Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tabu a cigányokat...

Miért tabu a cigányokat cigánynak vagy romának nevezni?

Figyelt kérdés
Ha valaki itt panaszkodik hogy svábok költöztek a szomszédságába és zavarja őt akkor a kutya nem foglalkozik vele. De ha meg cigányokkal kérdezi akkor törlik a kérdést és amíg a kérdést nem törlik a liberálisok hisztiznek pár sort.
2016. ápr. 7. 12:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%

Nem tabu.

Az más kérdés, hogy ezzel milyen reakciót váltasz ki más emberekből.

2016. ápr. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%
Mert negatív töltetű, átment csúnya szóba.
2016. ápr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Őszintén szólva ezt én sem értem,mint ahogy azt sem,hogy miért kell néger helyett afro-amerikait mondani.De igazából ehhez szerintem nem is maguk az "érintettek" ragaszkodnak annyira,inkább az ilyen-olyan jogvédők,stb. De tényleg,akkor most cigánynóták,cigányzene sincs?Csak romanóták,meg romazene?Hmmm..."Falu végén sátoroznak az oláh romák...".Fantastic!
2016. ápr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
28%
Nem tabu, de fontos a szövegkörnyezet. Ha azt mondod, hogy Országos Cigány Önkormányzat vagy cigányvajda, az teljesen rendben van. A "rühes cigány", mint inzultus már kevésbé.
2016. ápr. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%

'De igazából ehhez szerintem nem is maguk az "érintettek" ragaszkodnak annyira,inkább az ilyen-olyan jogvédők,stb.'


Ezeknek a jogvédőknek nincs jobb dolguk, mint az elnevezéseken rugózni? Csak mert -nekem legalábbis- az már bohózatba illik, hogy egy tábor képes cirkuszt csinálni ebből. A cigányokat cigánynak hívták 100 éve is és akkor érdekes módon senkit nem zavart?

2016. ápr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
21%

Utolsó, ez akkora hülyeség, mintha azt mondanád, hogy 100 (na jó, 120) éve még nem volt a nőknek szavazójoga és akkor ez senkit se zavart. A hozzád hasonló "minden maradjon úgy, ahogy eddig volt" mentalitással még mindig boszorkányokat égetnénk.


A cigány tud sértő szó is lenni és abban az értelmében kerülendő a használata. Neked, nem-cigányként meg nincs alapod eldönteni, hogy mi sért és mi nem sért másokat.

2016. ápr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%
A roma csak a ffit jelenti. Ha vkire haragszanak, magu közt simán lecigányozzák, úgyhigy nem értem, miéert bántó.
2016. ápr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

'A hozzád hasonló "minden maradjon úgy, ahogy eddig volt" mentalitással még mindig boszorkányokat égetnénk.'


Bevallom, konzervatív vagyok, de nem a felvázolt szintig.

Akkor a szlovákok kezében miért nem nyílik a bicska, ha tótozzák őket?

2016. ápr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
#4:Ez igaz,de szerintem a "rühes roma" semmivel sem kevésbé sértő.
2016. ápr. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"A cigány tud sértő szó is lenni és abban az értelmében kerülendő a használata."


De csak azért, mert a cigányok elintézték, hogy e szó hallatán mindenki rögtön egy rabló/gyilkos/tolvaj/élősködő senkiházira asszociál. Nem a szavakon múlik a dolog, hanem a tetteken. Érted, én most hiába mondom valakire bántó szándékkal, hogy mondjuk varrónő, engem néznek hülyének, hogy mit akarok, mert a varrónőkre nem igazán jellemző a csoportos garázdaság, rablás, gyilkosság, stb.

2016. ápr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!