Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok! Ha úgy alakulna,...

Jobbikosok! Ha úgy alakulna, hogy Magyarországon diktatúra lenne, elfogadnátok Vonát, mint diktátort?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 3. 21:19
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

"38%-os rátád szerint inkább te vagy az, akinek kevés az IQ-ja! Balf@sz!"


mondom légyszíves jobbikosok ne itt veszekedjetek, ne legyetek gyerekesek.

38% pedig nem az IQ-t jelölni itt gyik.hu-n

2010. ápr. 3. 21:43
 22/30 anonim ***** válasza:
28%

Így van. Már Orbán is náci.

Hallottátok, hogy kezet nyújtott Vonának, mivel megegyeztek, hogy deportálnak 678 452 735 (tudom, hogy nagy szám, de a népnek cirkusz kell, hehe) cigányt a sztyeppékre dolgozni.


Demokratikus emberek! Meg kell őket mentenetek!!!

2010. ápr. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
bocsánat, nem jobbikosok se itt veszekedjetek.
2010. ápr. 3. 21:43
 24/30 anonim ***** válasza:
39%
Már hogyne fogadnák el. Hitlert is elfogadták.
2010. ápr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Sok kérdésnél is kifejtettem, hogy ha az hasznos az országnak, a polgárok jó módban, boldogan élnek, akkor egy diktatúra is lehet tökéletes államforma.

Az más kérdés, hogy ilyen helyzetben az uralkodó hatalmas kísértésnek van kitéve és nincs aki ellenőrizze. Vagyis ez sem teljesen igaz, mert a nép megteheti, hogy elmozdítja a hatalomból, de ez nagyobb áldozatokkal jár, mint egy választáson másra szavazni.

2010. ápr. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Nincs olyan,hogy diktatúra.Mármint egyszemélyes.

Nincs az az ember aki milliókat tudna irányítani.


Hitlernek,Stálinnak se sikerült volna,ha nem állnak mögötte azok akik.Egyébként most is diktatúrában élünk,hiszen a mindenkori miniszterelnök egy báb és a tőke az ami írányítja...


Egyébként az igazi diktatúra(a római) az pozitív volt,ugye a nép választotta a diktátort,ami miatt nem működött az az volt,hogy túl rövid időre,nehogy nagy befolyásra tegyen szert,vagy nagyon beleélje magát.

Szóval pech,de talán nagyszombat estéjén jó hír,hogy még egy szóról kiderült,hogy nem a mumus,nem kell félni tőle...

2010. ápr. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Én jobbikos vagyok, én elfogadnám, mert nem hiszek a demokráciába. De sok Jobbikos sokat gondolkozna, hiszen ők még hisznek ebben a buta államformában.


És ha a demokrácia vs. "diktatúria" (én inkább abszolutizmusnak nevezném) megy, akkor vesd össze a "nagy" francia forradalom demokratikus erőit Napóleonnal. Utóbbi alatt jobban éltek az emberek és rend volt. Athént is a Türannoszok tették naggyá, nem a demokrácia. A német császárágban is erőskezű volt a császár, és kellet egy Bismarck.

2010. ápr. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
NEM ! Ez provokatív kérdés.
2010. ápr. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Nem , nem fogadnám el Vonát mint diktátort.

Maximum politikust, mint anno Bethlen a Horthy korszakban.

Ide egy Horthy féle ember kell aki kész lemondani a teljes irányitásról, de mégis ott van a háttérben mint kormányzó vagy hasonló.

2011. febr. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

"Már platón is megmondta az állam című könyvében, hogy az ideális koormányzási forma a Diktatúra - amennyiben a diktátor az országért és nem magáért vezeti a népet (csak az a gond hogy olyan még nem volt - mert a jó diktátor lemond a hatalomról ha az szolgálj a hazája érdekeit).


A demokráciáról meg már az ókorban is tudták, hogy nem működőképes, mert olyanok is érvényesítheltik az akaratukat akiket könnyű becsapni és behülyíteni, vagyis nem kompetensek bizonyos kérdésekben."


Mielőtt okoskodnál Platónról, el kéne olvasnod az Állam c. könyvét, és akkor nem beszélnél hülyeségeket... Mert az ideális kormányforma szerinte az általa kitalált politeia az, és Platón nem ír diktatúráról, mivel a diktatúra eredetileg nem azt jelenti - legalább akkor nem azt jelentette -, mint amit a média meg az idióta politikusok a XX. század óta sulykolnak a népbe... 4 államformáról ír a politeián kívül; timokrácia, oligarchia, demokrácia, türanneia. Olvasd el a könyvet, és utána pofázzál róla!!!

2011. febr. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!