Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit a véleményed a nagy...

Mit a véleményed a nagy bejelentésről?

Figyelt kérdés

1 teljes órás sztrájk! Ha nem kérnek bocsánatot. Sok az elégedetlen, hogy már megint túl gyenge, semmit se fog érni. Viszont a gyerekek miatt nem lehet 1 napot sem kihagyni. Bár ők örülnének a legjobban neki ha több napos szünet lenne.


Akkor mégis mit kéne csinálni? Ti akkor, hogy oldanátok meg?



2016. márc. 15. 20:07
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
78%

"Szerintem a sztrájk nagyon rossz megoldás, mi van azokkal akik érettségiznek és minden nap fontos?"


Akkor majd heti 5 tesiből 1-et kihagynak... Az már szerintem az iskola rugalmasságán múlik, hogy mennyire lesz fontos az a tanóra, amelyiken sztrájkolni fognak.

2016. márc. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
78%

"Szerintem a sztrájk nagyon rossz megoldás, mi van azokkal akik érettségiznek és minden nap fontos? Több százezer gyerek életével nem lehet játszani. "


1. Nem játszanak senki életével.

2. Minden nap fontos? Hát igen. De ha nincs visszatartó ereje...ha azt nézzük nem jelent kellemetlenséget senkinek, akkor hogyan várhatjuk, hogy elérje a célját? Különben meg mindenki legyintene rá, ha semmi hatással nem lenne a hétköznapi életre.

3. Érettségiznek és minden nap fontos? Érdekes február 29-én nem volt fontos az az egy nap, amikor egy csomó diák lógott.

4. Mit javasolnál sztrájk helyett, hogy elérjék a céljukat? Van jobb ötleted? Nincs? Akkor köszönjüknincstöbbkérdésünk!

2016. márc. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Azért elég merész állítás, hogy olyan sokan lógtak. Az senkit se zavarjon, hogy az nem mindenhol volt így elkapva, a 23 fős osztályból nálunk csak 4-en hiányoztak emiatt aznap. Márpedig a mi iskolánk nem Budapesten van, sem környékén, egy kis Románia határánál fekvő gimi keleten.


Kréta tényleg nincs, de a tanárok vesznek maguknak, 1500 forint egy csomag és kitart elég sokáig(tanár mondta). A tankönyvek fele kuka, de a füzetbe minden levan írva, lediktálva, onnan is meglehet tanulni.


60 évvel ezelőtt sokkal rosszabb volt a tanítás körülményei mához képest, mégis megtanultak akkor is mindent. Én teljesen megértem, hogy baj van, de nehogymár most 1 óra majd később akár több napos sztárjk legyen a fővizsgák/érettségi előtt. Amúgymeg hacsak nem központosított lesz ez az egy óra, akkor minden iskola tényleg a tesiórára fogja rakni minden osztálynál, márha betartja, vagy ha pedig központosított, akkor lehet, hogy a matek óra fog elmaradni sok osztályban.


Legyen júniusban-júliusban tüntetés, akkormár minden letudta a dolgát. Nem az 1 órával van a bajom, hanem, hogyha ez nem jön be, sokkal több lesz a végén. Ezért kérdeztem jobb megoldást. Mert igenis az életével játszól azzal aki érettségizik, ha tovább akar tanulni akkor az fogja az egész életét meghatározni, hogy milyen lett az érettségi. Lehet mondani, hogy ha eddig nem tanult akkor már bukta, de cserébe mit érnek el? Semmit, a kormány úgyse fogja meggondolni magát, mi a fenének tenné, még pár évig fixen hatalmon vannak és úgyis most a migránsőrülettel próbálnak támogatókat szerezni. Majd a választásnál bedobnak egy gumicsontot, kiosztanak pár babgulyást és máris megint megvan választva, mert nincs ellenzék. Cserébe viszont dúljuk fel a vizsgázók életét most, mert nem tudom, poén! Értelme nincs. Füzetből is lehet tanulni. Ha pedig nincs fűtés, akkor kabát csakvan, hisz abba megy iskolába. A tanulásnál nincs fontosabb szerintem. A szüleim is mindíg ezt tanították. Ha megislesz tartva, remélem nem minden iskola vesz részt ebben az értelmetlenségben.

