Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért érzitek magatokat...

Miért érzitek magatokat rosszul Magyarországon?

Figyelt kérdés

Legtöbb panasz arra van hogy nincs pénz, de az emberek nagy részének háza/lakása van, autója.. Értem én hogy semmiből sem a csúcs, de én azt látom hogy a legtöbb embernek az alapszükségletei megvannak, és a magasabb anyagi igények nem nagyon függenek össze a boldogsággal, minden évben van statisztika a legboldogabb országokról, és tényleg azt lehet látni hogy semmi köze a pénzhez.


( [link] Jó, gazdag országok vannak a listán, de pl. Chile boldogabb mint Franciaország?


Na szóval lassan egy regényt írok, de azt akarom kihozni hogy semmi köze nincs a pénzhez, én úgy vagyok vele hogy inkább vagyok Magyarországon átlagos gazdagságú mint pl. az USA-ba mély szegény (aki talán még nálam jobban él). Mert így nem érzem magam kívülállónak.. És én itt megvagyok elégedve az életemmel, nem látom értelmét hogy sóvárogjak hogy bezzeg Németországba mennyit keres a másik.. Nekem itt így ennyi pénzel jól van, úgy érzem amire szükségem van megtudom szerezni, és ez is kettős dolog, mert bezzeg Nyugat-Európa, de szegény Szomália.



Szóval ti mi miatt nem érzitek itt jól magatokat? Vagy mi frusztrál? Merthogy ahogy leolvasom az ilyen ranglistákból Magyarország boldogság terén az utolsók között van.



2016. ápr. 10. 20:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
Ki annyira barom, hogy még Magyarországon is képes rosszul érezni magát?
2016. ápr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom poénkodsz-e, e a listán Magyarország hátulról a 3. . Ez elég silány képet fest le így. S szerintem épp ennyire nem szomorú a helyzet.


De minden ilyen felmérésen utolsók között vagyunk.

2016. ápr. 10. 20:52
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
A munkakörülmények katasztrofálisak Magyarországon. Túlórák, csalás, kihasználás, még beteg sem mer lenni az ember. Munkahét hosszú, fizetés alacsony és hiába vagy jó munkaerő ha nem tetszik a képed a főnöknek akkor repülsz. Ha normális munkakörülmények lennének, jóval több magyar lenne boldogabb.
2016. ápr. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A boldogság fogalma szubjektív. Lehet hogy Amerikában vagy Spanyolországban egy hozzám hasonló ember csinálhatná azt a hobbit, mert van pénze de nem olyan típus ezért más miatt szomorú stb. Ergo én meg nem tudom kihozni a mostani fizetésből azt a fajta szórakozást drágábban, mert nincs rá elég pénz.


Meg ugye vannak akiket nem érdekel hogy most 300 vagy 800ezret keresnek. Van családja/gyereke, egy kombi autó amibe tudnak menni nyaralni, és neki így bizonyára elég.


Sokan nem tudnak a pénzből szórakozni, ha volna elég pénzem lenne egy erős terepjáróm, egy utcai sportos autó/motor. A saját házam alaksorában volna egy komplett konditerem, hogy ne bérletre kelljen költenem.

Ezt összehozni, megtartani mind pénz kérdése.


Egy olyan személy mint Csányi Sándor, csak ül a pénzen meg ingatlanokba költi, tehát korához képest élhetne menő módjára, elegáns autó, saját állatkert, még tudnám sorolni.

2016. ápr. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Hogy klasszikust idézzek:

"Jó ez a hely, csak sok a k*cs*g."

2016. ápr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Nem tudom poénkodsz-e, e a listán Magyarország hátulról a 3. . Ez elég silány képet fest le így. S szerintem épp ennyire nem szomorú a helyzet.


De minden ilyen felmérésen utolsók között vagyunk."


Hogyhogy poénkodok-e? Mért poénkodnék? Ki hazudta össze ezt a felmérést?


43 éves vagyok, nemzetközi kamionozok, de még soha életemben olyan emberrel nem találkoztam aki Magyarországon ne érezné jól magát. Van aki a spanyolt szidja, van aki a németet, van aki az osztrákot, ez változó, de olyan ember nincsen aki ne alig várná, hogy végre magyar földre léphessen.


Aki meg már itt sem érzi jól azt kiköltöztetném Németországba, aztán majd megnézném ahhoz milyen pofát vág.

