Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz Orbánnal abban,...

Egyetértesz Orbánnal abban, hogy semmilyen illegális bevándorlót ne engedjünk be a közeljövőben Magyarországra?

Figyelt kérdés
Igen/Nem? Esetleg indokold meg, ha lehet.

2016. jan. 22. 10:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem Orbán már nincsen kisebbségben az álláspontjával, csak sokan nem merik bevallani, hogy egyetértenek vele. Félnek. De sokáig nem lehet nem tudomást venni a tényekről.
2016. jan. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
74%

Persze, hogy egyet

Se gazdaságilag, se másféle értelemben semmi szükség itt rájuk, ráadásul jönnek a hírek, hogy nem tudnak, ne mis akarnak beilleszkedni, ellenben ők megkövetelik, hogy mi alkalmazkodjunk hozzájuk

Hát nem

2016. jan. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
7%

Nem. Én azt hiszem, hogy az államhatárokat kell inkább eltörölni.


Miért gondolják egyesek, hogy etikus és elfogadható ember és ember között különbséget tenni?! (Az egyik lakhat itt a másik nem?)

Miért gondolják egyesek, hogy etikus és elfogadható mesterséges határokkal akadályozni, hogy bárki bárhol letelepedhessen?!


Én úgy gondolom, hogy az emberiség egyetlen nagy családot alkot, ember és ember között nem tehetünk jogi különbséget és ebből következően úgy gondolom, hogy az államhatárok és egyáltalán a nemzetállamok létezése elavult és az egyetemes emberi jogokkal ellentétes jogintézmény. Hiszek abban, hogy az emberek szabad mozgását, letelepedését, költözködését, munkavállalását jogi eszközökkel (például mesterséges államhatárokkal) nem szabad akadályozni.


Hiszek abban, hogy az emberiségnek össze kell fognia és létre kell hoznia a Földi Egyesült Államokat, mert csak ez tudja elősegíteni a mai globális problémáink megoldását.


Mivel ennek jelenleg akadályai vannak, első lépésként létre kell hozni a határok nélküli Európai Egyesült Államokat, amely elég erős lehetne ahhoz, hogy összehangoltan lépje fel a közel-keleti helyzet rendezése és a közállapotok normalizálása érdekében és ezzel a tömeges migráció oka szűnne meg.

2016. jan. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
26%

Aki iratok nélkül, a zöldhatáron jön, azzal nincs mit tenni. Haza kell zavarni.

Aki a törvényeket betartva a határállomáson jelentkezik, hogy "Bocs Juszup otthon bántanak", annak az ügyét végig kell vinni. (ha valóban menekült, vagy az országnak jó, ha beengedik, akkor be kell engedni)

Az ügy eddigi kezelésével (jöhettek zöldhatáron, mehettek autópályán gyalog stb) meg lett mutatva, hogy rájuk a mi szabályaink nem vonatkoznak. Ha az első perctől (akár erőszakosan) meg lett volna mutatva, hogy itt az itteni törvények az érvényesek akkor sokkal levesebb lenne a probléma (a jövőben meg még inkább, most még csak kóstolgatja egymást Európa és a bevándorlók)

2016. jan. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
22%
Legalizálni kell őket.
2016. jan. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
74%

#13 : "Mivel ennek jelenleg akadályai vannak, első lépésként létre kell hozni a határok nélküli Európai Egyesült Államokat"


Az elgondolásod nem rosz, de a határok, kerítések lebontása nem az első, hanem az utolsó dolog.

A helyzet az, hogy (az okokat ne firtassuk most) nem vagyunk egyformák, sok tekintetben, köztök erkölcsiekben sem.


Volt időszak, hogy akkor sem zártuk be a lakásunk ajtaját, amikor elmentünk otthonról.

Ma már akkor is zárjuk, ha otthon vagyunk.

A határok lebontásának az lenne a következménye, hogy a "jobb" helyekre özönlenének a "rosszabb" helyekről az emberek, és tönkretennék.

