Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik a hidegháború idején...

Akik a hidegháború idején keletről disszidáltak nyugatra azok mit kaptak nyugaton a menekültstátuszon kívül?

Figyelt kérdés

2016. márc. 28. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, hová mentek.

Én pl. egyéves (ingyenes) Alliance Française tanulási lehetőséget, hároméves (szintén ingyenes) egyetemi tanulást lakhatássall és ösztöndíjjal.

Utána már könnyen találtam munkát, mert akkoriban még közel sem volt ekkora munkanélküliség.

2016. márc. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Komolyan disszidáltál? Hogy sikerült?
2016. márc. 28. 16:59
 3/6 A kérdező kommentje:
Mármint átjutni nyugatra. :)
2016. márc. 28. 17:00
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Édesanyámmal és testvéremmel jöttünk rokonlátogatásra (apám akkor már rég nem élt velünk), és - ahogy ezt akkoriban mondták, és néha megesett - "elfelejtettünk visszajönni"

Ritkán, de ez is sikerülhetett.

2016. márc. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi a ferjemmel 1987 ben disszidaltunk eloszor Ausztriaba a lagerbe es onnet kertunk menedekjogot a tengerentulra.

Megkaptuk a politikai menedekjogot ami azzal jart hogy rogton allando letelepedesit kaptunk, 2 ev mulva pedig allampolgarsagot. az osszes koltsegeinket , orvositol a repjegyig az allam fizette es elso naptol kaptunk segelyt amig a ferjem nem allt munkaba. ingyen nyelviskola jart vele, a gyerek utan nem kellett a privat iskolaban az elso 2 evben tandijat fizetni.

2016. márc. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
utolso vagyok: mi nem ugy szoktunk hogy titokban a hataron hanem kertunk egy 30 napos turista vizumot Ausztriaba es ott mentunk be a lagerba menedekjogot kerni.
2016. márc. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!