2016. ápr. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

# 4/5 Időpont ma 21:04


De én meg abban kételkedek hogy egy olcsó hobbi (pl. foci ami ugye világszerte az egyik legnépszerűbb) nem tud annyira feltölteni mint egy drága. Most jó hogy kiakarod próbálni, de ha minden nap azt csinálnád nem lennél boldogabb (szerintem) mint az a haverod aki a természetbe megy kirándulni, vagy biciklizni. Millió egy olyan hobbi van ami szinte ingyen van, nem hiszem hogy téged csak az a néhány tudna boldogítani ami vagyonokba kerül.


És ha eltudsz járni edzőterembe minek külön egy a pincébe? Egy darabig nagyon kényelmes lenne hogy csak lemész a lépcsőn s ott van, de pl. ott meg nem lenne akkora társaság s most miért leszel attól boldogabb hogy megspórolsz 5-10 perc utazást az edző teremig? Úgy gondolod hogy a multi milliárdos boldogabban húzza fel a súlyokat mint te?


Nem azt kellene nézni hogy melyik hobbi elérhetetlen. Én azt mondom hogy ezek az ingyenes szórakozások is ugyanannyi örömet okoznak.


Persze ha lenne pénzem xD tanulmányt is csinálnék róla :))



De az már tényleg nem valami jó ha főnökök semmibe vesznek, és agyon dolgoztatnak :\. Az agyon dolgoztatást politika szintjén TALÁN meglehetne oldani (de ott fent kit érdekel? Gondolják te csak jó teszel a gazdaságnak ha napi 25 órát dolgozol), viszont azt hogy a magyarok egy része ilyen pökhendi, senki ember azt már nem nagyon.

2016. ápr. 10. 21:34
 8/16 A kérdező kommentje:

,, "Nem tudom poénkodsz-e, e a listán Magyarország hátulról a 3. . Ez elég silány képet fest le így. S szerintem épp ennyire nem szomorú a helyzet.


De minden ilyen felmérésen utolsók között vagyunk."


Hogyhogy poénkodok-e? Mért poénkodnék? Ki hazudta össze ezt a felmérést?


43 éves vagyok, nemzetközi kamionozok, de még soha életemben olyan emberrel nem találkoztam aki Magyarországon ne érezné jól magát. Van aki a spanyolt szidja, van aki a németet, van aki az osztrákot, ez változó, de olyan ember nincsen aki ne alig várná, hogy végre magyar földre léphessen.


Aki meg már itt sem érzi jól azt kiköltöztetném Németországba, aztán majd megnézném ahhoz milyen pofát vág."


Csak annyi ilyen az életébe belekeseredett ember hozzászólását olvastam, hallottam hogy nehéz eldönteni :). Jó hogy megcáfolod ezt a statisztikát, s remélem neked van igazad. Én is szeretem itt magyar vidékeken.

2016. ápr. 10. 21:36
 9/16 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Miért? Elég hosszú a lista.


Az alapja az egésznek a pénz. Botrányosan alacsonyak a bérek, miközben elég sok terméknek az ára nyugati szinten van. Talán az élelmiszer és az ingatlanok árai azok amik még nincsenek az egekben, de már az utóbbinak a szintje is rohamosan emelkedni kezdett az utóbbi pár hónapban.


Mindezen kívül ha autót akarsz venni, vagy be akarod bútorozni a lakásodat, mélyen a zsebedbe kell nyúlnod. Arányaiban nézve sokkal jobban, mint egy osztráknak, vagy németnek.


Ez mellé jön az, hogy általában a munkahelyek botrányosan szarok. A munkavédelem le van carva, a dolgozók nagyon rossz körülmények között dolgoznak és sok helyről hallom, hogy ingyen kell túlórázniuk. Ez mellé jön a borítékozás és minimálbérre való bejelentés és az amúgy is lekezelő vezetőség. Nagyon sok rossz munkahely van Magyarországon.


Végül az oktatás és az egészségügy... romokban hever. Szerintem nem is érdemes kifejtenem, mert mindenki találkozott már a jelenséggel, aki nem magánorvoshoz, vagy magánkórházba jár. Az oktatással pedig az utóbbi időben tele a sajtó.


Mindennek a megkoronázása pedig a sok depressziós, bunkó magyar akik a fentiek következtében sokszor teljesen kifordulnak önmagukból, ott tesznek keresztbe egymásnak, ahol tudnak és folytathatnám a sort.


Pocsék egy hely ez. Nagyon pocsék. és egyre rosszabb lesz.


Egy link például:

[link]


A másik, hogy érdemes itt kicsit körülnézni:

[link]


Hol hányszorosak az árak az itthoni viszonyokhoz képest és hányszorosak a fizetések.


5: "és a biztonsági szervezet kevés nagyon."


6: Ez ugye csak szarkazmus akart lenni?

2016. ápr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!