Ha mindenki kedves, és aranyos lenne, akkor a legtöbb konfliktust is le lehetne rendezni, de ez sajnos csak ábránd.


Még a művelt európaiaik is kerítéssel kerítik körül a házukat... Van is olyan mondás, hogy a jó szomszédság záloga a jó kerítés. Nem megy át a kutya kikaparni a zöldséget, a gyerek nem piszkálja el a kerti szermámokat, nem gurul át a labda, meg ilyenek.

De attól még sok szeretettel át lehet vinni egy tál süteményt, meg segíteni gyümölcsszedésnél.


Azt hiszem, a kölni események világossá tették, hohy merőben eltérő kultúrák között nagy lehet a súrlódás.

Ezt meg jobb elkerülni.

Sajnos eddig beigazolódott, hogy a jövevényeknek eszük ágában sincs alkalmazkodni a helyi kultúrához. És ez annál inkább így van, minnél nagyobb tömbökben élnek a befogadó országban.

Én például szeretnék néhány év múlva is együtt menni uszodába a feleségemmel. Londonban ez már számos uszodában lehetetlen, mert az ottani muzulmánok ráerőltették a saját szokásaikat a helyi rendszerre.


Szóval... valahogy úgy néz ki, hogy a másik kultúrát annál jobban lehet tisztelni, minnél messzebb van.


Szóval egyetértek Orbánnal.

2016. jan. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
84%
Egyet! Semmi szükség rájuk, főleg erre a sok diplonyos "menekültre", hogy a zöldhatáron úgy sunnyognak át már x-edik biztonságos országon keresztül.
2016. febr. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

Nem értek egyet Orbánnal, Merkel gondolkodása közelebb áll hozzám, bár vele sem értek egyet mindenben.


Nevetségesnek és értelmetlennek tartom az "illegális bevándorló" szóösszetételt, mert szerintem a bevándorlást-kivándorlást legális és erkölcsileg legitim eszközökkel akadályozni nem lehet, nem szabad, helytelen. Illegális lehet a regisztráció elmulasztása, mint szabálysértés, de nem maga az országok közötti mozgás. Az államhatárok és nemzetállamok léte jelen formájában szerintem erkölcsileg tarthatatlan, elavult dolog, ezen nyilvánvalóan változtatni kell, hogy az emberek szabad mozgását bürokratikus akadályok ne gátolhassák, mert ez méltatlan az emberiséghez.


Az emberiség gyökerei közösek, ezért írtam, hogy egy család vagyunk.


Az eltérő nyelvek, szokások, vallások, rasszok, nemzetiségek, kisebb-nagyobb kulturális különbségek azért alakultak ki, mert szétterjedtünk a Földön és földrajzi akadályok miatt a szabad kommunikációnk, egészséges keveredésünk, párbeszédünk és interakcióink korlátozottak voltak. A különböző területeken élő emberek nem találkoztak másokkal, nem kaptak hírt róluk és külön-külön voltak kénytelenek a helyi természeti és társadalmi viszonyokhoz, környezethez, közvetlen szomszédsághoz alkalmazkodni, külön egymástól függetlenül gazdálkodtak, életek, fejlődtek.


A XIX. XX. és különösen a XXI. századi tudományos és technológiai fejlődés ezt az alaphelyzetet véglegesen megváltoztatta. A közlekedés és hírközlés fejlődésével, és különösen az internet által a földrajzi eredetű társadalmi-gazdasági és kulturális elkülönülés megszűnt. Kialakult a globális falu, globális gazdaság és a kulturális értékek, szokások, alkotások, történetek is közkinccsé váltak. Világszintű közvetítőnyelvek alakultak ki (főként az angol), de a nemzeti nyelvek is elkezdetek szavakat, kifejezéseket átvenni egymástól, azaz egységesülni, összeolvadni. A gazdaság, kereskedelem és információszolgáltatás máris teljesen összeolvadt.


