Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberalizmust mi különböztet...

A liberalizmust mi különbözteti meg a diktatúrától? Lehet hogy semmi, mert mind a kettőben a kisebbség akar uralkodni a többségen?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 1. 23:49
 1/8 anonim ***** válasza:
21%

a liberalizmusban ki a kisebbség?

meg ki akar benne uralkodni?

nem értem.

amugy mindkettőt elítélem.

2010. ápr. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
A liberális vezetők akarnak uralkodni a népen.A nép túlnyomó része meg nem liberális, szerintem erről beszél a kérdező. A Fidesz és a Jobbik népszerűsége is azt bizonyítja, hogy a liberalizmus egyáltalán nem népszerű már, nem is lesz igazi liberális párt a parlamentben idéntől!
2010. ápr. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

A kérdező burkoltan próbált zsidózni. A kérdésre: a gazdasági liberalizmus érvényesülve a kapitalizmus egy szélső megoldása, és mint ilyen kerülendő, ugyanakkor ha egészséges mértékű, sokan örülnek az eredményeinek. Pl a választók többsége szerintem támogatja, hogy benzinkúton is lehet aszpirint kapni.

A diktatúrát a gazdaság terén nehezebb értelmezni, mint általános jelleggel. Csak háborús időkben válik be, olyankor nagyon hatékony rendszer, de békeidőben nem marad fenn sokáig, mert nem szeretik.

2010. ápr. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egyszerű!

Amióta elfogyott a talaj a liberálisok egyenlősdi elmélete alól, azóta átestek a lovon.

Gyakorlatilag kiüresedtek, és a kisebbségek pozitív diszkriminációjáért " persze ideológiailag" a többség kárára és ellenére is kiállnak. De ez így már nem liberalizmus, hiszen a józan észt is sokszor teljesen elutasítva a hátér ideológiát tisztán látva a diktatúra jelei jelenik meg a felfogáson.

2010. ápr. 2. 00:00
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
a liberálisok azt se tudják melyik bolygón vannak csak nyomatják a jobbik ellenességet
2010. ápr. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ha kérdést továbbvezetem, akkor az összes párt, az összes politikus diktátor, mert ugye kevesen vannak és a többséget (a népet) vezetik.


vmi ilyesmire gondoltál, kedves kérdező?

2010. ápr. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A diktatúrát a gazdaság terén nehezebb értelmezni,


Ott is lehet!


Csak nézd meg a Tescót, aki külföldről akar behozni mindent!


A nagy liberális gondolkodás oda vezetett hogy a globalizmust kihasználva, teljesen mindegy hogy a magyarok belepusztulnak. Hogy 25% munkanélküliséget pill alatt elérhetünk ha a Tescó tendenciává válik.

És semmit nem tehetünk, még ki sem tilthatjuk, de nem is védekezhetünk. Be kell nyelni a 400 Ft s € is hisz az import elszaladása ezt jelenti.


Mi ez ha nem a monopólizmus és a gazdasági diktatúra teljes megvalósulása!


Hiszen ha én nem akarok erőn felül, a társadalmat leamortizálva növekedni, akkor tönkremegyek?

2010. ápr. 2. 00:08
 8/8 A kérdező kommentje:

ha kérdést továbbvezetem, akkor az összes párt, az összes politikus diktátor, mert ugye kevesen vannak és a többséget (a népet) vezetik.


Nem hiszen vannak politikai ágak, mint a nemzeti oldal, akik társadalomban gondolkodnak. Ott is létezik a kisebbségi jog, de soha nem emelkedhet felül a társadalom ízlésén és jogain, akaratán.

2010. ápr. 2. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!