Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok az olyanokról,...

Mit gondoltok az olyanokról, akik francia, majd belga trikolóros Facebook szűrőt használ, de 15-én a kokárdárda viselésre azt mondta nem viseli, mert nem fasiszta vagy Fideszes?

Figyelt kérdés

2016. márc. 30. 08:44
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:

"És vakkor itt tőled is megkérdezném: ha neked a kokárda meg a nemzeti érzés oly csuda nagyon fontos, akkor ennek megfelelően tiltakoztál-e, amikor Orbán pártpolitikai jelképet csinált a kokárdából, és pártpolitikai fogalmat a nemzetből? "


Én 2002-ben még csak 5 éves voltam, nem követtem a politikát, úgyhogy erről linkelne valaki egy bizonyító erejű cikket, vagy videót, vagy akármit?

2016. márc. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 tetro ***** válasza:
2016. márc. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
ebben nem találtam semmi kivetnivalót
2016. márc. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 tetro ***** válasza:

20.01

nem kivetnivalót kértél hanem linket.

2016. márc. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:

mármint magában a "hírben" szerintem semmi olyan nincs, amiben lenne kivetnivaló, vagy ami megcsúfolná a kokárdát


a linkeket köszönöm :)

2016. márc. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:

#31 A fentebb leírt pl. indexes cikk ad néhány alap példát, hogy hogyan ment egy nagyon erős kampány akkoriban, hogy a kokárda folyamatos viselését a "nemzeti / polgári oldal"-hoz kapcsolják, de a legdirektebben Orbán választások előtti felhívása mutatja be az akkori helyzetet:


"Az MTV-n sugárzott interjújában arra kérte a támogatókat, hogy már a második forduló előestéjén vegyék le ruhájukról a kokárdát, hogy "ne látsszon senkin, melyik erőre kíván szavazni", és így elkerülhetővé váljanak az esetleges választási visszaélések."


Tehát Orbán is azt mondta, hogy a választásra ne vegyétek fel a kokárdát, mert abból látszana, hogy ti fideszesek vagytok, és akkor majd nem lepecsételt választási szelvényt kaptok (akkor épp ezzel ment a riogatás).


Ezek után métervastag pofa kell ahhoz, hogy valaki megpróbálja behazudni azt, hogy a 2002es kampányban a kokárdát nem pártjelvényként használták volna (ez értelemszerűen nem neked szólt, hiszen akkor még nem követted az eseményeket - de kommenteltek itt olyanok is, akiket ez akkor láthatóan nem zavart (sőt, gondolom, lelkesen tapsoltak ennek), most meg mérhetetlen cinizmussal próbálnák számon kérni, hogy na vajon miért is nem tartják ma már nemzeti jelképnek a kokárdát azok, akik nyomon követték a 2002es választásokat)

2016. márc. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

Mennyi arcbőr kell ahhoz, hogy 2016ban is Orbán 2002-es állítólagos kijelentését vegyük elő?


Amikor Orbán nyilatkozott már régen zajlott a balos közhisztéria, és nyilván teljesen alaptalan még a feltételezés is, hogy az esetleges fideszes szavazatokat elcsalnák a balos érzelmű szavazóbizottsági tagok...

2016. márc. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
Orbán nem tudja "kisajátítani" a kokárdát. Hordani tudja. Az, hogy sikerült ideiglenesen fideszes jelképpé tenni (mellesleg ez szerintem már lecsengett...) nem a fidesznek köszönhető, hanem annak, hogy a baloldal elbalfa szkodta. Annyit kellett volna mondania az aktuális mszp-s vezérnek, hogy hordják akkor az mszpsek és mindenki más is, és máris újra mindenki jelképe lett volna...
2016. márc. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:

Jó, tehát még mindig nem tudsz belinkelni semmit, ami azt bizonyítaná, hogy akin kokárda van, az biztos fideszes.

Mert bizony a két linken erről semmi nincs.

Szokás szerint megint te látod bele.

Elég megnézni, lassan 15 éves hírek.

2016. márc. 31. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 tetro ***** válasza:

05.45

Azt nem ertem hogy ha egy majd 15evvel ezelotti dologrol van szo akkor az hogy lehet erv a forras ellen bogy majd 15eves...

De azt azert jeleznem hogy sehol senki nem allitott olyat hogy aki kokardat hord az mind fideszes, szoval ennek igazolasat szamon kerni eleg szanalmas probalkozas.

2016. márc. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!