Ezen összeolvadás révén a kulturális fejlődés hihetetlen mértékben felgyorsult, a generációk közötti különbség megnőtt. Unokáink olyan dolgokról beszélnek, olyan szavakat használnak, olyan tárgyi eszközökkel vannak körülvéve, olyan módon élnek, amely nagyszüleink számára teljesen felfoghatatlan lett volna. Néhány nemzedék (unoka-nagyszülő, dédunoka-dédszülő) között nagyságrendekkel nagyobb kulturális különbség van a világ minden táján, mint ami egy időben akár kontinensek között észlelhető.


Én egyetemi munkám során vendégoktatóként, konferencia résztvevőként, turistaként, ideiglenes munkavállalóként, szakértőként, projekt-munkák keretében jártam sokfelé Afrikában, Ázsiában, Dél-Amerikában, Ausztráliában és magam is fogadtam mindenféle vendégeket itthon. A világ minden egyetemén angolul beszéltünk, és a piacon, városban, faluban, vagy az erdőben mindenhol megértettük magunkat kézzel-lábbal. Sokféle vallás templomában jártam, sokféle nép tagjainak otthonában vendégeskedtem, sok nép konyháját megkóstoltam, sok város múzeumát megcsodáltam, sok nép tagjaival dolgoztam együtt, kerültem kereskedelmi, szolgáltatási, oktatási vagy tudományos kapcsolatba. Az én tapasztalatom az, hogy csodálatosan szép és gazdag az emberiség kulturális öröksége és azt meg is fogjuk őrizni, de a mindennapi életben, együttműködésben, együttélésben a kulturális eltérések semmiféle akadályt nem jelentenek. Minél változatosabb etnikailag egy város annál virágzóbb minden szempontból. Szingapúr, Frankfurt, vagy New York sikerét a világszintű kapcsolatok, a bevándorlók sokfélesége, a gazdaság és a kultúra sokszínűsége biztosítja. Ez az út áll előttünk, nincs értelme visszafelé menni az időben, mert a fejlődés és egyesülés megállíthatatlan.


Szerintem 5-10 éven belül létrejön az Európai Egyesült Államok és 20-30 éven belül a Földi Egyesült Államok is. Közös gondjainkat közösen kell megoldani, mert 195 nemzetállamocskára szétszakítva reménytelen. Ez nem jelent valamiféle központi diktatúrát vagy birodalmi császárságot (mert azok is elavult formációk), hanem minden döntés ott születik majd meg ahol az a leghatékonyabb, a globális ügyekről a demokratikusan választott és demokratikusan működő világparlament dönt, a regionális ügyekről a regionális képviselőház, a települési ügyekről a települési önkormányzat. Én azt hiszem, hogy a világ népeinek már nagyon elegük van a háborúkból, terrorból, diktatúrákból, ordító jogi és esély-egyenlőtlenségekből, amit a nemzetállami széttagoltság hozott magával. Meggyőződésem, hogy elegük van már abból is, hogy a 195-felé szétszakított demokratikus politikai hatalom erőtlen ha közérdek érvényesítéséről van szó, a már teljesen globális multicégek és üzleti-hálózatok profit érdekeivel szemben.


Addig is pedig a politikai és gazdasági menekülteket egyaránt be kell fogadni, a be- és kivándorlást akadályozni nem szabad, mert nem helyes és nem is célszerű.

2016. febr. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
79%

Igen.

Ha valaki segitseget ker, az az elso, hogy tiszteletben tartja a szabalyoket es torvenyeket, es a megfelelo formaban teszi.


Es nemcsak a kozeljovoben, de egyaltalan ne.

2016. febr. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
79%
13 allaspontja erdekes lenne, de ott van a problema, hogy ha ember es ember kozt ne tegyunk kulonbseget, akkor miert kellene ae egyiknek eltartani a masikat? Akkor boldoguljon a sajat erejebol, ne varjon ingyen lakast meg ingyen ellatast.
2016. febr. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!