Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szocializmus bukásakor...

A szocializmus bukásakor 1990-ben a Habsurgok miért nem próbálták meg visszaszerezni az őket megillető Magyar trónt?

Figyelt kérdés
2016. márc. 12. 09:12
 1/8 anonim ***** válasza:
9%

a kérdésed hamis állításokat tartalmaz!

a habsburgokat nem illeti meg a Magyar Trón! ők megszállók voltak!

a habsburgokat ki kellene tiltani a közéletből örökre. szégyen, hogy volt egy párt, aki habsburgot indított a váalsztáson. aztán jól meg is buktak, mert ez nyílt hazaárulás és magyarellenesség!

2016. márc. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2016. márc. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Mert akkorra Magyarország már rég köztársaság volt, másrészt a Habsburg házat 1921-ben detronizálták nem 45 után, harmadrészt Habsburg Ottó egy értelmes intelligens ember volt ezért hivatalosan még 60-as években lemondott a magyar és osztrák trónokról. Márpedig lévén ő volt a családfő és egyben legitim örökös is, így ez a lemondás az egész családra vonatkozott.
2016. márc. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Láttam olyan embert, aki az Árpád-háziak leszármazottjának tartotta magát. Szerintem őt illetné a magyar trón.
2016. márc. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
Minek kell magyar trónon gondolkodni, hisz ma is királyság van. Tegnap volt a tévében hogy a király fő hűbérese ismét gazdagodott pár ezer hektáros birtokkal. Attól hogy nem király és nem hűbéresek az elnevezések, attól még az, nem? Különbözik valamiben a királyságtól?
2016. márc. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Valahogy a monarchiát sem akarózott visszaállítani.
2016. márc. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, észrevetted-e, hogy az őket még jobban "megillető" osztrák trónt se tudták, sőt, nem is akarták visszaszerezni. Változnak az idők, ők rájöttek, hogy ugyanazt más módszerekkel is el lehet érni. De sokan erre úgy se jönnek rá, hogy nézik, mit tesznek a Habsburgok.

Azt már meg se kérdezem, egy királyt (bármelyiket) milyen alapon illet meg a trón. Mondjuk engem is megilletne, ha akarnám? Vagy megszerezném?

2016. márc. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Habsburg Ottó az osztrák "trónkövetelésről" hivatalosan lemondott, mert másképp nem engedték beutazni az országba. A magyar trónról ilyen formán nem mondott le, mivel szóba sem került az ügy. Ez a dolog már nem tradíciókról meg papírokról szól, hanem józan észről és realitásról.
2016. márc. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!