Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nemes Jeles miért a holokauszt...

Nemes Jeles miért a holokausztról készített filmet?

Figyelt kérdés

Ha a rasszizmus ellen akarunk fellépni, szerintem igazán akkor lenne hiteles ez az egész, ha nem a saját népének tragédiájáról forgatott volna filmet, hanem egy másik közösségéről.

Szép gesztus lett volna, amivel elindíthatott volna valamit.

Mondjuk utána egy afrikai rendező készíthetett volna holokauszt filmet.

Így sokkal teljesebb lenne az egész.



2016. ápr. 7. 19:38
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

A második világháborúban nagyjából 70 millió ember halt értelmetlen halált, nyilván voltak köztük zsidók is, meg keresztények is, de Ázsiában más népségek is.

Most forgattak ugye egy filmet, van egyébként valóságalapja, én mondjuk nem láttam még, de nem írnak rossz dolgokat róla.

Lényeg, hogy ez már 70 éve történt, sajnos úgy történt, ahogy, háború volt, ez benne van. De már nem kell féni, elmúlt.

A filmet meg nem láttam, de ezt már írtam.

2016. ápr. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

17: minden népirtás holokauszt. Az örmény népirtást már jóval a zsidó előtt holokausztnak hívták. Úgyhogy volt ukrán, kínai, orosz, kambodzsai, német stb. holokauszt, sőt magyar is.

20:Az ún. holokausztban nem volt sok különlegesség. Német földön évszázadok óta üldözték a zsidókat rengeteg városban, térségben. A zsidókat mindig is üldözték, elnyomták a történelemben, számos alkalommal volt zsidók elleni népirtás. Még a földjükről is elűzték őket a rómaiak. Legfeljebb azt mondhatjuk, hogy a németek öltek meg a legtöbbet közülük. A kongói holokauszt pl. sokkal értelmetlenebb, kegyetlenebb volt. A kambodzsai is, ahol csak azért öltek meg embereket, mert városban éltek vagy szemüvegesek voltak. A kommunizmushoz pedig nem is hasonlítható a zsidó holokauszt. Kivétel nélkül bárki lehetett áldozat, ártatlan emberek milliói, csak azért, hogy meglegyen az áldozati kvóta, még maguk a kommunisták is. Én a német holokausztot is különlegesebbnek tartom. Egy civilizált népet gyilkoltak éveken át, terrorbombázásokkal, majd haláltáborokkal (ezt máig nem tanítják, lásd: Rajna menti táborok), és kitelepítettek 15 milliót. Ez is megtervezett népirtás volt. A zsidó Morgenthau "amerikai" külügyminiszter 20 millió németet akart kiirtani (Morgenthau-terv), szerencsére ebbe még a nagyhatalmak sem mentek bele, de amíg a posztján volt, Németországban éhínség volt és a németeket gyilkolták.

2016. ápr. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
72%

A holokauszt a szisztematikus népírtást jelenti


És ilyen bizony nagyon sok volt.

Kisebb nagyobb

Csak a 20 dik században


Törökök írtottak örményeket

Oroszok éhetettek halálra ukránokat

szerbek írtottak ki magyar falvakat csak mert magyarok voltak

kinaiak írtottak Tibetieket csak mert nem akartak behodolni

Ruandában írtotak tuszik hutukat csak mert ők ezt jónak tartották

siiták és szuniták írtják egymást folyamatosan

stb...

Törökök írtják a kurdokat

szerbek írtottak koszovói albánokat, előtte bosnyákokat


És még lehetne sorolni

és ez csak az elmúlt 100 év.


És ezeknek a tragédiáknak nincsen nemzetközi emléknapja.

Miért?

Ezek a népek alsóbb rendűek, kevésbé fontosak mint a zsidók?

Szerintem nem!

Ezért én most biztos rassziata is vagyok mert ezt mertem most feszegetni.


Az irritál sokakat hogy miért kell minden népnek megemlékezni a zsidók tragédiájáról, mikor szinte minden népnek van hasonló történelmi tragédiája(tragédiái).


Most pestisen fogalmazok:


Engem mint magyart, mi a facért kéne napi szinten foglalkoztasson a zsidó holokauszt?

Engem inkább a saját népem ügyei érdekelnek.

Ezért elnézést is kérek minden zsidótól ha ezzel megbántom őket!

2016. ápr. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

Előző, szívemből szóltál.



Egyébként tök érdekes, hogy pont egy zsidó rabbi írta közvetlen a világháború után, hogy nagy hiba lenne kiemelni a zsidóellenes gyilkosságokat (akkor még nem hívták holokausztnak) és unikumként beállítani. Az csupán egy a történelem és világháború sok hasonló esete közül.


