Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, szerintetek...

Fideszesek, szerintetek belefér a demokráciába, hogy a kormány kezébe teljhatalmat kell adni bemondásra?

Figyelt kérdés
Az új tervezetről beszélek, ami alapján a kormány saját hatáskörben kihirdet "terrorveszélyt", és 60 napig bármit megtehet az Országgyűlés felhatalmazása nélkül.

2016. febr. 17. 13:00
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Két dolgot nem említett meg itt senki.

1. Terrorhelyzet esetén közbeszerzési eljárás sem kötelező. Ugyan hány stadionra köthetnének egy nap alatt szerződést Mészáros Lőrinccel? Tudjuk, hogy a Fidesz nem szemérmes, amire hatalma van, azt előbb-utóbb használni és kihasználni is fogja.

2. A Házszabályból éppen ezért törölték a név szerinti szavazást, így bárki következmény nélkül átszavazhat, de az sincs kizárva, hogy az egyik szavazógépet vagy a rendszert megbuherálják. Csak az lehet a biztos, ha a szavazás idejében az összes ellenzéki össze van "zárva", és erről élő felvételt közvetít a tévé... Ugyanis ha már egy nincs köztük, akkor már nincs bizonyíték.

2016. febr. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:

"1. Terrorhelyzet esetén közbeszerzési eljárás sem kötelező. Ugyan hány stadionra köthetnének egy nap alatt szerződést Mészáros Lőrinccel? Tudjuk, hogy a Fidesz nem szemérmes, amire hatalma van, azt előbb-utóbb használni és kihasználni is fogja."


Ez igaz.


"2. A Házszabályból éppen ezért törölték a név szerinti szavazást, így bárki következmény nélkül átszavazhat, de az sincs kizárva, hogy az egyik szavazógépet vagy a rendszert megbuherálják. Csak az lehet a biztos, ha a szavazás idejében az összes ellenzéki össze van "zárva", és erről élő felvételt közvetít a tévé... Ugyanis ha már egy nincs köztük, akkor már nincs bizonyíték."


Ezt nem tudom, mármint hogy ezt törölték-e a Hászabályból, eddig tudom, hogy volt. Az, hogy megbuherálják, nem hiszem. Az ellenzék - amennyiben ott akar ülni továbbra is a Parlamentben 2018 után is, vagy esetleg kormányzati elképzeléseket is dédelget -, nem fogja megszavazni, ez biztos.

2016. febr. 18. 12:16
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

"Fideszesek, szerintetek belefér a demokráciába, hogy a kormány kezébe teljhatalmat kell adni bemondásra?"


A fideszesek szerint ez teljesen oké. De csak akkor, ha a Fidesz van kormányon. Egyéb esetekben természetesen nem!

2016. febr. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
0%

Mennyi szűk látókörű ember van ebben az országban!


Nem az ország érdekeit nézitek hanem hogyan lehet minél jobban a kormányt lejáratni - gáncsonli.


Nem vagyok sem fideszes sem baloldali de szerencsére nem vagyok szűk látókörű, az ország érdeke az első pláne egy terrortámadás esetén!


Minél hamarabb olyan törvény kell ami azonnali felhatalmazást ad a jövőben bármelyik kormánynak egy terrortámadás esetére az azonnali cselekvésre - egy támadás esetén minden perc számít!


Ne keljen órákat várni a parlament összehívására egy döntés meghozása érdekében.


Az előző válaszokból is látszik (közbeszerzés és hasonló marhaságok) mennyire buták az emberek - nem az a lényeg nektek, hogy mi történhet egy terrortámadás után hanem a kormány fikázása. Én akkor is támogatom ezt a törvényt ha a jobbik ha z MSZP vagy bárki más vezeti az országot.


Nektek fontosabb hogy egy terrortámadás után is legyen net minthogy a terroristák minél előbbi elfogása a további vérengzés elkerülése érdekében amivel emberek életét lehetne megmenteni.


Ebből is látszik a nyugati országok és Magyarország mentalitása közötti hatalmas szakadék. Ezért nem halad semerre sem az ország mert mindig azt nézitek hogyan lehet fikázni egy törvényt mint az ország érdekét.


Franciaországban senki nem háborgott a net korlátozásáért vagy a utcák lezárásáért a média korlátozásáért mindenki megértette, hogy erre szükség van - csak a buta Magyar nem! Tisztelet a kevés kivételnek!!!

2016. febr. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

"Mennyi szűk látókörű ember van ebben az országban!


Nem az ország érdekeit nézitek hanem hogyan lehet minél jobban a kormányt lejáratni - gáncsonli."


Szerintem te vagy a szűk látókörű, aki nem fogja fel, hogy senki nem azt vitatja, hogy a kormánynak jogokat kell adni egy terrortámadás esetén, hanem a 60 napot, az Országgyűlés ignorálását ez idő alatt, és a többi, nem terrorcselekménnyel kapcsolatos korlátozást.


