Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar sajtó azokról a...

A magyar sajtó azokról a földvásárló családokról miért nem tudósít, amelyek több száz hektár földet vásároltak százmilliókért? Miért csak és kizárólag a politikusokról és a politikusrokonokról tudósítanak?

Figyelt kérdés

Néztem a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet weboldalán a földvásárlások eredményközlő hirdetményeit. Az eredményközlő hirdetmények szerint vannak olyan családok, amelyek legalább 500 hektár földet vásároltak több mint félmilliárd forintért. Olyan is van, akinek zsebből van 380 millája 230 hektár földért. Ez még semmi, láttam, hogy 1-1 polgármester rokona is vásárolt földeket. Azonban ezekről az esetekről a sajtó nem tudósít, csak az olyan híres-neves emberkékről, mint L. Simon László és felesége, illetve Lázár János és apja-ra-nagyja, s a többi.


Az olyanokról miért nem tudósítanak a sajtóban, akik legalább annyit vásároltak, mint a híres, neves politikusaink és hozzátartozóik? Azokról a személyekről és családjairól miért nem ír a sajtó, akik sok-száz hektár földet vásároltak sok-száz milliós tételben? S az olyan földvásárló vállalkozókról miért nem tudósít a sajtó, akik köztudottan Fideszes kötődésűek?


Érdekelne miért van ez, mert kicsit gáznak tartom ezt a felületességet, ami a sajtóban van. Elég sok minden felett elsiklanak. Igazi oknyomozó újságírás már nincs is Magyarországon?



2016. jan. 27. 00:01
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Ne aggódj, a haveri kör is felelősségre lesz vonva, nem csak a politikusok.
2016. jan. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyszerű, mert a hírnek vannak olyan tényezői amik más fontosságot adnak neki.

"A hírértéket az alábbi tényezők növelik:

-az esemény, történés, cselekvés aktualitása,frissessége

-a hírben szereplők ismertsége, pozíciója, befolyása

-a földrajzi és kulturális közelség

-az esemény, történés, cselekvés egyedisége, szokatlansága, meglepő vagy megdöbbentő volta

-a tematikai keretbe illeszthetőség, azaz van-e előzménye a hírnek

-az információ érdekessége, szórakoztató jellege"

2016. jan. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Mert a libsi kutyák erre a csontra ugranak.

Ha megírná nekik az index, hogy Kis Pista vagy Nagy Jóska vett xmilliárdárt xezer hektár földet azon nem tudnának csámcsogni napokig.

2016. jan. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A hírérték tényezői közül jó néhány érvényes ezekre a földvásárlókra is.


-az esemény, történés, cselekvés aktualitása, frissessége

--(Amikor kijöttek az eredményközlő hirdetmények elég friss, aktuális volt.)


-hírben szereplők ismertsége, pozíciója, befolyása

--(Egyesekkel korábban már foglalkozott velük a sajtó, de most érdekes mód nem.)


-földrajzi és kulturális közelség

--(Budapesthez közel vannak a földek, illetve eme földek közül néhány ismert személyek, ismert politikusok lakhelyéhez van közel.)


-az esemény, történés, cselekvés egyedisége, szokatlansága, meglepő vagy megdöbbentő volta

-- (Nem tudom neked mennyire meglepő, szokatlan, egyedi ami történik a földvásárlások körül.)


-tematikai keretbe illeszthetőség, azaz van-e előzménye a hírnek

--(A földvásárlásokhoz lehet előzményt illeszteni.)


-információ érdekessége, szórakoztató jellege

--(Az nem tudom mennyire érdekes, szórakoztató neked, hogy javarészt "szétlopják", hűbéresítik Magyarországot.)

2016. jan. 27. 00:17
 5/8 A kérdező kommentje:

"nem tudnának csámcsogni napokig."

Pedig lenne min... :-)

2016. jan. 27. 00:18
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A vicc, hogy még a híres-hírhedt emberek mutyijait is leszarják az emberek. Egy teljesen ismeretlen emberről szóló cikk végképp nem váltana ki semmi reakciót.

Teljes apátiába süllyedt ez az ország már, és ebbe magamat is beleértem sajnos. Mostmár én is csak pislogok kettőt az újabb elképesztő dolgokon, aztán várom a következő szavazást.

2016. jan. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb, ha beküldöd és majd meglátod, hogy tényleg nem foglalkoznak-e velük.
2016. jan. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Beküldtem, nem foglalkoztak vele.
2016. jan. 27. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!