Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek ezzel az LMP-s...

Egyetértetek ezzel az LMP-s politikussal, hogy a bicikliseket is meg kell adóztatni?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem igaza van.

A biciklisek kihúzzák magukat a közös tehetviselés alól.Hiszen a járművük nincs regisztrálva, nem fizetnek utána semmiféle adót,


Az autó és motor tulajdonosok meg fizetik a balesetiadót,súlyadót, kötelező biztosítást, x évenkénti műszakit, autópályamatricát.Emellett, minden tankolásnál adóznak.

A nagyobb árufuvarozóknak meg még útdíjat is kell fizetniük.


Itt az ideje, hogy a biciklisek is kivegyék a részüket és ne kihúzzák magukat a közös tehetviselés alól.



#autó #adózás #LMP #brigások #zöldpártiak
2016. ápr. 1. 14:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
58%

"A hogyan vegyünk el valakitől valamit tipikus balos mentalitás."


De a hogyan adjunk is az, csak egyikhez sem értenek igazán.


A biciklikről meg annyit, hogy oké, adózzanak, de támogatást is kapjanak, amiért környezetbarátok...és ezzel ismét nem változott semmit a mérleg, szerintem jó ez így, ahogy van.

2016. ápr. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
35%
A biciklisek meg áltatában egészségesebbek mint a tunya autósok, így nem terhelik annyira az egészségügyet
2016. ápr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
89%

"Magyarországon aki szegény, az tömegközlekedik.

Nem olyan értelemben vagyunk szegény ország, mint India, ahol tényleg kényszer a bicikli."


Igen kedves butus 34%-os minden pesti zsebből megvesz a 9500Ft-os bérletet a minimálbéresnek is ez a legfontosabb nem az ennivaló...


Másrészről Budapesten kívül még lakik úgy nyolcmillió ember! Szerinted milyen a tömegközlekedés hétvégén egy vidéki városban? Vannak olyan városrészek, ahová nem jár ki egy helyijáratos busz sem, hét közben is csak három-négy az iskolások meg a nyugdíjasok kedvéért. A tízezer főnél kisebb településeken meg egyáltalán nincs is helyi közlekedés, ráadásul jellemzően ott nagyobb a szegénység, na akkor az mivel "tömegközlekedjen", ha csak nem a biciklivel?


Neked nagyon föl kéne ébredni, mert annyira nem e világon élsz, hogy az egyenesen már nevetséges.

2016. ápr. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Koplárovics Béci ***** válasza:
71%
Nem tartom jó ötletnek ezt a "rendszámozást", de az tény, hogy jó lenne, ha a bringásokkal is hasonló szinten be lenne tartatva a KRESZ, mint az autósokkal. Tehát hogy 10-ből legalább 8 többé-kevésbé tartsa be. Pl a bringás jogsit simán bevezetném.
2016. ápr. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Az adóztatást nem vezetném be pontosan azért mert nem szennyezik a környezetet, plusz még az autósok pénzéből kapják a kerékpárutaikat is. Viszont regisztráció, kreszvizsga mindenképp menne kötelezőbe, akár iskolai kereteken belül kötelező tantárgyként tanulni a kreszt vagy ilyesmi.
2016. ápr. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
51%

"Igen kedves butus 34%-os minden pesti zsebből megvesz a 9500Ft-os bérletet a minimálbéresnek is ez a legfontosabb nem az ennivaló..."


Apukám jártál te már életedben Budapesten? Az egy HATALMAS VÁROS. Nem könnyű ott biciklizni. Ha nem a körúton laksz (minimálbéresként miért laknál ott?), akkor gyakorlatilag elérhetetlen bármi a bicikli hatótávjával. Próbáld ki a MOL bubit csak mondjuk a műegyetemtől a hősök teréig.

És egyébként Pesten egészen ritka a tényleges minimálbér.


"Másrészről Budapesten kívül még lakik úgy nyolcmillió ember! Szerinted milyen a tömegközlekedés hétvégén egy vidéki városban? Vannak olyan városrészek, ahová nem jár ki egy helyijáratos busz sem, hét közben is csak három-négy az iskolások meg a nyugdíjasok kedvéért. A tízezer főnél kisebb településeken meg egyáltalán nincs is helyi közlekedés, ráadásul jellemzően ott nagyobb a szegénység, na akkor az mivel "tömegközlekedjen", ha csak nem a biciklivel? "


Gyalog. Hétvégén meg hova megy? A gyárakba általában van céges busz, a boltba meg elér gyalog is.

2016. ápr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
20%

"A hogyan vegyünk el valakitől valamit tipikus balos mentalitás."


Tévedsz! A jobboldali pártok szokták a szegényekkel megfizettetni az adókat a gazdagoknak meg csökkentik.

Most a fidesz is ezt csinálja megemelte az ÁFA-t 27%-ra amit a szegények minden fogyasztásukban megfizetnek az SZJA-t meg csökkentette mert ugyebár a magas jövedelműek így sokat takarítanak meg.

2016. ápr. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nettó baromság. Inkább támogatni kéne adócsökkentéssel a kerékpárvásárlást, hogy még többen használják. Én is kerékpárral járok dolgozni és sokkal jobb, mint buszozni (nem vagyok menetrendhez kötve). Adót meg minek fizessek, amikor totál nem használódik az út a kerékpárom tömege alatt, nem úgy mint az általad felsorolt autók és tehergépkocsik alatt.


Szerintem bőven kiveszem a részem akkor, amikor SZJA-t és áfát fizetek.


14: Be van tartatva. Ha én szabálytalanul tekerek és látja a rendőr, engem is simán megbüntet. Telefonálni sem lehet "vezetés" közben...

2016. ápr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
16. Te komolyan ennyire nem ebben a világban élsz? Miért szerinted mondjuk egy cinkotai át fog tekerni Óbudára csak azért, hogy bebizonyítsa, hogy milyen nagy Budapest? Nem, nem fog, de ha mondjuk egy kilométernyire van a munkahelye, akkor bizony az buszozni kevés, gyalogolni meg sok, szóval biciklizni fog. Egyébként Pest tele van biciklissel nem is értem mit dadogsz itt! :-D
2016. ápr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

A biciklisek kihúzzák magukat a közös tehetviselés alól.Hiszen a járművük nincs regisztrálva, nem fizetnek utána semmiféle adót


tényleg? eddig azt hittem a bicigli is egy termék ami áfaköteles de megint okosabb lettem, megyek is a boltba reklamálni hogy kérem vissza az áfát


Az autó és motor tulajdonosok meg fizetik a balesetiadót,súlyadót, kötelező biztosítást, x évenkénti műszakit, autópályamatricát.Emellett, minden tankolásnál adóznak.

A nagyobb árufuvarozóknak meg még útdíjat is kell fizetniük.


tényleg?akkor nem is azért javítják a kátyúkat az autópályán mert hogy gyorsabban tudjak tekerni?

ja hogy azt csak autós használja? rosszul is érzem magam mert a keresetemből lévő adót budapest kátyútalanítására költik nekem meg itt a faluba csak földes van


valóban most elgondolkodtam mennyi adómat visszaadhatnák ezen az elven hisz nincs autóm, nem szennyezem vele a környezetet de majd ezt a S Z A R T is lenyelem a többivel együtt

2016. ápr. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!