Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországot is megfenyegett...

Magyarországot is megfenyegette az Iszlám Állam! Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Ráadásul ma reggel Szombathelyen bombariadó volt a vasútállomáson, egy betelefonáló miatt. Semmit sem találtak. Ennek lehet köze ehhez?


Mit gondoltok? Mennyire reális cél Magyarország, vagy akárcsak egy átlagos magyar kisváros/megyeszékhely a terroristáknak?

Magyarország fel van készülve ilyenekre?


Én a nyugati országrészben lakok, de kissé megijedtem! Nem félelemkeltésnek szánom a kérdést, csak érdekel.



2016. márc. 30. 10:23
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
2016. márc. 30. 10:25
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Bár az ilyen fenyegetéseket nem szabad elbagatelizálni, pláne Brüsszel után, de Magyarország meg a címben említett Portugália egyáltalán nem fontos célpont az IS-nek.


"Ma Brüsszel és a repülőtere, holnap akár Portugália vagy Magyarország kerülhet sorra.

– szól a cím. A megemlített két ország közül egyik sem számít az IS fő célpontjai közé, valószínűleg azért ezeket emelték ki, hogy fenntartsák a félelemérzetet: bárhol Európában lecsaphatnak. Ahogy fogalmaznak, „A lényeg: egy európai nemzet vagy főváros sincs biztonságban az Iszlám Állam támadásai elől.”"


Az ilyen terrortámadások helyszínének nagyon magas hírértékkel kell rendelkeznie. Ha Budapesten, vagy egy kisebb magyar városban robbantanának, kb annyira foglalkozna vele a világsajtó, mint a török merényletekkel. Ezzel szemben ha Brüsszelben, Párizsban Londonban vagy Berlinben robbantanának, az mindjárt bejárná a világot.

2016. márc. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 PresidentEvil ***** válasza:
97%

"Ráadásul ma reggel Szombathelyen bombariadó volt a vasútállomáson, egy betelefonáló miatt. Semmit sem találtak. Ennek lehet köze ehhez?"


Sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy a hírek hallatán valami agyament barom úgy gondolta, vicceskedik egyet a bombariadóval. Kicsi, jelentéktelen ország vagyunk, még ahhoz is kicsik, hogy kárt tudjunk okozni az IS-nek. Sőt, amíg pártunk és kormányunk itt pattog és kereszteshadjáratot vív a migránsok meg a józan ész ellen, segítünk fenntartani a káoszt, ami pont jó a szélsőségeseknek. Mi a francért robbantanának nálunk?

2016. márc. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
9%

nem magunk ellen beszélek, én sem szeretném,hogy itt is robbantgassanak.

de ha itt is lenne terrorcselekmény, akkor még nagyobb félelmet tudnának generálni, hogy a többi kisebb országban is féljenek.


bár én is úgy gondolom, hogy elsősorban a nagyvárosok lesznek a célpontok, amiket az egész világ ismer.

de sajnos nem lehet tudni..

2016. márc. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

Ez színtiszta pszichológia.

Az IS sem hülye, ők is tudják, hogy ha Magyarországon, vagy Portugáliában robbantanának, a kutya se foglalkozna vele annyira, mint mondjuk Párizzsal vagy Brüsszellel. Magyarország nem célpontja (hála Istennek) az IS-nek, ahogy Ausztria vagy hasonló Közép-Európai országok sem, mert nincs nagy súlyuk a világpolitikában.

Az, hogy kiragadnak kis országokat is, és fenyegetőznek, csak arra jó, hogy megfélemlítsék a lakosságot, hogy bizony ne csak nyugaton féljenek az emberek, hanem Európa kis országaiban is.

Hozzáteszem, Szerbiát is megfenyegették régebben, az IS az egyik fő célpontjaként jellemezte Szerbiát, aztán semmi sem történt. Ezek mind pszichológiai megfélemlítések. Nem azt mondom, hogy nem kell a fenyegetéseket komolyan venni, nagyon is komolyan kell venni, de tisztában kell lenni azzal, hogy Magyarország, Ausztria, meg a többi ország Közép-Európában "csak" tranzitországok nyugat felé. Ha Belgrádban vagy Budapesten támadás történne, nemigazán foglalkoznának vele. Ha Bécsben történne, azzal már foglalkoznának, de közel sem annyira, mint Brüsszellel vagy Párizzsal.

A terroristák a nagy hírértékű, világszinten ismert városokra, helyekre utaznak. A törökországi merényletekkel sem foglalkozik túlságosan a világsajtó, mert Törökország is érdektelen ország a világ számára olyan értelemben, hogy nincs beleivódva a köztudatba, hogy "Brüsszel az EU fővárosa", "Párizs a nyugati világ szimbóluma" stb.

2016. márc. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
3%
Mindenesetre egy ilyen szitu megmutatja, alapvető emberi jog a fegyverviselés, ideje lenne észre venni, hogy nincs olyan, hogy biztonság, minden embernek joga van a fegveres önvédelemhez.
2016. márc. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
85%
Ha történne is valami Magyarországon, az biztos, hogy Budapesten történne. A kisebb városokat, mint pl Szombathely, nem is ismerik külföldön, nemhogy célpontnak személjék ki.
2016. márc. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 tetro ***** válasza:
85%
Vajon hogy érte el Habony az Isisnél hogy végre minket is bevegyenek egy beszédbe? :()
2016. márc. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért kellett kimoderálni a válaszomat, nem OFF-oltam, nem kérdeztem külön kérdést, nem sértettem meg senkit és nem egy másik kommentelő válaszára írtam. Tehát a válaszom még egyszer:

Azért pont Portugália és Magyarország lett megnevezve, mert ezek tekinthetőek az európai kultúrkör végpontjainak, ergo az ISIS arra célzott, hogy eme két pont közötti terület bármelyik pontján ott lehetnek, vagyis Európa bármely részén megjelenhetnek, hisz az említett két pont között terül el Európa azon része, ami azt az életmódot képviseli, ami ellen az ő rendkívül békés vallásuk követelményeik szerint harcolniuk kell. Most lehet vitatkozni, hogy "hát akkor miért nem Izlandot és Romániát hozták fel példának?", a lényeg ettől függetlenül ugyan az marad, vagyis meghatározták egy halmaz két végpontját és kijelentették, hogy az ezek közötti bármely pont ellen végrehajtanak egy támadást, természetesen ezt nem úgy kell érteni, hogy akkor most a 12 fős Tornakápolna ellen intéznének támadást, mert az kb. senkit nem rettentene el, itt a hangsúly a szimbolikus európai városok, pl. Párizs, Brüsszel, London, Berlin stb. elleni támadásokon van, amik pontosan azt a világot jelképezik, amik ellen a dzsihádod hirdették. Ennyi az annyi.

2016. márc. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

Az Iszlám állam az összes keresztény államot meg akarja semmisiteni, és minden keresztényt áttérítenui vagy felkoncolni.

Ez az elmélet!

Persze egyenlőre ehez gyengék ugyhogy nem kell becarni:-D

Amugy is előbb a zsidókat akarják likvidálni, a keresztények csak aztán következnek:)

2016. márc. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!