Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki megtudja mondani mi...

Kurbi kérdése:

Valaki megtudja mondani mi ertelme annak ha ma nem megyek be suliba, mit akarnak elerni ezzel a szulok?

Figyelt kérdés
2016. febr. 29. 13:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt akarják kifejezni, h a pedagógusok mellett állnak.
2016. febr. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Anyukád mit mondott?????????
2016. febr. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Azt hogy a sok középkorban rekedt fideszes oktatásüggyel foglalkozó politikus kinyissa a szemét és meglássák a szülő inkább tartja otthon a gyerekét mint engedje iskolába ahol haszontalan dolgokat tanul elavult eszközökkel és tantervvel
2016. febr. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

A tanárokkal az egyetértést!


Elegem van abból, hogy heti 36 óra után még üljek neki tanulni, egy csomó haszontalan tantárgyat. Minek kell tudni olyan dolgokat, amik fent vannak a neten? Mert alapműveltség? Az alapműveltség korosztályonként változik. Egy idős embernek alapműveltség, hogy tudd a költőket, meg a verseit, de egy mai fiatalok között, mik az alapműveltség részei? Ismerj egy nagyobb játékot, tudj beszélni róla, ismerj komolyabban 1-1 programot, vagy tudj beszélgetni 1-1 népszerűbb könyvről, vagy filmről. "Ennek semmi értelme" Miért? Annak, hogy megtanulod a sok költő életrajzát annak van értelme? A múltat tanulod, holott a jövőt is alakíthatnád. Esélyegyenlőség, hol van ilyenkor? MIért nem tanulhatja mindenki azt amit szeretne? Minek kell egy humán embernek, a reál tantárgyakat is ugyanúgy megtanulnia? Majd én tudom, hogy mit akarok megtanulni és mit nem! "De te még takony kölyök vagy" "És?, Én fogom eltartani a te löttyedt segged idős korodra".


Másfelől meg felesleges információkkal tömik a fejünket. A jelenlegi oktatási rendszer 19. századi "skilleket" ad a gyerekeknek. AMert akkoriban, még nem volt internet, rádió, tv, telefon, és a kis embernek a fejébe kellett nyomni a tudást, és egy életen át tudta, hogy mi van.


De ma már minek kell tanuljam a trójai háborút, amikor a google 2 perc alatt kidobja, hogy mikor volt, meg mi volt. Informatikát tessék előtérbe helyezni. "De nem mindenki akar informatikusnak menni". Nem, de ma már ez számít alapműveltségnek. Mindenhol az kell. Mit érsz majd József Attila önéletrajzával, ha elmégy dolgozni, és azt mondják, hogy kellene nekem egy középszintű, word, excel, és access használat. Az alapműveltség megváltozott, de az oktatás nem.


Erre mondják mindig, hogy "régen meg jó volt". Régen igen, de ma már nem. Az oktatás nem lehet mindig ugyanolyan!


https://www.youtube.com/watch?v=2woj03brQ88

2016. febr. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%

Utolsó:

A videojáték igazi műveltség. Pontosan úgy, mint az utcára sz-rás.

2016. febr. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Egy idős embernek alapműveltség, hogy tudd a költőket, meg a verseit, de egy mai fiatalok között, mik az alapműveltség részei"


Hogy egyeztetni tudja egy mondaton belül a személyeket?

2016. febr. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
kedves ötös. A mai oktatással az a baj, hogy rengeteg lecikális anyagot akar átadni a gyereknek. Ez egyfelől nem teljesen helyénvaló, mert egy csomó dolog ott van a neten, így kevesebbet is elég lenne tanulni. Másfelől. Gondolkodásmódot kell tanítani a gyereknek, meg kreativitást fejleszteni, és az alapvető dolgokat megtanítani. A mai oktatásrendszer ezt nem tudja. Belédveri a sok anyagot, megad egy sémát amit követned kell, és kész. Az érettségi már réges rég nem az érettséget bizonyítja. A programozás még egy kivétel véleményem szerint, mert az egész egy logikai játék, nem úgy mint a töri.
2016. febr. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

#4


"Elegem van abból, hogy heti 36 óra után még üljek neki tanulni, egy csomó haszontalan tantárgyat." - Jaj te szegény :DD Mit fogsz majd mondani mikor a gyárban 12 órázol :D "Én nem fogok a gyárban dolgozni" Na látod ezért kell ezt a sok haszontalan tantárgyat megtanulni :)


"Minek kell tudni olyan dolgokat, amik fent vannak a neten?" - Ezt te sem gondolhatod komolyan... Minek törlöd ki a segged, ha legközelebb úgyis megint szaros lesz? Ez kb. ilyen szintű kérdés.


