Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok egy olyan törvény...

Támogatnátok egy olyan törvényt, hogy mindenhol lehessen PayPass-os bankkártyával fizetni?

Figyelt kérdés

Egy csomó helyen még mindig kényszerítve vagyok a készpénz használatára, pedig a PayPass tisztább, gyorsabb, modernebb.

Ha pedig a terminál már megint "nem működik", "folyamatosan elromlott", akkor büntetni keményen.


2016. márc. 28. 09:16
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
50%
Nem. Sok banánkártyás miatt sokat kell várni, én kp híve vagyok mert gyorsabb. (Na, meg mikor a bank miatt áll a rendszer túlterheltség miatt.) A másik dolog...ki is fizetnéd a boltosokban a készüléket hozzá meg mindent?
2016. márc. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Mivel Magyarországon a munkavállalók kétharmada papíron minimálbéres, a többi meg zsebbe megy, ezért ehhez sosem fogod a többség támogatását megnyerni.
2016. márc. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

A PayPass pont hogy gyorsabb a készpénznél. Ennyi.

Te pedig fizeted a pénzszállító szolgálatokat páncélautóval. Az biztos olcsóbb.

2016. márc. 28. 09:22
 4/31 Koplárovics Béci ***** válasza:
46%

"Sok banánkártyás miatt sokat kell várni, én kp híve vagyok mert gyorsabb."


A PayPass 5000Ft alatt gyorsabb, mintha visszajárót kell számolni. Még akkor is, ha amúgy a pénztárgép kiírja, hogy mennyit kell visszaadni.


Mindemellett nem köteleznék senkit sem rá. Elég lenne némi pénzügyi kultúrát nevelni az emberekbe, hogy tudjanak egyáltalán felelős döntést hozni pénzügyekben. Ha nem látják mennyi pénzük van, akkor sokkal felelőtlenebbül költik. Márpedig bankkártyánál nem látják.

2016. márc. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Félreértitek. Nem arról van szó, hogy ezután nem lehet készpénzzel fizetni. Hanem hogy lehessen máshogy is!
2016. márc. 28. 09:25
 6/31 anonim ***** válasza:
34%

# 1:


Mi van azokkal a helyzetekkel, amikor nem tudnak nagyobb címletből visszaadni? Vagy amikor a kínai ÁFA-csalók még kiszámolni sem tudják a visszajáró pénzt? És míg Te átszámolod a pénzt, addig feltartod a sort, hiszen a pénztártól való távozás után reklamáció nem fogadunk el.


De volt már rá példa néhány évvel ezelőtt a budapesti bevásárlóközpont gyógyszertárában, hogy 400 forintos terméket szerettem volna vásárolni és nem tudtak 1000 forintból visszaadni, a bankkártyás fizetésre pedig bár lehetőség lett volna, nem voltak hajlandók, mert akkoriban, de talán még most is van egy alapdíj minden egyes vásárlás után.

2016. márc. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
26%

3: "A PayPass pont hogy gyorsabb a készpénznél. Ennyi.

Te pedig fizeted a pénzszállító szolgálatokat páncélautóval. Az biztos olcsóbb."


Persze, én fizetem a pénzszállítót. Csak közlöm a pénzszállító amúgy is menne a boltokba, de csak megjegyezném a nagyrészt kisboltokba ahol nincs ilyen szerkezet amúgy sem megy a pénzszállító mert a tulaj viszi be a bankba!


4: "A PayPass 5000Ft alatt gyorsabb, mintha visszajárót kell számolni. Még akkor is, ha amúgy a pénztárgép kiírja, hogy mennyit kell visszaadni."


Mikor a hálózat lefagy vagy túlterhelt persze gyorsabb...ja, nem. 5 ezer alatt gyorsan számolja a visszajárót az eladó mint te beírod a kódot a kártyához, majd jön róla számla (amit a gép kinyomtat), és alá is írsz.


6: "Mi van azokkal a helyzetekkel, amikor nem tudnak nagyobb címletből visszaadni? Vagy amikor a kínai ÁFA-csalók még kiszámolni sem tudják a visszajáró pénzt? És míg Te átszámolod a pénzt, addig feltartod a sort, hiszen a pénztártól való távozás után reklamáció nem fogadunk el. "


Akkor kisebb címlettel kell menni, létezik az országban erre 500,1000,2000,5000 ft-os címlet. ÁFA csalókhoz miért jársz akkor? És ha nem tud számolni segíts neki. Ott helybe reklamálhatsz ha nem tetszik (persze ha mersz).

2016. márc. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

# 7:


Az Erste Bank bankautomatáin kívül mely másik banknál választhatod ki, hogy milyen címletekben kéred a KP felvételt? Ott is csak 1000, 5000 és 20000 forint között választhatsz. Néhány éve még erre sem volt lehetőség.


Az ÁFA-csaló kínai egy állam által támogatott kiskapu, azoknak az adóelkerülésre, akik olyan munkahelyen dolgoznak, hogy az utolsó fillérig be vannak jelentve. Nem azért félek, hogy megver, inkább meg sem érti, mert csak néz hülyén, magyarul sem tud.

2016. márc. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
91%

1./ Kényszerítenéd az üzlet tulajdonosát, hogy hasznából még a banknak is fizessen a te (vélt) kényelmed érdekében?

2./ Neked van PayPass-os kártyád. Oké, de van tudomásod arról, hogy mennyi közmunkásnak még?

3./ Ha nem közmunkás, de éppen azért nem számlára kéri fizetését, hogy azért se kelljen fizetni a "nettójából", rohanjon PayPass-ért?

4./ Minimálnyugdíjas, vagy munkanélkülin lévő ne is egyen, mert nem lehet ilyen zsugája?

.

Trollkodsz, nagyzolsz, hogy neked ilyen van (?)

2016. márc. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Kérdező: Azt ugye tudod, hogy egy POS-terminál (amivel leolvassák a kártyád) veszett drága? A kisboltok csődbe is mennének pár hónapon belül. A PC boltok konkrétan 1 hónapot sem élnének túl.


Akik szerint meg a készpénz gyorsabb mint lehúzni egy kártyát, az nem tudom milyen tudatmódosítót szed, de hagyja abba.

2016. márc. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!