2016. márc. 15. 23:13
 14/33 anonim ***** válasza:
84%

A tanulásnál rengeteg fontosabb dolog van! Lásd. a fideszes haveri kör gazdagodását, együtt fallabdázol Rogánnal? Hopsz egy nettó havi nyolcszázezres állás a s.gged alá!

Másrészt kérdező a te mentalitásod a vágómarháé! A következő mi lesz? Nem lesz pénz a suliban a számítógépekre mit váéaszolsz? Úgyis van mindenkinek otthon gépe, akkor minek?

Kikapcsolják az áramot, te ezt mondod: Úgyis nappal tanítanak, a vaksi meg hozzon zseblámpát!

Nem lesz pénz a vízdíjra, bezárják a WC-ket,a válaszod: ásunk egy gödröt és betakarjuk, lehet mellékehelység nélkül élni, majd csinálunk egy új pottyantóst.

Beáznak a termek: majd a folyosón tanulunk.

Életveszélyes az épület, ezt mondod: majd találnak máshol helyet.

Megszűnik a közoktatás, mert nem akar a kormány pénzt áldozni rá: Na ekkor leszel szarban és rájössz, hogy akkor kellett volna neked is hőbörögni, mikor még csak a krétával volt a baj, meg kockásinget hordtak a tanárok.


Félre ne értsd, szándékosan kisarkítottam a dolgokat, de nem feltétlen célszerű mindig a hatalom fenekét nyalni, látom neked ezzel nincs bajod, tehetséges kis bérrabszolga leszel, aki ha kell túlórapénz nélkül is bentmarad majd 12 órákra, csak, hogy megtarthassa az állását, de vedd észre, hogy a többségnek azért többre van igénye, mint örök szolgának meg megalázkodónak lenni.


Egyébként csak úgy mellékesen, annak, amit tudsz 90%-át nem iskolában tanulod meg, hanem magad otthon, bár elnézve amilyen szolgalelkű vagy lehet, hogy belőled már ezt a fajta önállóságot is kiölték.

Egyébként érdekesség, de érettségit is újra lehet tenni, az nem olyan mint egy tetoválás, hogy veled marad örökre, akár minden vizsgaidőszakban próbálkozhatsz, nem egyszer vannak harminc éves érettségizők is, akiknek kell egy jobb érettségi mert levelezőn akrtnak még tanulni valamit.

2016. márc. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

"Azért elég merész állítás, hogy olyan sokan lógtak. Az senkit se zavarjon, hogy az nem mindenhol volt így elkapva, a 23 fős osztályból nálunk csak 4-en hiányoztak emiatt aznap. Márpedig a mi iskolánk nem Budapesten van, sem környékén, egy kis Románia határánál fekvő gimi keleten. "


Nálunk pont fordítva volt: 4-en voltak, de voltak osztályok, amik kompletten hiányoztak. De ezen lehet vitatkozni, nyilván mindenhol máshogy volt. De mindenesetre nem merész az állítás! Ja és gimnazistákról beszélünk természetesen, érettségi előtt állókról is!


"Kréta tényleg nincs, de a tanárok vesznek maguknak, 1500 forint egy csomag és kitart elég sokáig(tanár mondta). A tankönyvek fele kuka, de a füzetbe minden levan írva, lediktálva, onnan is meglehet tanulni. "


Persze nyilván meg lehet venni a krétát , itt nem ezzel van a baj, hanem az elvvel! Mivel az állam a fenntartó, neki kell biztosítania az eszközöket. Mert ma csak kréta nincs, aztán nincs papír se a nyomtatóba, meg filc se, aztán se wc papír, se kézmosó és hip-hop gyakorlatilag mindent a tanár vesz és ha összeadjuk egy kisebb vagyontól szabadul meg. Szóval az elv! Érted? Abból nem lehet engedni!

