Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Konkrétan mi kell ahhoz, hogy...

Konkrétan mi kell ahhoz, hogy szavazhassak áprilisban? (iratok, dokumentumok) Sajnos már nagyon összezavartak, kopogtatócédula nélkül tudok szavazni?

Figyelt kérdés
Egyébként mikor lesz konkrétan a szavazás? Ha több is lesz, kérlek írjatok dátumokat és, hogy miről lesz pontosan a szavazás?
2010. ápr. 5. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Ápr.11.-én az első forduló.25.-én a második.A szavazásra a személyi igazolványodat kell elvinni,a lakhelyednek megfelelő szavazókörzetben szavazhatsz csak.A kopogtató cédula nem kell,mert a listáról állapítják meg,hogy jogosult vagy-e a részvételre.
2010. ápr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Tehát elég igazolnom magamat a lakhelyem szerinti választóhelyen és ennyi?

(Mármint persze ha rajta vagyok a listájukon.)

2010. ápr. 5. 22:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell a személyi igazolvány, más, személyazonosításra alkalmas igazolvány is jó, ilyen például az új típusú jogosítvány is (talán, de ebben nem vagyok biztos, az újabb útlevél is jó lehet, de ezzel inkább ne kockáztass).

Nagyon hasznos, ha van nálad lakcímkártya, mert ha bármi gond adódik pl nem vagy rajta a névjegyzéken, csak ezzel tudod igazolni, hogy jogod van szavazni. Ilyenkor felvesznek a névjegyzékbe újonnan, vagy átirányítanak a megfelelő szavazókörbe.

A szavazás április 11-én reggel 6 órától este 7 lesz, majd második forduló április 25 vasárnap, amelyik szavazókörben nem dől e az első fordulóban a dolog.


Fontos: ha lejárt a személyid illetve a nálad lévő többi, személyazonosításra alkalmas igazolvány is, akkor nem szavazhatsz! Tehát vigyél érvényes igazolványt. Ha csak az ideiglenes lakcímed esik az adott szavazókörbe és nincs igazolásod az állandó lakcímed önkormányzata jegyzőjétől, akkor nem fognak engedni szavazni, átirányítanak a megfelelő helyre.


Voltam 2006-ban szavazatszámláló bizottsági tag, onnan tudom ezeket.

2010. ápr. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kopogtatócédulád már nincs meg... Azt odaadtad a jelöléshez valamelyik pártnak. A kopogtatócédulával együtt viszont kaptál egy választási értesítőt, amin rajta van, hogy hol van a te körzetednek a szavazóhelyisége. Ott kell megjelenned a személyiddel(vagy más fényképes, a személyazonosságod igazolására alkalmas igazolvánnyal, tehát elvileg jogsi és útlevél is jó). Ott aláírod a "jelenléti ívet", kapsz két, lebélyegzett szavazólapot, amin a kisorsolt sorrendben ott lesznek a pártok (az egyiken), és a jelöltek (a másikon).

A jelölteknél egyértelmű: aki a legtöbbet kapja, az nyer. Ha nincs 50% a részvétel és nem kapja meg a körzetedben ugyanaz a jelölt a szavazatok 50%-át+1 szavazatot 11-én, akkor második forduló.

Listán ha jól emlékszem nincs második forduló, ott adott pártra (szervezetre, mert pl a Civil Mozgalom nem párt) szavazol. Itt a szavazatok arányában lesz felosztva, hogy melyik szervezet hány képviselőt küldhet a parlamentbe.

2010. ápr. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És hogy konkrétan hol szavazhatok pl. Óbudán azt hogyan tudhatom meg? Google-ban próbálkoztam, kevés sikerrel.

2010. ápr. 6. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!