Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem engedjük be a...

Miért nem engedjük be a menekülteket?

Figyelt kérdés
Szegények megtesznek több ezer kilométert, és akkor ilyen kerítésekkel, meg kapukkal, meg ki tudja mikkel akadályozzák őket. Ez nem ellenkezik a keresztény tanításokkal? Nem volna jobb beengedni őket?

2016. ápr. 7. 08:02
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
59%

Nem. Ellenőrizetlenül jöjjenek be több 10ezren, egy teljesen más kultúrából, akik lenézik a nyugati társadalmat, nyugati életvotelt és rögtön mecseteket akarnának építtetni, hogy tiszteljük az iszlámot?


Ráadásul a többsége nem menekült, hanem népvándorló, amelyik a jobb élet miatt jön a gazdag nyugatba.


+: Ezeket el kell tartani, dolgozni nem akarnak(tisztelet a kivételnek, ami 1% körüli lehet), tehát a te+én adómból éljenek ingyen? És nem igaz az a demagóg szöveg, hogy közöttük sok az orvos+mérnök+diplomás, biztos van, de elenyésző, de Magyarországon alig lehet munkát adni a magyaroknak, akkor pont nekik adnánk?


És "szegények": Nézz csak videókat, hogy mi történik Franciaországban a határban, miket csinának.


És még egy: honnan tudhatnánk, hogy a több 10-100ezres tömeg nem hordoz-e olyan betegséget, amire ők immunisak, a nyugati ember meg simán belehalhat? Kivizsgáltatni ekkora tömeget nem lehet, de ők nem is akarják kivizsgáltatni magukat.


Ja, menekültek: Ha valóban menekültek, akkor miért nem jó nekik első biztonságos ország, miért akarnak rögtön a leggazdagabb EU-s országokba eljutni?

2016. ápr. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
77%
Ne haragudj a feltételezésért, de ez nem egy troll kérdés? Vag, átaludtad talán az elmúlt egy évet?
2016. ápr. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
33%

Na jó, én sem akarok menekülteket befogadni, de az első válaszoló kicsapta nálam a biztosítékot:


"Ráadásul a többsége nem menekült, hanem népvándorló, amelyik a jobb élet miatt jön a gazdag nyugatba."

Neked az nem tűnt fel, hogy németország pont a munkaerő miatt erőlteti ezt az egészet? Le se szarja az érzéseiket, nekik pont azok kellenek, akik dolgozni akarnak, és leírom miért a következő válaszokba.


"+: Ezeket el kell tartani, dolgozni nem akarnak(tisztelet a kivételnek, ami 1% körüli lehet), tehát a te+én adómból éljenek ingyen? És nem igaz az a demagóg szöveg, hogy közöttük sok az orvos+mérnök+diplomás, biztos van, de elenyésző, de Magyarországon alig lehet munkát adni a magyaroknak, akkor pont nekik adnánk? "

Egy részt, te honnan vetted azt, hogy nem akarnak dolgozni? Már nem azért, de én itt élek Magyarország közepén, de életemben nem láttam még muszlimot, ezért megítélni se tudom őket, de örülök hogy gyakorlatilag fogtad, lecigányoztad őket, és mentél tovább. Másrészt, az első válaszomat folytatva Magyarországon bizony munkaerőhiány van. Nem tudom, hogy te hol dolgozol, de gyárakban gyártósorok állnak le, és az ország egyik végéből a másikba szállásolják el az embereket, csak hogy legyen valami termelés, a mérnökökről és orvosokról nem is beszélve. Ha nem tűnt volna fel, európa népessége nem gyarapodik már egy jó ideje, sőt, kezd kiöregedni. Már így is attól kell félnünk, hogy nem lesz nyugdíjunk. Erre két megoldás lehetséges: Vagy szülünk (CSOK, stb, amit a magyar állam próbál elérni), vagy bevándorlás.


"És még egy: honnan tudhatnánk, hogy a több 10-100ezres tömeg nem hordoz-e olyan betegséget, amire ők immunisak, a nyugati ember meg simán belehalhat? Kivizsgáltatni ekkora tömeget nem lehet, de ők nem is akarják kivizsgáltatni magukat."


Te szerinted a migránsok melyik bolygóról jönnek? Nem az őserdő legrejtetteb sarkaiból tántorogtak elő hirtelen, hogy valami tízezer éves múmia átkot hordozzanak.


"Ja, menekültek: Ha valóban menekültek, akkor miért nem jó nekik első biztonságos ország, miért akarnak rögtön a leggazdagabb EU-s országokba eljutni?"


Miért akarják a a lehető legjobbat választani ha meg van rá a lehetőségük? Várj, ezen még gondolkodnom kell!

2016. ápr. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
nem, nem troll kérdés és nem aludtam át az elmúlt 1 évet sem
2016. ápr. 7. 08:30
 5/44 A kérdező kommentje:
Csak nem tetszik, hogy most már a Nyugat a hazámat kirekesztő, rasszista országnak tartja.
2016. ápr. 7. 08:34
 6/44 anonim ***** válasza:
41%
Ha nem aludtad át, akkor nem értem,mit nem értesz!
2016. ápr. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
41%
Én értem.
2016. ápr. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
60%

A gond ott kezdődik,hogy az emberek jelentős része a különbséget sem ismeri a menekült és a bevándorló között.


Kb pár ezer menekültet kellene befogadnia az országnak.


Ezzel szemben megy az ijesztgetés és a gyűlöletkampány,hogy milliókat kell majd befogadnunk.


Magyarországnak inkább a kivándorlás ellen kellene tenni valamit.

A magyaroknak normális fizetést adni,hogy itt maradjanak és ha kell,idegen emberek számára vonzóvá tenni Magyarországot munkavállalást céljából.

2016. ápr. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszadó! Erre gondoltam én is. Teljesen egyetértek veled!
2016. ápr. 7. 08:51
 10/44 anonim ***** válasza:
80%

"Csak nem tetszik, hogy most már a Nyugat a hazámat kirekesztő, rasszista országnak tartja."

Ha meg ránk zúdulna a tömeg, jót röhögne a "Nyugat": volt ország, nincs ország, hülye magyarok megérdemelték:D:D

2016. ápr. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!