A diktátlás az jó....de ehhez a hozzá nem értésedett tanusítod, mert sok tárgyat nem lehet jó tankönyv nélkül megtanulni. Ott vannak pl a nyelvek, a hallás utáni értés, vagy a gyakorló nyelvtani feladatok. Ezeket hogy tanítod könyv nélkül? Ezeket nem lehet diktálni.


"60 évvel ezelőtt sokkal rosszabb volt a tanítás körülményei mához képest, mégis megtanultak akkor is mindent."


Persze , 60 éve minden más volt. De most 21. század van a világ halad fejlődik. Ma már a munkaerőpiaci elvárások is mások, technikai fejlődés, informatika, nyelvek. Nem tudom felfogni, ezt hogy hasonlíthatod a 60-as évekhez?! Ma már pl minden szinten elvárás pl a számítógép használata...hogy csak egyet mondjak.


"Én teljesen megértem, hogy baj van, de nehogymár most 1 óra majd később akár több napos sztárjk legyen a fővizsgák/érettségi előtt."


Ferdítesz! Több naposról nincs szó. Akinek meg az az egy óra fog hiányozni a sikeres érettségijéhez, hát az inkább bele se vágjon. Aki rendesen tanul(t), annak nem oszt nem szoroz 1-2 óra!


"Amúgymeg hacsak nem központosított lesz ez az egy óra, akkor minden iskola tényleg a tesiórára fogja rakni minden osztálynál, márha betartja, vagy ha pedig központosított, akkor lehet, hogy a matek óra fog elmaradni sok osztályban. "


Központosított lesz, de nyilván nem fog mindenki csatlakozni hozzá. Az viszont igaz, hogy bármi is marad el, azt be fog kelleni pótolni. De egy ilyen mértékű "megmozdulás" annyira komolyan nem fogja befolyásolni az érettségiket, mint ahogy vizionálod.


"Legyen júniusban-júliusban tüntetés, akkormár minden letudta a dolgát."


És akkor őszintén mi értelme lenne? Középiskolákban mondjuk pont júniusban vannak az érettségik! Most akkor hogy gondolod? Akkor tartsák meg? Érettségi közben? Az előbb, két sorral feljebb még nagyon féltetted az érettségiket :D

Júliusnak mi értelme? Hogyan sztrájkolnak? Nem mennek nyári szünetre vagy mi? :D


"Nem az 1 órával van a bajom, hanem, hogyha ez nem jön be, sokkal több lesz a végén."


Ezért remélik a tanárok, hogy ezt a veszélyt felismerik a döntéshozók és előbb sikerül megállapodni. Ezt hívják nyomásgyakorlásnak. Érted?!


"Ezért kérdeztem jobb megoldást. Mert igenis az életével játszól azzal aki érettségizik, ha tovább akar tanulni akkor az fogja az egész életét meghatározni, hogy milyen lett az érettségi."


Már írtam, aki rendesen tanult, annak ez az egy óra nem oszt nem szoroz.


"Lehet mondani, hogy ha eddig nem tanult akkor már bukta, de cserébe mit érnek el? Semmit,"


Ezt majd meglátjuk. Ha nem tesznek semmit, akkor tényleg semmit se fognak elérni.


"a kormány úgyse fogja meggondolni magát, mi a fenének tenné, még pár évig fixen hatalmon vannak és úgyis most a migránsőrülettel próbálnak támogatókat szerezni. Majd a választásnál bedobnak egy gumicsontot, kiosztanak pár babgulyást és máris megint megvan választva, mert nincs ellenzék."

Ebben van valami.


"Cserébe viszont dúljuk fel a vizsgázók életét most, mert nem tudom, poén! Értelme nincs."


Nem poén egyáltalán nem szórakozásból csinálják elhiheted. Értelme meg van....


"Füzetből is lehet tanulni. Ha pedig nincs fűtés, akkor kabát csakvan, hisz abba megy iskolába. A tanulásnál nincs fontosabb szerintem. A szüleim is mindíg ezt tanították. Ha megislesz tartva, remélem nem minden iskola vesz részt ebben az értelmetlenségben."