Vannak józan gondolkozású zsidók is.

2016. ápr. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
30%
Én az iskolában utáltam ezeket a megemlékezéseket. Nem azzal volt a bajom, hogy megemlékeztünk róla, hanem az, ahogyan. A többi nemzeti ünnep, kommunizmus áldozatai, messze nem kaptak annyi "figyelmet", mint a zsidóság. Pedig a diákok többsége keresztény volt
2016. ápr. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
#22,23:A leírtakkal eddig is tisztában voltam,viszont ami szerintem mégis kiemeli a zsidó holokausztot a többi népirtás közül,azt a 20-as válaszoló nálam sokkal jobban leírta,megfogalmazta.Én vele vagyok tökéletesen azonos állásponton.Egyébként én azt olvastam,hogy a holokauszt kifejejezést Frederick Forsyth 1972-es regénye után kezdték használni,majd voltak akik később az örmény és ruandai népirtásokra is alkalmazták.Szóval,az örmény népirtás ugyan jóval korábban volt,viszont holokausztként csak a zsidó holokauszt "mintájára" kezdték emlegetni.
2016. ápr. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
17%

Ez egyszerű, Oscart akart nyerni. Véleményem szerint Nemes Jeles egyáltalán nem egyenes jellem ezt tökéletesen mutatja az, hogy először átvette a Kossuth-díjat az államfőtől utána meg ment tüntetni a kormány ellen.


Azoknak akik azt állítják, hogy a holokauszt magyar tragédia azoknak felhívom a figyelmét arra, hogy a zsidó népnek genetikailag semmi köze a magyarhoz! Tehát nem értem, hogy ezt hogyan lehet magyar tragédiának nevezni. Az biztos, hogy nekünk is származott hátrányunk az esetből, de csak gazdaságilag.


Itt a rasszizmus elleni fellépés senkinek sem számít pedig ez fogja előidézni a 21. század legnagyobb problémáit. Ez a film azt akarja elérni, hogy ismét sajnáljuk a zsidókat, de általa a megoldás csak eltávolodik ugyanis ellenszenvet szít sokakban. Valamint véleményem szerint a rasszizmus nem olyan mint az elnyomás, ami ellen fellehet lépni. A rasszizmus még a legliberálisabb emberben is megvan.

2016. ápr. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

# 27/27 Időpont ma 10:00


Tehát aki átvesz egy művészeti elismerést, annak kötelező egyetérteni a balfsz oktatáspolitikájukkal? Hmhm... mintha lettek volna ilyen idők itt már, és nem szerettük.


A többiek meg kötik az ebet a karóhoz és az emberi természetet akarják megváltoztatni. Ruandában az itteni népírtások kapnak kevesebb figyelmet, és nagyobbat az ottaniak, a dél-afrikai aparheid, satöbbi. Ez a világ rendje, tessék beleszokni végre.


Az pedig egyszerűen szégyen, hogy minden erőtökkel azon vagytok, mintha nem történt volna semmi. Továbbra is a holokausztos témák 99%-a arról szól, hogy "jajj, már megint szó van a holokausztról".

Miközben az egyetlen, ami ellen igazán szót kéne emelni, az a Pázmányon történtek. Csak sajnos ott pont előjött a kis neonácik farkast kiáltanak effektus. Amikor meg tényleg jött a farkas, akkor már mindenki pont leszarja miattuk.

2016. ápr. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

"A Holokausztot nem kiemelni a többi népirtás közül eszméletlen nagy ostobaság és butaság!

Mutassál már még egy esetet a történelemben, amikor a világ egyik vezető tudományos, gazdasági, kultúrális nagyhatalma a teljes saját örökségét eldobja, és egy elhatározza, hogy mint afféle mészárosok szisztematikusan, mérnöki tudást és innovációt felhasználva több éven keresztül több gyáróriásokhoz hasonlító telepeken mészárol embereket, akik többségét csak azért öl meg, mert nem tetszik nekik, amilyen vallású! Nem tudsz!

A Holokasusztban nem az volt az igazi borzalom, hogy zsidókat öltek, hanem, hogy ezt a megtervezett, kiszámolt, évek át tartó terv szerű folyamatként végezte az egyik úgymond "civilizált" nemzet és csatlósai."


Hirosima.

2016. ápr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
#29:Hiroshima esetleg háborús bűn lehetne,de a az általad is újra leírt kitételnek több ponton sem felel meg.
2016. ápr. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!