Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok a cikkhez? Mit...

Mit szóltok a cikkhez? Mit lehetne tenni azért hogy több infrmatikus legyen hazánkban? Nem kellene mégjobban megfizetni őket?

Figyelt kérdés

És megjegyezném, hogy ez nem a rendszergazákról szól akiből rengeteg van, hanem diplomás szoftverfejlesztőkről. Csak hogy ne keverjük össze a középiskola által adott szakmával.


[link]


2016. márc. 4. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1.Szerintem rendszergazdából sincs sok, nem egy helyet tudok, ahová most is van felvétel.

2.A fizetés jó, az elvárásokkal van a baj, nem csak rendszergazda szinten, hanem fentebb is.

Röhej, lehet, hogy havi 350 nettó nem rossz pénz, de ennyi munkáért semmi.

Inkább vegyenek vissza az elvárásokból.

Mert a pénz nem mindegy, tehát havi 600, de nincs életem vagy havi 350 és napi 8 óra, akkor az utóbbira szavazok.

2016. márc. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Nekem leginkabb az a tapasztalatom, hogy nagoyn a papirt nezek. Nincs diplomad, akkor egy senki vagy, hiaba mesz at a szakmai interjun, hiaba van portfoliod, ket eves szakmai gyakorlatod - nagy ceghez bejutni kb lehetetlen (pontositok: nekem nem sikerult :) )


Illetve, sok helyen jo lenne, ha nem egy hozza nem erto HR-es csinalna az interjut, hanem egy hozzaerto fejleszto - abba is sokszor belefutottam, hogy nyiltan lehetett latni, hogy a HR-es csavonak tippje sincs, mirol van szo, valaki irt neki egy jegyzetet, hogy mit varnak el, illetve erosen figyelje az iskolai vegzettseget - es amikor elkezdtel meselni a szakmai gyakorlatokrol, akkor ures tekintettel hallgatott. Es szerintem itt is sok fejleszto kiesik a rostan, akik amugy jok lennenek, csak nem tudta befejezni az egyetemet - es igy felvesznek egy rakat koklert, aki osszeseggelt egy diplomat, de kozben rohadtul nem ert hozza. Es ezekbol is egy resz le fog lepni kulfoldre, ahol jobban megfizetik, es rohogve talal munkat ha tudja bizonyitani a tudasat (bar itt csak harom interjun voltam, de mind a harom esetben ott volt a fonok/HR-es, de egy programozo is, aki ertette, hogy mi a fenerol van szo)


Persze, nincs mindenhol igy, de olyan 15 cegnel voltam interjun az elmult harom evben,es legalabb tiznel ez volt a tapasztalatom - ugy, hogy kozben fejlesztokent dolgoztam!

2016. márc. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem ezen a területen dolgozom, de van rálátásom, mert barátok, haverok, rokonok között azért akad.

Kb egyet tudok érteni az előttem szólókkal.


Sir Butcher


Ne aggódj a papír miatt, mert van egy volt osztálytársam, aztán azért nem fejezte be a sulit, mert már akkor bedolgozott helyekre, aztán tök jól elvolt.

Aztán felvették egy helyre, nyomta, de szeretett volna elmenni más helyre.

Sehová nem kellett papír nélkül, szal nekiállt a sulinak ismét, végigcsinálta.

Meglett, azt várta, na majd most.

Akkor meg az volt a bajuk, hogy jó jó van papír, előtte már dolgozott is, de diplomásként még nincs gyakorlat, szal arra van az ajtó :D

Másik sztori:

Ugye egyik ismerősöm panaszkodott a másiknak a munkahelyére, az meg mondta, hogy majd szól, ha úgy van.

Jó, volt felvétel, mondta, hogy menjen be, majd elintézik.

Szólt a főnökének is, hogy lenne egy ember, 10 éve ismeri meg csinálja, jól dolgozik bla bla bla.

Bement az ismim, aztán mivel nincs diplomája, kivágták, mint szart.

Felhívta másik ismim, hogy jól intézted, kössz szépen :D

Az rákérdez, hát a Hr csak a dolgát végezte(még egy olyan agyhalott csapatot), a főnök meg elfelejtett szólni, de már mindegy, mert felvettek valakit, aki persze szintén egy agyhalott volt, de nem baj, mert van papírja.


Tehát itt olyan szinten megy a beleszarás meg egyebek, hogy félelmetes.

2016. márc. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 EagleHUN ***** válasza:

Én Informatikus mérnöknek tanultam, programoztam (C++, visual C, Javascript, PHP, .net, SQL...) is elég sokat, de csak magáncélra. Meg is lett az államvizsgám, de nyelvvizsgát nem vittem be, de nem is a papír számított.

Mivel akkoriban olyan hirdetések voltak hogy perfekt angol nyelvtudással és 2-3-5 év hasonló körben szerzett tapasztalattal keresnek programozót (diploma hiánya nem gond), így esélyét sem láttam hogy tapasztalatot és referenciát szerezzek.

Így a középiskolai szakmámban (elektronikai iparban) helyezkedtem el. Még egy darabig programoztam, de jó pár éve már azt sem, munka mellett nem volt rá időm. Munkahelyen meg melózni kellett.

Ez a szakma meg pont az ahol nagyon gyorsan elévül a tudás.

Most nemrég azért cégen belül sikerült átugranom az IT-ra, de még mindig nem (rendszergazda)mérnöknek. Ha már rutinosan fog menni, lesz időm újra programozgatni is. Mondjuk a C#-el szemezek egy ideje.


A lényeg hogy vegyenek vissza az igényekből és fognak találni embert a feladatra, meg Junior programokkal segítség a speciális dolgok elsajátítását, megtanulását.

Junior program meg nem azt jelenti hogy járj be ingyen, azt ki tudja bevállalni? Senki! Ezen is elgondolkodhatna pár cég!

2016. márc. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!