Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miert kovetelnek beremelest a...

Miert kovetelnek beremelest a tanarok es a tanitok?

Figyelt kérdés
2016. febr. 17. 06:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
36%

A tanárok elvannak telve maguktól, erre így egyetemista szinten kellett rájönnöm. Itt a tanárok jobb arcok mint közép- és általános iskolában. Az egyetemi képzések Magyarországon kiemelkedő minőségű szerintem. Ami a problémát jelenti az a kötelező oktatási rendszer hibája. Olyan dolgokat követelnek a tanárok, amik már abszurdak. Egységes oktatási rendszer jó dolog, tapasztaltam azt már, h a tanár mindenről beszélt csak arról nem amiről kellett volna. Ezt ne ellenőrizzék, h mit tanít? Kéremszépen nem bánom, h matek órán tanultam meg a pálinka főzés lépéseit, de lehet jobb lett volna az átlagom későbbiekben.


A tanároknak heti 30-40 tanítási órát - 45 perceseket rendelnék el, a diákoknak meg 5-6 órát minden nap, ami azt eredményezné, h némelyik osztálynak nem lenne reggel 8kor órája, hanem inkább 7. óráig bent marad.


Meglehetne oldani jobban is, de a mostani rendszer se rossz. Max finomítani kellene rajta és a diákoknak is szüksége lenne olyanra, akiket tisztelnek. Viszont tanárnak az elmúlt 20 évben az ment, aki nem tudja ezért tanítja. Sok kisebbségi komplexumú tanárvan, akit tényleg csak pedagógusnak vettek fel és kiéli a gyerekeken a hajlamait. Ezeket is felülkéne vizsgálni egynek pl.

2016. febr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Már rég utcára kellett volna vonulniuk. Nekem van pedagógus a családban, nekem szerencsére nincs hozzá affinitásom. Az oktatási rendszerünk a jelenlegi keretek között tarthatatlan, a pedagógusoknak sem jó, a diákoknak sem jó, a szülőknek sem jó. A bér csak egy része a problémáknak. A családban aki pedagógus, a munkájához szükséges eszközöket sokszor a saját pénzén kell, hogy megoldja, amit magától és a családjától von meg, mert nem adnak keretet. De ez csak egy probléma.
2016. febr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!