Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy elég 40...

Miért van az, hogy elég 40 tüntető taxis és a kormány máris tárgyal velük?

Figyelt kérdés
A tanárokból 10 000 se lenne elég.

2016. jan. 21. 16:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
14%

Az über egy de facto adócsalás, így a kormány kevesebbet tud beszedni/ellopni ezért adót kellene emelniük, vagy "visszafogni magukat" de ezt nem igazán szeretnék, ezért inkább megszüntetik a visszás helyzetet.


Tanárokkal szemben sokkal nagyobb alkuereje van a kormánynak (munkáltató) ráadásul nem(azonnali) adóhatású a tanárok problémája.

2016. jan. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%

a tanárokkal 25 éve tárgyalnak, és valamiért még mindig azt hiszik (mint a szocializmusban), hogy ők valami hihetetlen értelmiségi réteg a társadalomban

valamiért azt hiszik a jólétet csak akarni kell, de a legtöbbnek minimális közgáztudása nincsen ahhoz, hogy érdemben beletudjon szólni, helyette marad a megaszondás meg az aláírogatás


a jelenlegi céloknak nem sok realitástartalma van, egyszerűen ezt így nem lehet, és ha nem akarják felfogni nem lehet rajtuk segíteni

2016. jan. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
18%

A kormány sincs az Uber mellett, mivel a söfőrök ellenőrizhetetlenek és köztudottan adót csalnak.

Szerintem az Uber-t éppúgy le fogják kapcsolni, mint a Bet365-t.

2016. jan. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy utakat zárnak le, látványos, érezhető közvetlenül... de ha a tanár sztrájkol és esetleg nem megy be dolgozni, az más. Távolabb van, nem szembesül vele annyira kívülálló, így könnyebb figyelmen kívül hagyni is.


Az már más dolog, hogy a közoktatás állami feladat, a közlekedés, pontosabban a taxizás nem feltétlen!

2016. jan. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 MolotovPunk ***** válasza:
90%

Az az igazság,hogy ebben az esetben a taxisokat teljes mértékben meg tudom érteni.

Az UBERre gyakorlatilag szinte semmilyen kötelesség nem vonatkozik jelenleg.Így ők persze,hogy olcsóbbak.Ha rajtam múlna egyébként engedném dolgozni az UBERt is,de csak azokkal a szabályokkal és törvények betartásával,mint a taxisokat.

(Hogy egyenlő legyen a verseny.)


Kérdésedre a válasz:Valószínűleg azért,mert a tanárok jobban a kormány markában vannak,bár ettől függetlenül a tanárokkal és diákokkal is egyet tudok érteni.

2016. jan. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%
Én pont itt a GYIK-en váltottam pár üzit egy Überes csajjal, aki szeretne adózni, csak nem nagyon van megoldva jogilag a helyzet... A taxisok meg szerintem borzalmasan agyon vannak szabályozva, az ő szabályaikon enyhíteni kellene, az Überéknek lehetővé kéne tenni az adózást, és minden oké lenne.
2016. jan. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
29%

#6


Lehet, hogy ő szeretne, de az Über inkább a piacszerzést, és a fuvarból való részesedését szeretné, nem is nagyon ad ki adatokat, a NAV-nak.

2016. jan. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
A taxizást épp azért szabályozták le, hogy lehetőleg ne legyenek hiénák a piacon, és mindenki átlássa a tarifákat. Erre jött az Uber és ezt az egyébként logikus alapkoncepciot alaposan seggberúgta. A taxisok felháborodása teljesen jogos, ha ők belementek a korlátozott versenybe az átláthatóság kedvéért, akkor az ilyen típusú szolgáltatásokat is meg kellen regulázni. Alternatíva lehet a teljes szabadverseny, mert ebben a szektorban még működne is, csak aztán megint jönnének a lehúzós taxisok meg a 75 éves nyugdíjas bácsik az 1200-es ladáikkal.
2016. jan. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
45%

"A tanárokból 10 000 se lenne elég."


Elég volt kevesebb is és kaptak is fizetésemelést.

2016. jan. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

8-as,

tényleg ez volt az alapkoncepció, de így is rengeteg a hiéna. Csak hívni szabad taxit, utcán beszállni nem, pláne ha még cégjelzés sincs az oldalán.

2016. jan. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!