Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyennek láttad Magyarországo...

Milyennek láttad Magyarországot egy hosszan tartó külföldi út után?

Figyelt kérdés
Mondjuk legalább 2-3 hétig távol voltál Magyarországtól, külföldön voltál nyaralni/dolgozni stb., lassacskán megszoktad az ottani életet/klímát/életstílust/gazdasági helyzetet. Utána hazajöttél, s beléptél az országba vagy egy külső határon, vagy Ferihegyen. Milyennek tűnt Magyarország? Másként tekintettél a hazai helyzetre, politikusokra, gazdaságra, életstílusra?

2016. jan. 23. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem saját, egy ismerősöm mesélte, hogy egy hosszabb kubai út után az volt az első kérdése itthon, hogy mi történt, amiért mindenkinek így lóg az orra. Mondták hogy semmi. Nagy volt a kontraszt :D
2016. jan. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%

Igen, kétségkívül jó néha "kívülről" ránézni az országra, egy festményt is jobban értékel az ember, ha néhány lépést hátralép a múzeumban.


Norvégia után szörnyűnek találtam a magyar közállapotokat a korrupciót, urambátyám összefonódásokat, a nyílt rasszizmust, nacionalizmust, a borzalmas bürokráciát a túlellenőrizgetést, a természetvédelem elmaradottságát, gyengeségét, a tv-k nyílt politikai elfogultságát.


Kazahsztán után viszont, szinte felszabadulás volt hazajönni. Teljesen az volt az érzésem, hogy ez az Orbán-rendszer nem is olyan rettenetes.

2016. jan. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Én Bregeznben voltam 1 hónapot rokonaimnál(Ausztria-Svájc-Németország határa). Miután hazajöttem úgy éreztem magam, hogy azonnal vissza akarok menni, és hogy egy gettóba jöttem vissza. Itt kosz, mocsok, bunkó depis emberek, szegénység. Ott vidám emberek, gazdagság(legrosszabb autó az utakon a VW Passat), egyből megállnak ha át akarok menni az úton, tiszta, kátyúmentes utak, semmi szemét, egy csöves se stb...
2016. jan. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%

Na megvan a napi öngyűlölő kérdés.

Írjátok le 25ször, hogy milyen szuper volt bárhol máshol és milyen szörnyű volt hazajönni. Aztán tapsikoljatok magatoknak.


Azt nem értem, ha olyan jó volt, miért nem maradtatok ott?

2016. jan. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez a hazám, ide kötődöm, de nem akarom ilyennek látni. Érte haragszom én, nem ellene. (József Attila nyomán szabadon)
2016. jan. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Nyomasztó volt.
2016. jan. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Azt nem értem, ha olyan jó volt, miért nem maradtatok ott?

"


Azért nem maradtam mivel csak nyaralni voltam ott...

2016. jan. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2-3 hét szerintem nem nagyon nevezhetõ hosszú távollétnek. Éltem 3 évet Angliában, hazamentem Magyarországra és nem is akartam már sehova menni de a sors úgy hozta hogy kiköltöztem Ausztráliába lassan 2.5 éve de haza akarok menni majd egy két év után miután kerestem annyit amivel megvalósíthatom a terveimet. Hazamenni örömmel fogok olyan érzésem biztos nem lesz hogy hú micsoda gettóba jöttem vissza. Angliából hazatérve sem voltak ilyesfajta érzéseim az országgal kapcsolatban.
2016. febr. 23. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Mindenképpen másként kezded el figyelni az országod ha van más nézőpontod már. Írtam erről egy blogot ha érekel nézz bele :)


[link]

2016. okt. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!