"Nem vagyok sem fideszes sem baloldali de szerencsére nem vagyok szűk látókörű, az ország érdeke az első pláne egy terrortámadás esetén!"


Akkor meg kéne értened, hogy miről beszél a másik, különben persze, hogy támadásnak fogod fel.


"Minél hamarabb olyan törvény kell ami azonnali felhatalmazást ad a jövőben bármelyik kormánynak egy terrortámadás esetére az azonnali cselekvésre - egy támadás esetén minden perc számít!


Ne keljen órákat várni a parlament összehívására egy döntés meghozása érdekében."


Szerintem te direkt nem érted, még egyszer utoljára: NEM AZ A KÉRDÉS, HOGY KELLENEK-E JOGOK A MINDENKORI KORMÁNYNAK EGY TERRORCSELEKMÉNYNÉL, HANEM HOGY NE LEGYENEK OLYAN SÚLYOS ALAPJOGI KORLÁTOZÁSOK, AMIKNEK EHHEZ NINCSEN KÖZE, PLÁNE NE 60 NAPIG TEGYEN AZT A KORMÁNY, AMIT AKAR!


"Az előző válaszokból is látszik (közbeszerzés és hasonló marhaságok) mennyire buták az emberek - nem az a lényeg nektek, hogy mi történhet egy terrortámadás után hanem a kormány fikázása. Én akkor is támogatom ezt a törvényt ha a jobbik ha z MSZP vagy bárki más vezeti az országot."


Ja értem, tehát a lényeg a terrorhelyzeten van, nem pedig azon, hogy olyan plusz jogokat is akar magának a kormány, amivel gyakorlatilag mindent megtehet bemondásra.


"Nektek fontosabb hogy egy terrortámadás után is legyen net minthogy a terroristák minél előbbi elfogása a további vérengzés elkerülése érdekében amivel emberek életét lehetne megmenteni."


Mese habbal. Szerintem ezt te sem hiszed el, ha igen, akkor nagy gondok vannak a fejedben.


"Ebből is látszik a nyugati országok és Magyarország mentalitása közötti hatalmas szakadék. Ezért nem halad semerre sem az ország mert mindig azt nézitek hogyan lehet fikázni egy törvényt mint az ország érdekét."


Na figyelj: NEM AZ ORSZÁG ÉRDEKE, HOGY INDOKOLATLANUL 60 NAPIG BEMONDÁSRA BÁRMIT MEGTEHESSEN EGY KORMÁNY! MÉG AKKOR SEM, HA AZZAL A HAZUGSÁGGAL TÁLALJA, HOGY Ő CSAK AZ EMBEREKET AKARJA MEGVÉDENI!


"Franciaországban senki nem háborgott a net korlátozásáért vagy a utcák lezárásáért a média korlátozásáért mindenki megértette, hogy erre szükség van - csak a buta Magyar nem! Tisztelet a kevés kivételnek!!!"


Persze, miután 130 embert konkrétan egy terrortámadásban kivégeztek. Mondd csak te okos magyar: Magyarországon melyik terrorcselekmény indokolná ezeket a korlátozásokat? Egyébként Franciaországban a Nemzetgyűlés hosszabbította meg a rendkívüli helyzetet, és NEM TARTALMAZNAK A FRANCIA TÖRVÉNY OLYAN TÚLZÓ JOGOKAT, MINT AMIT A FIDESZ AKAR MAGÁNAK!

2016. febr. 18. 16:20
 36/38 anonim ***** válasza:

Azért fizetjük az adónkból a rendvédelmi szerveket, hogy veszélyhelyzetben tegyék, amit kell. Vagy pl a honvédelmi és a rendvédelmi bizottságot. A kormánynak most is megvan az eszköze a bűnözők és a terroristák elfogására. Ez az új tv javaslat, ami indokolatlan hosszú időre ad teljesen indokolatlan, teljesen nem ide tartozó jogokat csak a rendeleti kormányzást hivatott bevezetni. Ellenzék nélkül nincs demokrácia!

Még, hogy akkor is elfogadná, ha MSZP lenne :) Hahaha ezen hangosan felkacagtam. Megnéztem volna, melyik épületet verték volna szét a jobbos tüntetők, ha meghallanak Gyurcsány szájából egy ilyen törvényjavaslatot! Minimum diktatúrát kiáltottak volna!

2016. febr. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

"de szerencsére nem vagyok szűk látókörű"

Zár osztályon:

- A sok h.lye, aki Napelonnak hiszi magát, pedig az én vagyok...

2016. febr. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Legyen.

Bemondásra, vitya rosszat álmodik, TERRORVESZÉLY!

Azt mondják azért szükséges, hogy a kormány gyorsan tudjon intézkedni. De milyen gyors intézkedés az ami 2 hónapig tart?!

De ne 60 napra! Max. 2-3 nap, ennyi idő alatt a parlament simán összehívható, és eldöntheti, jogos-e?


Olvasd:

[link]

2016. febr. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!