Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meg lehet állítani a kivándorl...

Meg lehet állítani a kivándorlást?

Figyelt kérdés

"A reformok működnek.

Több százezer magyar keres milliókat ( hatás szünet )- külföldön."

Én találtam ki, de szerintem tökéletesen leírja a mai helyzetet. Lehetetlen itthon az élet. Legalábbis nagyon nehéz elhelyezkedni, úgy hogy jól éljen az ember, ne csak megéljen.

Meg lehet állítani a kivándorlást? Hogyan?


2016. jan. 24. 22:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
régen is az okos nem maradt itt nem véletlenül a sok feltaláló tudós külföldön lett híres nem a saját hazájában !
2016. jan. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

5-ös.

"de ha meg nyakló nélkül beengednek, szabadjára engednek minden bankot, multit, vadkapitalistát. Akkor meg azok tehetnek meg bármit velünk. ( Ja, Semelyik oldal aktivistája nem vagyok. csak próbálom pro és kontra értelmezni a dolgokat)"


Okosan kellene lavírozni Orbánnak közöttük és nem ennyire lehúzni őket.

Mert mondom ez azt üzeni a még kintlévőknek hogy ide nemszabad befektetni mert bizonytalan hebehurgya a kormány.

2016. jan. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
87%
Ha idehaza kereshetnék többet mint odakinn, akkor sem maradnák. Mert attól még a tisztességtelenül gazdagodók továbbra is hülyének néznének. Tisztességes polgárként elvárom hogy "én legyek az úr a háznál", ne pedig az olajszőkítő vagy a korrupt politikus vagy a földmutyis meg a többi bűnöző. Az államosítás és az ávós haramiák elől menekülő arisztokraták is inkább választották a dzsungelt mint azt hogy gazemberek szolgái legyenek.
2016. jan. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Meg. De ehhez a lakosságnál kéne hagyni a pénzt és nem hülyére adóztatni őket, hogy aztán 80-90 ezer legyen a fizetés három műszakra.
2016. jan. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

" Áramos és szöges-pengés kerítés és aknazár és katonák tűzparanccsal a határon. "


Én attól még átrepülök repülővel fölötte. :D


Viccet félretéve: teljesen megállítani nem lehet, de egy egészséges szintre le lehet csökkenteni, amibe talán nem rokkan bele a gazdaság...

2016. jan. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Miért akarná bárki is megállítani? Csak egy bizonyos réteg marad végleg külföldön, orvos, vállalkozó, meg aki úgy érzi a tanulásra elpocsékolt éveit nem azonos értékű bérrel honorálják.


Gondolj bele ha csak X csoportnak emelnék a pénzét hogy maradjon, a szalag melósnak meg nem, abból milyen cirkusz volna.

2016. jan. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
44%

Nem célom védeni Orbánt, de már jóval előtte elkezdődött a kivándorlás. Ugyanúgy vándoroltak ki bőven Gyurcsányék ideje alatt is, csak akkor még nem tűnt fel ennyire.

A bevándorlást meglehetne állítani, csak akkor a sok külföldi multi kimenne az országból, hisz már nem minimálbéren dolgozna mindenki, hanem normális fizetést kapna, amiből meg is tud élni. A multinak meg ez már nem érné meg.

2016. jan. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Amióta 1989-ben megnyíltak a határok a kivándorlás elkezdődött.


Én 1991-ben végeztem a szakmunkásképzőben az osztálytársaim majdnem fele 92-93-ban külföldre ment dolgozni.

2016. jan. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Amíg ilyen sokat kap az állam a pénzünkből, nem lehet megállítani a szürke/feketegazdaságot. A munkáltatód által befizetett és a te béred bruttója összeadva körülbelül annyira jön ki, mint amennyit nettóban kapsz. Ezen felül 27%-ot fizetsz ki áfaként és további adókat egyéb termékekért. Például üzemanyagért literenként vagy 150 forintot. Te kapsz kb 50%-ot, az állam 150%-ot és ebből ennyire futja. Hihető.
2016. jan. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!