Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarják ennyire mindenár...

Miért akarják ennyire mindenáron csökkenteni az államadósságot?

Figyelt kérdés

A fejlett országokban így néz ki az államadósság kezelése: felveszik a rengeteg hitelt, nagy lesz az államadósság, de a pénzből fejlesztik a gazdaságot és idővel visszafizetik a hiteleket.

Ehhez képest nálunk ez van: van 879 milliárd dolláros államadósságunk, ezt mindenáron csökkenteni kell, ha bele döglenek az emberek, akkor is. Nem érdekes hogy hogyan fognak élni az emberek, de az államadósság csökkenjen.

Érdemes megnézni a fejlett országok államadósságát:

Németország: 2 874 928 000 000$, azaz 2874,9 milliárd dollár.

Nagy-Britannia: 2 422 644 000 000$, azaz 2422,6 milliárd dollár.

Franciaország: 2 678 775 000 000$, azaz kerekítve 2678,8 milliárd dollár.

Mint már említettem ehhez képest a magyar államadósság 870 040 881 935$, azaz 870 milliárd dollár.

Ahelyett hogy csökkenteni próbálnák ( sikertelenül ) és az embereket szívatnák ezzel, vehetnének példát a fejlett országokról és vehetnének fel hitelt a gazdaság fejlesztésére.

Mégis miért akarják ennyire csökkenteni?


2016. márc. 29. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert egyetlen államnak sem szabad, hogy adóssága legyen.
2016. márc. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Most látom, hogy rossz adatokkal dolgoztam.

A magyar államadósság 25 258 milliárd forint, ami jelenlegi árfolyamon számolva kb. 90 155 030 123$, azaz 90,1 milliárd dollár.

Ha mindenigaz ennyi a magyar államadósság. Ehhez képest a fejlett országoké...

2016. márc. 29. 23:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Nos két dolog ennek kapcsán: Az egyik, hogy nem mindegy az sem, hogy az adósság devizában van, vagy nem, illetve az sem, hogy a fizetőeszközöd mennyire stabil ahhoz a fizetőeszközhöz képest, amiben a hiteled van.


A GDP arányos hitel pedig a pálya miatt fontos, ugyanis a hitelminősítők ezek alapján értékelik befektetésre ajánlott, vagy nem ajánlott kategóriába adott országok besorolását.


Ami változott az évek folyamán az kb az, hogy a hitel összetétele változott meg. Vagyis kevesebb a deviza alapú hitel. Ezen felül az MNB még azzal variál, hogy relatíve gyengén tartva a forintot jóval bekerülési ár felett értékesít devizát(tehát pld vettek 6 éve jóval 300 forint alatt eurot és most ugyanazt eladják 310 forintért). Mivel több hatás is erősítené a forintot, ezért az MNB folyamatosan kamatlábat vág, hogy ezt a gyakorlatot tudják folytatni(különben erősödne a forint és kisebb profitot tudnának realizálni és kedvezőtlenül hantna az exportra). Ezért egyre alacsonyabb az alapkamat. Nyilván ez egyszer véget fog érni, akkor jobb híján a hitelezést fogják megpróbálni felpörgetni, és a hitelek utáni keresletet.

2016. márc. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"A fejlett országokban így néz ki az államadósság kezelése: felveszik a rengeteg hitelt, nagy lesz az államadósság, de a pénzből fejlesztik a gazdaságot és idővel visszafizetik a hiteleket."


"Érdemes megnézni a fejlett országok államadósságát:

Németország: 2 874 928 000 000$, azaz 2874,9 milliárd dollár.

Nagy-Britannia: 2 422 644 000 000$, azaz 2422,6 milliárd dollár.

Franciaország: 2 678 775 000 000$, azaz kerekítve 2678,8 milliárd dollár."



Jól visszafizették.

2016. márc. 30. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

6# nem ezt mondtam.

Én azt kérdeztem, hogy miért erre épít a kormány, miért nem vesz fel többet a fejlesztésre.

Ez ugyanolyan, mint amikor én felveszek egy hitelt, hogy megalapítsam a cégem, makd évek múlva ( de még nincs kifizetve a cégemre felvett hitel ) újabb hiteleket veszek fel a berendezések modernizálására, fejlesztésére, hogy jobban teljesítsen a cégem.

De a kérdés normális volt, számokkal támasztottam alá az igazam, a többit meg ti is látjátok. Nem kell ilen stílusban beszélni.

2016. márc. 30. 08:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Államadósság minden országban van.

Nem vagyok abban olyan biztos, hogy Magyarországnak csak ennyi lenne a teljes államadóssága.

Nálunk mi teljesítene jobban egy esetleges modernizálás után, amire megint felvennénk hatalmas adósságokat?

Az egészségügy - köztudottan - nyeli a pénzt. Abból egy fillér nem jön vissza. Az oktatás szintúgy.

Nem azt mondom, hogy ezeket a dolgokat nem kéne fejleszteni, de igen!

Kérdező: mit modernizálnál? :)

2016. márc. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kezdetnek pont az egészségügyet és az oktatást. Bár ezek nyelik a pénzt, ezek a legszükségesebbek. Az oktatás azért, hogy gondolkodó, tehetséges emberek legyenek az országban ( jelenleg pont az ellentéte a cél: olyan robot, aki éhbérért dolgozik és mindent elhisz a kormány propagandának ). Az egészségügyet meg gondolom nem kell magyarázni.

A többit a cégekre fordítanám: kedvezményes hitelek és adó kedvezmények magánembereknek, hogy céget alapíthassanak ( elvégre ez a kapitalista szellem ).

2016. márc. 30. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!