Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy ebben az...

Miért van az, hogy ebben az országban szinte mindenki úgy van a politikával, hogy nem valamelyik pártra szavaz, hanem legtöbbször valamelyik párt ELLEN?

Figyelt kérdés

Az egyes pártok propagandái is arra építenek, hogy lejárassák az ellenfeleiket, nem pedig arra, hogy ők minél jobb életszínvonalat biztosítsanak a szavazóinak és az ország lakóinak. Kivétel nélkül minden párt ilyen. Addig feszíti a húrt, annyit lop amíg éppen el nem pattan és nem lázadnak fel ellenük, de így is meg tudják nyerni az emberek szavazatát, azzal hogy a másik oldal iránt még nagyobb gyűlöletet kelt az emberekben mint saját maga iránt.


Hogy süllyedt ilyen mélyre a politikai kultúra a mai Magyarországon? Miért van az, hogy még valaki egyáltalán elmegy szavazni ebben az országban?


2016. márc. 8. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
ahogy láttam csak a baloldalon nagy divat a "függetlenség"
2016. márc. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 tetro ***** válasza:
86%
mert a magyar politikai élet legtöbb szereplője teljesen vállalhatatlan. így az dönt, ki hozza rád a nagyobb hányingert.
2016. márc. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Mert nincsenek tudatos szavazók és mindenki érzelemből szavaz.
2016. márc. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Én teljesen szakszerűen és következetesen józan megfontolàsból a jobbikra szavazok:)

A többi ellenében ha úgy tetszik.Akàr.Vagymi.

2016. márc. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Gondolom azért,mert nincs olyan párt,amit az emberek "vállalhatónak" éreznek,szívesen mondanának a magukénak.A kínálat láttán,nincs ebben semmi meglepő.
2016. márc. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan elcseszett a választék, hogy nem lehet jó pártra szavazni, csak arra, amit a kisebbik rossznak gondolunk a többinél.
2016. márc. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én 18 évesen szavaztam először és utoljára, azóta nem. Sose hallok mást csak ígérgetést meg önfényezést, inkább nem adom a nevem ehhez a cirkuszhoz.
2016. márc. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, honnan veszed ezt!

Gyakorlatilag nincs ellenzék, mégis majdnem Fidesz 2/3 van.

Ezeknek az embereknek nem volt ki ellen szavazni!

Én is pártra szavazok és nem az ellen.

2016. márc. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Megszokta a magyar ember, hogy a kormányt a feje fölé ültetik, és azok a feje felett döntenek.

És most is ez van. Így kénytelen azt a formációt választani, amely szerinte a legkevesebb bajt hoz a fejére.


Az egész politikai látásmód kicsavart, de amíg ilyen a felhozatal, változás nem várható.

2016. márc. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Az egyes pártok propagandái is arra építenek, hogy lejárassák az ellenfeleiket, nem pedig arra, hogy ők minél jobb életszínvonalat biztosítsanak a szavazóinak és az ország lakóinak."


Gyakorlatilag a saját kérdésedet válaszoltad meg, ha gondolatban kicsit tovább visszük: Nem tudják az életszínvonalat jelentősen növelni, mert erre egyszerűen nincs mozgásterük. Ha mondjuk szembeállítod azt, amit egy kormány eltud érni tárgyilagos pozitívumot azzal, hogy a személyes sérelmeidet megtorolja az előző kormányon, akkor valószínűleg az utóbbi fog győzni. Ezért szavaznak indulatból az emberek.

2016. márc. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!