A füzetre már reagáltam. Igen van kabát, de a diákok szeretnek fűtött iskolában tanulni, tudod ez már csak így van. Te nem fűtesz otthon?

Nem tudom, tanár vagy-e. Ha igen, akkor eldöntöd szabadon, hogy részt veszel ebben vagy sem, tartasz órát vagy sem. Nem kötelező semmi. Ha viszont nem vagy az, akkor légyszives ne alkoss ítéletet. Hagyd, hogy mások éljenek jogukkal, amihez Te nem értesz. Nem látsz bele a munkájukba, nem tudod milyen problémáik vannak. És főleg ne nevezd értelmetlenségnek!

2016. márc. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
5%

Én sem értem a tanárokat, hogy mit sztrájkolgatnak, amikor egyszerűen foghatnák a cókmókjukat is és leléphetnének ebből a retek országból.

Sokkal értelmesebb megoldás lenne, ezt a sok mocskot meg itt hagynák még tovább rohadni.

2016. márc. 16. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
88%

A kedves első válaszolónak:

Látszik,hogy az értelmi szintetek csak eddig terjed :-)Ha elégedtlen az ország a jelenlegi vezetéssel,akkor biztosan a baloldal munkálkodik a háttérben...sőt!Gyurcsány a hibás és az elmúltnyolcév!De ne zavarjon,hogy 6 éve már a felcsúti Ramszesz uralkodik...

2016. márc. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%

"1 teljes órás sztrájk! Ha nem kérnek bocsánatot."


Ha nem kérnek bocsánatot :) Ezen felröhögtem. De most komolyan, ez miféle "követelés"? Mint a sértődött óvodások. Mert ha az lenne a sztrájk célja, hogy valóban legyen változás az oktatásban, mert ami jó 20 éve folyik, attól még jobb nem lett (gimnáziumosodás, a valódi szakmaválasztás további tologatása). Azzel egyet tudnék érteni, ha gyakorlatiasabb, mielőbbi szakosodást követelő oktatásért tüntetnének. De hisztis ovisokkal nem.

2016. márc. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Ejnye Béci ennyire mélyponton ritkán vagy.


Azt látom, itt sokan fújják a szájukba adott harsonákat, a legkevésbé sem érdekli őket, mi szól belőle. Boldogok, hogy van mit fújniuk. Akik ott voltak azon a színpadon, tudják pontosan, hogy ezek nehezebb eset, mint az egész kormány, Fidesz és támogatói együttvéve. Hiszen tanárok.


De azt is látom, akik figyelni próbáltak, sem értették meg. Az egy órás sztrájk bejelentése előtt és után még elhangzott egy és más. A sztrájk fogalma csak azokkal együtt értendő. Nem tisztem őket értelmezni. Nincs is rá szükség. De azért megemlíteném: a sztrájk lényege, hogy a két állítólagos főember (miniszter é államtitkár) nem kompetensek. Nem tárgyalóképesek, lejáratták önmagukat. Ezért nem is fog velük senki tárgyalni, az általuk előadott színmű pedig senkit se érdekel (ebből a körből). Tárgyalni kompetens emberrel fognak. Aki dönthet, akinél a pénzes táska kulcsa van. Kicsike gondolkodás. Hány ilyen ember van a Fideszben?

Még annyit. Sokféle sztrájk van, és alapvetően eltérő a hatásuk. Sok sok példa van rá. Nem a hossz a számít, sokszor még az se, megtartják-e. Úgy tűnik ezt se olvasta ki senki a színpadon elhangzottakból. Pedig mondták. Többször, hangsúlyosan.

2016. márc. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

1 teljes ora???!!! agyam eldobom, es mit ernek el vele?

es ha nem lesz bocsanatkeres akkor ezentul folyton kockas ingben jarnak vagy lesz egy masik 2 oras sztrajk is?

Mint az oviban, csak ott mentseg az hogy gyerekek vannak.

Tipikus magyar ugyintezes, kesz rohej. akar az egesz orszag.

2016. márc. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!