Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lesz az MNB által vásárol...

Hogy lesz az MNB által vásárolt dolgokból ( ingatlanok, festmények, antik dolgok, szobrok, stb. ) újra pénz?

Figyelt kérdés

Eddig nem értettem, hogy miért vásárol ennyi mindent az MNB. De ma egy beszélgetés közben beugrott, hogy ha nekem lenne pénzem, én is érték álló dolgokba fektetném a pénzem: műalkotásokba, ingatlanokba ( lehetőleg Budapesten vagy nagy városokban, ugyanis ott növekszik a legjobban ezek értéke ).

Tehát ez egy jó befektetés. Ellenben hogy lesz ebből pénz? Ahhoz el kell adni ezeket. Ráadásul drágábban kéne eladni, mint a vételi ár volt. De az MNB nemhogy eladni nem akarja a dolgait, de túlárazva veszi meg.

Hogy lesz ebből pénz?


2016. márc. 5. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerinted az MNB azért veszi ezeket az értéktárgyakat, hogy pénzt csináljon belőlük? Naivitás ezt feltételezni. Az MNB az alapítványain át azért vásárol össze minden vackot, mert megteheti. Az élére kinevezett királyi főispánnak mindent szabad, azt vásárol közpénzből, ami csak jólesik neki.
2016. márc. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, de ebből valahogy pénzt kell majd csinálni, mert egyenlőre csak milliárdokat loptak az adó fizetőktől.
2016. márc. 5. 19:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt' miért kellene ebből pénzt csinálni? Valóban milliárdokat loptak, de nem baj, mert ha kell, akkor majd a Dicsőséges Nemzethy Kétharmad olyan törvényt hoz, hogy ezt is lehet.
2016. márc. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!