Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lett/lesz a régi MSZP...

Mi lett/lesz a régi MSZP székházzal?

Figyelt kérdés
A híradóban azt mondták valami tűz volt benne, és hogy hajléktalanok kimenekültek. Hajléktalanok tanyája lett az egykori MSZP székház? Vajon, mennyire lehet komolyan venni azt a pártot akinek már annyi valós támogatója sincs, hogy egy ezer esztendeje sajátjukként aposztrofált székházat amit az idők kezdete óta birtokoltak, nem tudnak fenntartani? Azért ez elgondolkodtató. Költséghatékonyság, oké! De hogy egy országos pártnak ezer esztendős székházából is mennie kelljen... Erről olyan mélyen hallgat a sajtó is, hogy ennyire szét van hullva az MSZP?

2016. jan. 27. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Na akkor fogalmakat tisztázzunk mert látom neked nem sikerült csak hőzöngeni!

Volt MSZP székház az ami egykor az MSZMP székháza is volt a Köztársaság téren található (Most II. János Pál Pápa nevű tér), igen hajléktalanok meg tűz is volt ott, de onnan 2007-ben kiköltözött a párt, és átmentek az ÚJ MSZP székházba a Jókai utcába. Közben eladták a régi székházat, szóval nem MSZP tulajdon már 6 éve!

2016. jan. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én jártam bent, tényleg csövestanya. Csak azért hagytak békén, mert 8-an voltunk. Szeretjük az elhagyatott helyeket (néhány MSZP-s borítékot el is tettünk szuvenírnek), de azért ez már túlzás volt. Ordítozó "lakók", szar a folyosó közepén, minden fém (még a korlátok is) levágva. Egyszer az egyik tag megjelent egy zsír új biciklivel. Biztos most vette. :)


Mindez szeptemberben volt, a migráns válság közepén. Előtte a téren több százan táboroztak, főleg afgánok. Estefelé elmentünk, másnap olvasom, hogy az éjjel balhé volt az ultrák és migránsok közt egy elhagyatott épületben a tér mellett. Vajon hol lehetett?

2016. jan. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Párttól, ideológiáktól függetlenül kérdem, hogy miért ment ki belőle a párt, miért hagyta enyészni azt az épületet. Ha nem fértek benne miért nem adták át egy kisebb szervezetüknek vagy valamelyik társ rokon szervezetnek, alapítványak? Kár azért az épületért!! Gondolom a mostani kormány nyilván nem fog már csak azért se azzal az épülettel foglalkozni. Engem maga az épület mint építészeti tereptárgy érdekel, és hidegen hagy, hogy melyik pártté volt. Csak haragszok, amiért legyen az akárki MSZP vagy tök mindegy ki, így hátrahagy egy épületet ami sokkal jobb sorsot érdemelne. Pártoktól függetlenül.
2016. jan. 27. 21:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Tudod hány elhagyatott épület van Budapesten? Rengetegben jártam, már számolni se tudom. Szerencsére azért a legtöbb nem ilyen szintű csövestanya, csak szimplán lakatlan. Viszont a hátrahagyott tárgyak, berendezések, az elhagyatottság, a régi építészet miatt mégis érdekes.
2016. jan. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
"miért ment ki belőle a párt, miért hagyta enyészni azt az épületet." - Azért mert új pártszékházat akartak. Nem mellesleg jobb helyen van és jobb is. Meg az MSZMP ideológiával szakítani akartak ez is egy magyarázat volt. Az más kérdés hogy az új tulajdonos miért nem foglalkozik vele.
2016. jan. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De jó... a fiatalok meg nem tudnak hol lakni vagy nyomortanyán vannak albérletben. :(
2016. jan. 28. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!