Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A régi rendszerben a jugoszláv...

A régi rendszerben a jugoszláv határ melletti települések meglátogatására is olyan szigorú korlátozások voltak érvényben, mint az osztrák határnál?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy 1982-őt írunk.


Budapesten felszállok a kanizsai gyorsra és lemegyek Nagykanizsára kirándulni.


Megérkezek a kanizsai állomásra, észreveszem, hogy hamarosan indul egy személyvonat Murakeresztúrba.


Odamegyek a jegypénztárhoz, kérek egy jegyet Murakeresztúrba.


Kiadták-e a jegyet, vagy kikérdezték-e, hogy miért megyek oda, oda van-e bejelentett lakcímem/munkahelyem vagy rokonhoz megyek-e látogatóba, és tudom-e ezt igazolni?


A vonatra feltudtam-e volna szállni, anélkül, hogy határőrökbe futnék, útközben lett-e volna valami ellenőrzés, és Murakeresztúrban csak úgy kisétálhattam volna az állomásról az utcára, mintha mi sem történt volna?


Másik hasonló kérdés, a Nagykanizsáról Pécsre tartó vonat Murakeresztúron és Gyékényesen keresztül megy. Ez a két állomás önmagában határállomás is, de a köztük futó vasúti pálya közvetlenül a határ mellett fut. Amíg a vonat ezen szakaszon haladt, kalasnyikovos katonák álltak a peronon? És mi történt volna, ha útközben fogom magam és leszállok Gyékényesen a vonatról?



2016. febr. 26. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Asszem piros útlevél kellett hozzá amit három évente adtak hogyha volt meghívó akkor évente. Nem lehetett csak úgy menni. A nyugati falon túlihoz meg kék útlevelet.
2016. febr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem határátkelésre gondoltam, csak a határmenti települések megközelítésére.
2016. febr. 26. 15:26
 3/5 anonim ***** válasza:
A románoknál 5000 márkáért vagy ilyesmi lehetett örökváltságot venni vagyis kaptál egy útlevelet amivel elmehettél nyugatra reptéren nem állítottak meg asszem csauszecsko nem tom hogy írják adta ki hogyha fizettek érte.
2016. febr. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt simán lehetett szerintem. Bár fokozottan ellenőrzött de ha nem lépsz át akkor nem kell hozzá papír.
2016. febr. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az lehet hogy gyakrabban igazoltattak, de oda nem kellett kulon papir.


Nyugat fele volt csak "hatarsav".

2016. febr. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!