos kérdések világnapja van, gondoltam megkérdezem én is.


Én abba a korosztályba tartozom, akit valószínűleg még érintene. Sosem érdekelt igazán a katonáskodás, tehát nincs hurrá hangulatom a felröppent hírek miatt, de nem értem miért is kéne ellenkeznem.

A munkahelyemről kikérnének (valószínűleg..... muszáj lenne nekik). Van rendszer az életemben, nem okozna nehézséget, a koránkelés, a rendszeres fizikai kiképzés vagy éppen a környezetem rendben tartása. Kollégista voltam már, mint ahogy a barátnőm is volt már távol tőlem (fél évig a világ másik felén). Egyszerűen nem tudok olyan okot, amiért hőzöngenem kéne. Nem értem miért háborognak az emberek? És miért pont azok a leghangosabbak, akiket nem is érint már?


Ráadásul az egész csak egy tervezet.



2016. jan. 16. 21:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
Miért ? Mert elvezik tőled a döntöséhez való szabad jogodat ! Emberek vagyunk és ösztönösen vagyunk hajlamosak egymás gyilkolására , ezt az ösztönt erősítené ez a sorkatonaság ... A világnak béke kell és szeretet és szabadság ! Nem azt mondom nincs szükség katonaságra de ha nem muszály akkor az emberek háborúra való ösztönét ne ingereljük fel ilyen hülyeségekkel !
2016. jan. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%

"A munkahelyemről kikérnének"


Ki és hol állította, hogy utána vissza is vesz a munkahelyed?


A legnagyobb problémám ez, hogy alig lehet állást találni, erre "valamikor akkor" próbálnának sorkatonának vinni embereket. (egyetem előtt, de érettségi után, vagy szakmai gyak után amikor az ember be is kerül gyakran valahova, vagy szakma megszerzése után, amikor most "kiemelt cél" a " gyakorlat szerzés gyakorlatban maradás" képzés alatt)

2016. jan. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
" környezetem rendben tartása" Engem erre még gyerekként a szüleim megtanítottak fizikailag pedig a sportoknak hála nem voltak gondjaim.
2016. jan. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 gnoomage ***** válasza:
26%

Én 16 éves vagyok, és kb a mi osztályunk egyedül a suliban akik simán feltették a kezüket egy hazafias versnél arra kérdésre hogy "kik mennének katonának, hogy megvédjék?".


Nem tudom felfogni, hogy mi lenne a gond a családunk és barátaink megvédésével, főleg, hogy lehet csak ilyen "migráns őrök" lennénk a határon, ami meg főleg nem megterhelő, és tök elfogadható(hisz még vissza se lőnek).


Ha muszály lenne és hívna a haza én és jó pár haverom mennénk sztem, igaz mi nem is az ecsethomo közösséget erősítjük.

2016. jan. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Én elfogadom, ha minden 70 év alatti ember pedig olyan táborokba vonul, ahol megtanulják a modern technológiát használni, mint a számítógép, tablet, okostelefon teljes körűen. Ezen kívül az internet használatra, online rendelésekre vagy egyszerűen az email alapú kommunikációra.
2016. jan. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 tothp ***** válasza:
23%
A haza védelme minden állampolgárnak kötelessége (lenne) A katonai szolgálat egy ezek közül. Arra szolgál, hogy ha már ránk lőnek, legalább vissza tudjunk lőni. A fiatal férfiembernek némi rendszeretetet, tartást ad. Épp ráférne a mai fiatalok jó részére egy kis regruta.
2016. jan. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%

Amúgy, ha holnaptól bevonulna minden 40 év és 18 év közötti a multik 100%-a távozna azonnal az országból, pláne akik így is "hiányszakma gondokkal" küzdenek, továbbá a KKV-k is leállnának.


A legtöbb céghez nem vesznek fel, ha a szakmai gyakorlatod nem frissebb, mint 1 év.


Amúgy ironikus, hogy a harci értéket is képviselő gépeink "leesnek" karbantartás, és pénzhiány miatt, de most "hirtelen" el tudnának látni pár 100 000 embert, hacsak nem munka utáni a kiképzés.

2016. jan. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%
Ja, kérdező, te vagy az a fajta, aki pl a vasárnapi zárásnál is csak annyit mondtak, hogy hát nekem is kényelmetlen lesz, de majd bevásárolok pénteken, nem értem minek háborogni. Vagy az áfaemelésnél, hogy jaj csak kétszázalék, az nem olyan sok, kifizetjük. Vagy az internetadónál, mi az a 700 forint, ezért kell hisztizni? Nehogy már ne legyen jogos háborogni, amikor félhülye, mocskos rabló politikusok, mint Kövér Laci meg a Kósa kitalálja, hogy akkor most te bevonulsz katonának egy évre, mert az jó és majd megnevel. A te fajtád miatt tudnak minden szart bevezetni.
2016. jan. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%

"legalább vissza tudjunk lőni. "


Azt mivel, csúzlival?

2016. jan. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
94%

"Én 16 éves vagyok, és kb a mi osztályunk egyedül a suliban akik simán feltették a kezüket egy hazafias versnél arra kérdésre hogy "kik mennének katonának, hogy megvédjék?".

"


Igen mert nem volt tétje. De most amikor konkrétan sor kerülhetne rá akkor nem valószínű, hogy tolonganának.

Példaként említeném az 1. Vh. -t. Az emberek önként jelentkeztek brahiból mert azt sem tudták mi az.Kirándulásként beszéltek róla.

Ne csoda hiszen hosszú évtízedekig semmi tapasztalat nem volt ezzel kapcsolatban. Aztán amikor megérkeztek az elesettekről szoló levelek, üzenetek százezrével meg a csonkolt emberek akkor megváltozott a helyzet, és rájöttek, hogy mibe kerültek!



Akárcsak tavaly májusban gondoltad volna, hogy 300 000 migráns fog átcsörtetni az országon, és 400 km kerítést építenek? Na ugye. Előbb fogtok kiképzésre járni mint gondolnátok!!! Ez az egész jól elő van készítve. Apránként. Két nappal ezelőtt a h. miniszter még önkéntes katonásdit szervezett volna a fiataloknak.


[link]


Most meg ez a hír K. L. -től.


De nem is ez a probléma. Inkább az mikor ezeket a szerencsétleneket támadásra bevetik mondjuk valami zavaros "szittya-turul" elmélet miatt!

Jobbiknál 99,9 % számíthattok rá!

2016. jan. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!