Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az EU, elvándorlás hogyan fog...

Az EU, elvándorlás hogyan fog hatni a bérekre, inflációra, árszínvonalra, GDP-re? Mi várható a következő években, évtizedekben?

Figyelt kérdés
Sok helyen hallani, hogy mivel a szakemberek a négyszeres nyugati fizetések miatt elmennek külföldre, így a munkáltatók itthon is kénytelenek lesznek jelentősen béreket, árakat emelni.

2016. febr. 4. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Rosszul.
2016. febr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így van, a munkaadók kénytelnek lesznek normális béreket adni, ha szeretnének munkavállalót találni, DE! viszont a bérek emelkedése magával fogja hozni a megélhetés költségeinek megemelkedését is.
2016. febr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja, majd biztos fognak neked magasabb béreket adni.

Pont úgy ismerni őket.

2016. febr. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én már több helyen hallottam,olvastam,hogy más EU országokhoz képest,nálunk lényegesen magasabbak a bérekre rakódó(munkáltató által fizetett)terhek.Ha ez így van,akkor nem csak a munkáltatókon múlik a dolog.Csak nem tudom,hol lehet erről konkrétumokat olvasni.
2016. febr. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak az a baj, hogy egy közepesen is normális bér után a munkáltatónak brutális adómennyiséget kell fizetni, majdnem a dupláját. És azt ügye elő is kell állítani - tehát ha megkapod pl a 220e fizetést (ami még bőven nyugati átlag alatt van) azért majdnem fél millió forintot kell termelned a munkáltatódnak, hogy ne legyen veszteséges a fizetésed. És ügye általában erre még rájön, hogy ki kell fizetni az irodát, az áru célba juttatását, az eszköz amortizációt, kéne félrerakni a fejlesztésekre, és hát a főnök is szeretne fizetést kapni - ezek mind-mind rárakódnak a munkavállaló bérére, amit neki meg kell termelnie. Ha nem termeli meg, a cég veszteséges és csődbe megy.


Csak úgy ellenpéldaként: Angliába a fizetésre jóval kevesebb adó rakódik: h kapsz kézhez 1500 fontot, ahhoz elő kell állítanod 1916 fontnyi árut (+ a járulékos költségek, mint fent). Tehát alapból jóval kevesebb az adóteher, könnyebb magasabb fizetést adni. És azt már csak említsük meg, hogy a kaja is olcsóbb, tehát még a keveset keresőknek is több pénze marad luxustermékre, tehát jobban tudják pörgetni a gazdaságot.

2016. febr. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!