Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A megoldást valóban a technoló...

A megoldást valóban a technológiai szingularitás elérése jelenti az emberiség problémáira?

Figyelt kérdés

Az emberiségre, mint biológiai/organikus létformára, azt kell hogy mondjam, erősen korlátozott és tökéletlen. Gondoljatok a sok háborúra, betegségre, éhezésre és úgy általában a konfliktusokra. A konfliktusnál nem kell egyből a háborúnak előjönnie, bőven elég, ha csak Magyarországra és a sok politikai vagy magánéleti csatározásunkra gondolunk.

Egy mesterséges, gépi intelligencia sokkal fejlődőképesebb lehetne, mint a mi lassú, evolúciós haladásunk. Egyetlen egy év alatt akkora fejlődést érhetne el, mint az emberiség több ezer év alatt. Egy mesterséges, gépi agyat nem korlátoznak az emberi gyengeségek és problémázások.

Ez egyáltalán nem elhanyagolható tényező. A tökéletesség már a küszöbön áll és az ajtónkon kopogtat. Lényegében egy karnyújtásnyira van.


2016. márc. 22. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Az emberiségnek melyik problémájára gondolsz? Kiket értesz emberiség alatt? Én pl nem háborúzom .
2016. márc. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1


Az rendben van, hogy te nem háborúzol, de a másik több milliárd pedig igen. Ne csak magadra gondolj, mert ez önzőség.

Amúgy meg, mint már a kérdés részletezésénél mondtam, háborúra ne csak úgy gondolj, mint fegyveres konfliktusra. Elég itt a mindennapjainkat vennünk, hogy azokban mennyi probléma van.

Egy, a legokosabb embernél milliószor intelligensebb M.I.-nek nem lennének problémái, ugyanis mindenre tudná a tökéletes választ.

Ezzel lényegében megteremtenénk Istent, ami remek és tökéletes dolog lenne.

2016. márc. 22. 19:05
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy ilyen intelligencia a a véges források láttán hamar rájönne, hogy az emberiség lélekszámát drasztikusan csökkenteni kell... Egy inhumán eredetű globális népirtás mennyivel jobb a háborúknál?
2016. márc. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

"Ezzel lényegében megteremtenénk Istent, ami remek és tökéletes dolog lenne."


Megkérdezhetem hány éves vagy?

2016. márc. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#3


Már miért lennének neki végesek a forrásai?

Ha elérné a legintelligensebb ember színvonalát, akkor már lenne annyira okos, hogy képes legyen magának egy sokkalta fejlettebb agyat tervezni, amibe áttöltheti a saját tudatát. Az újonnan megszerzett tudásával pedig simán rájönne, hogyan jutna ki az űrbe és hogyan nyerhetne onnan erőforrásokat.

Onnantól kezdve előtte lenne az egész galaxis, amit felhasználhat. Sőt, ha még tovább okosítaná magát, akkor könnyen rájöhetne például a féreglyuk-utazás titkára. Onnantól kezdve pedig már bárhova eljuthatna az Univerzumban.

2016. márc. 22. 19:18
 6/9 A kérdező kommentje:

"Megkérdezhetem hány éves vagy?"


21

2016. márc. 22. 19:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Az emberiség problémáját csak egy 100km átmérőjű aszteroida vagy egy atomháború oldhatja meg.
2016. márc. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha az emberiség problémái alatt az emberiséget magát érted, akkor megoldás lehet :D


Én is szeretem Puzsért, de ne vegyél készpénznek mindent, amit mond. :)

2016. márc. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, ezzel a témával rengeteg könyv foglalkozik és itt bizony erősen ajánlhatók szépirodalmi művek is, sci-fi-k nagyon behatóan tudják ezt a kérdést körbejárni.

Ajánlom például az Orchideák bolygóját (van belőle egy régi film is, el ne olvas a leírását, mert akkorát spoilerez mint az állat). Vagy Asimov könyveket.


Aki meg a gépi intelligencia mint új "isten" dologra csak annyit kérdezett, hogy hány éves a kérdező: te gondolom nem vagy tisztában vele, mit jelent a technológiai szingularitás. Bőven jó szó egy ilyen felsőbb rendű értelemre az "isten".

Ja erről jut eszembe, Asimov - A végső kérdés című rövid kis novellája is ide vág. Egészen rövid, Google-val meg lehet találni könnyen.


Egyébként a válasz a kérdésre: a szingularitás miatt megválaszolhatatlan a kérdés. Fogalmunk sincs.

2016. márc. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!