Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Eu külső határainak védelme...

Az Eu külső határainak védelme a liberálisok/liberalizmus miatt ilyen rossz?

Figyelt kérdés

Párszor láttam, hallottam olyan véleményt tőlük, hogy " a határok elavult, mesterségesek múltszázadi dolgok és korlátozzák az egyének jogait, hogy ott élhessenek, ahol akarnak".

Nem hiszem, hogy az illető szeretne egy ISIS hívő családot a szomszédjába, vagy egy afrikai törzset.Bár, aztán kitudja, némelyikük szereti az egzotikus "kultúrákat".


Ha 200 ember beszivárog az rendben van, nincs tökéletes rendszer, a legjobb hajón is keletkezhet egy tűszúrásnyi lyuk.


Na, de, hogy egy Budapestnyi ember behatol, mindenféle ellenállás nélkül, ott valami nagyon nem oké.


Véleményem szerint, a balközép/jobbközép köntösbe bújt liberális politikusok felelősek ezért.Szándékosan, nem hagyják, hogy kemény határőrizetet lehessen felállítani, mert az ellenkezik a fent leírt elveikkel.

Csak, ha ezt kimondanák, hogy ők teljes határok nélküliséget, meg világállamot szeretnének, akkor lecsökkenne a népszerűségük és elveszítenék a hatalmukat.


Nem beszélve, az emberjogi fundamentalizmusukról.

Az emberi jogoknál meg vannak fontosabb dolgok is.Az adott ország, közösség védelme ezek közé tartozik.



2016. jan. 24. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen.

A legjobb lenne, ha nem lennének ennyire liberálisok, rendesen védenék az EU külső határait és jól pofánvernék Orbánt, aztán valami értelmes csoportot raknának a helyére.

A nagy baj, hogy Magyarországon nemigen van ilyen. Bár ez leginkább csak a saját szégyenünk.

2016. jan. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fura nálunk a határvédelmet pont az illiberális fidesz törölte el.
2016. jan. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Részben nekik, illetőleg köszönhető annak is, hogy egész egyszerűen nagyon gyávák az európai vezetők, akik a PC elvárásoknak még akkor is inkább meg akarnak felelni, ha tragikus következményekkel járhat ez hazájuk számára. Ha elvonatkoztatunk a migráns kérdéstől, szerintem ennél még veszélyesebb helyzetben is azonos cselekvésképtelenség jellemezné a politikai elitet, akik jobban féltik a szaros szavazatukat és "megbecsülésüket", mintsem annak a társadalomnak az érdekeit, melyek sorsának gondozására felesküdtek.


E mellett nem csak a gyávaság, hanem a gyengeség és az impotencia is nagy mértékben jellemzi egyaránt az EU és a nemzetállamok vezetőit is, akik képtelenek kiállni azokért az érdekekért, melyek lehetőséget teremtenének a problémák megoldására. Ez végképp bűn olyan politikusoktól, akik pontosan tisztába vannak azzal, hogy mit kellene tenniük, de nem teszik, hanem -e helyett különféle új bürokratikus intézmények létrehozását sürgetik egy olyan réteg irányítása alatt, akik eddig sem tudtak semmilyen problémát megoldani se nemzetállami, pláne nem európai szinten. Nem tudom, hogy milyen alapon várják ezt el, mert aki szar politikát folytat, annak eszem ágában sincs mégtöbb hatalmat adni (Igen Junker rád gondoltam).

2016. jan. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A problémák abból származnak, hogy Európa szét van szabdalva nemzetállamokká, amelyek között nincs megfelelő és hatékony koordináció. A megoldás az Európai Egyesült Államok mielőbbi létrehozása és megerősítése.
2016. jan. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!