"...de egy mai fiatalok között, mik az alapműveltség részei? Ismerj egy nagyobb játékot..." - Igen, szerintem is ez fog előrevinni az életben. Ja, amúgy meg milyen mondat ez, hogy "de egy mai fiatalok között"? Nem felesleges neked az az iskola, sőt! :)


"A múltat tanulod, holott a jövőt is alakíthatnád." - Ez jó :DDDDDDDDDDDDDDD Ha nem tanulsz, akkor tudod mit fogsz te alakítani? A szemeteskukám tartalmát a házam előtt :D Azt alakítod te nem a jövőt :DD


"Esélyegyenlőség, hol van ilyenkor? MIért nem tanulhatja mindenki azt amit szeretne? Minek kell egy humán embernek, a reál tantárgyakat is ugyanúgy megtanulnia?" - Az esélyegyenlőség ott van, hogy mindenkinek ugyan azt kell tanulnia mint neked. Aztán az meg természetes hogy van amit jobban szeretsz, van amit kevésbé.


"Majd én tudom, hogy mit akarok megtanulni és mit nem!" - Eddigi írásodból úgy tűnik, hogy semmit :D


"Informatikát tessék előtérbe helyezni. "De nem mindenki akar informatikusnak menni". Nem, de ma már ez számít alapműveltségnek." - Na de hol van itt az esélyegyenlőség? Ha én József Attila életrajzát akarom tanulni, akkor miért tanuljam az informatikát? Mert szerinted az a jó nekem? :)


Viszont amellett, hogy egy tipikus nagypofájú tizenéves hülyegyerek vagy, vannak dolgok, amikben igazad van :) Csövi!

2016. febr. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó. Akkor szerinted mire való az internet, ha nem arra hogy megkönnyítsük vele az életünket? Legyél szíves megindokolni nekem, hogy hol fogod hasznát venni a történelemnek az életed során. Informatika meg... -_- Nézz már rá ma valamelyik álláshirdetésre! Nem vagyok nagypofájú, ez az én magánvéleményem. :D Mondom én, hogy az emberek nem szeretik, ha valaki másként gondolkodik mint ők. Arra való az internet, hogyha valamit nem tudsz akkor utánanézz. ;) Teszem azt, ha ma valaki elmegy egy munkahelyre dolgozni akkor melyikkel fog többre menni? A sok költő versével, vagy azzal, ha középszinten kezeli az Acces-t? A lexikális tudás a múlté. Gondolkodásmódot kellene tanítani, és kreativitást fejleszteni. Persze mondhatod, hogy a töri az fontos. De az életben kb sehol nem veszed hasznát. Ugyanígy irodalom. Ha már nagyon kell kortárs írókat kellene megismerni, és nem pedig antigonét és társait. Ez az én véleményem. A jelenlegi oktatási rendszer csak neurotikus egyéneket bocsájt ki magából, nem pedig gondolkodni képes fiatalokat. Persze tisztelet a kivételnek. Másfelől miből gondolod, hogy gyárban fogok dolgozni? ;) Harmadrészt pedig ne az döntse már el nekem, hogy mit kell tanulni aki benne sincsen a mai közoktatásban, valamilyen szinten. (Tisztelet a kivételnek, lehet te is benne vagy, mert gyereked van, de lehet nem, én ezt nem tudhatom) Könnyű napi 8 órában ugyanazt csinálni, mintsem heti 36 órában 14 különböző tárgynak megfelelni, majd otthon még tanulni is rá, mindemellett meg éljél szocális életet, meg foglalkozz magaddal is. Sokkal kevesebb lexikális tanagya kellene, és több gyakorlatias tudás.
2016. febr. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Írtam, hogy van amiben igazad van. Nagyon fontos az informatika, a költők verseit meg én is hülyeségnek tartom. Ezért lehet középiskolában emelt óraszámban felvenni tantárgyat, hogy akinek a továbbtanulásához fontos mondjuk a történelem, mert például jogi pályára készül (és itt van a történelem értelme, hogy a jog az színtiszta történelem az egyetemen majdnem) az megkapja a megfelelő felkészítést. Aki pedig az infóval foglalkozna, az megy infós osztályba, és azt tanulja magasabb óraszámban. Egyébként az meg hogy mivel mész többre a munkahelyeden, az attól függ, hogy mit szeretnél majd dolgozni. Azért kell minden szart megtanulni mert 16-18 évesen a legtöbb embernek fogalma nincs mit szeretne majd csinálni, plusz ha szerez egy diplomát az sem biztosíték arra hogy az adott szakterületen belül fog dolgozni, tehát nem tudod mi a hasznos és mi nem. Nem gondolom, hogy gyárban fogsz dolgozni, de diploma nélkül sanszos, hogy hasonló helyen kötsz majd ki. Anélkül pedig hogy történelmet/irodalmat tanulnál, nem lesz diplomád. Ez sajnos ilyen. Nem azt mondtam, hogy az irodalom az mennyire jó meg hasznos, de meg kell csinálni attól függetlenül sajnos. Nekem volt ismerősöm aki egyetemen politológiára járt és volt olyan órája hogy görkorcsolya. :D Nem vicc. A világon semmi értelme nem volt de kellett.
2016. febr. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!