Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért érzitek magatokat...

Miért érzitek magatokat rosszul Magyarországon?

Figyelt kérdés

Legtöbb panasz arra van hogy nincs pénz, de az emberek nagy részének háza/lakása van, autója.. Értem én hogy semmiből sem a csúcs, de én azt látom hogy a legtöbb embernek az alapszükségletei megvannak, és a magasabb anyagi igények nem nagyon függenek össze a boldogsággal, minden évben van statisztika a legboldogabb országokról, és tényleg azt lehet látni hogy semmi köze a pénzhez.


( [link] Jó, gazdag országok vannak a listán, de pl. Chile boldogabb mint Franciaország?


Na szóval lassan egy regényt írok, de azt akarom kihozni hogy semmi köze nincs a pénzhez, én úgy vagyok vele hogy inkább vagyok Magyarországon átlagos gazdagságú mint pl. az USA-ba mély szegény (aki talán még nálam jobban él). Mert így nem érzem magam kívülállónak.. És én itt megvagyok elégedve az életemmel, nem látom értelmét hogy sóvárogjak hogy bezzeg Németországba mennyit keres a másik.. Nekem itt így ennyi pénzel jól van, úgy érzem amire szükségem van megtudom szerezni, és ez is kettős dolog, mert bezzeg Nyugat-Európa, de szegény Szomália.



Szóval ti mi miatt nem érzitek itt jól magatokat? Vagy mi frusztrál? Merthogy ahogy leolvasom az ilyen ranglistákból Magyarország boldogság terén az utolsók között van.



2016. ápr. 10. 20:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Mert bunkó és rosszindulatú szociopaták az emberek.

Kb. ezért. A többi meg csak ebből ered.

2016. ápr. 11. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nekem is az emberekkel van bajom.

Egyszeruen ez a "dogoljon meg a szomszed tehene is" hozzaallas az, amibol elegem van. Az emberek tobbsege mindenhol azt keresi, hogy hol tehetne keresztbe a masiknak es ha te esetleg nem igy tennel, meg teged neznek hulyenek es probalnak kihaszanlani.


Az emberek hozzaallasa zavar. (Na meg az allam pofatlan lenyulasai es a nagykepu stilusa amivel mar leplezni sem probalja...)


Jo munkam van, azt csinalom amit szeretek es ezert meg is fizetnek, jo helyzetben vagyok, megis az utobbi evekben tobbszor eszembe jutott nekem is, hogy amugy mi a francot keresek meg itt...

2016. ápr. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nagyon van köze a pénzhez a boldogságnak. Én nem érzem magam rosszul, unokatesóm kint dolgozik Németországban és mi itthon jobban élünk mint a barátai kint. Sőt több is a jövedelmünk mint azoknak a tipikus embereknek akik kimennek külföldre csak mert itthon nem tudnak eleget keresni. Azt veszed észre, hogy a szegények siránkoznak pedig vannak gazdagok is ebben az országban akik boldogok.
2016. ápr. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Mert kegyetlenül férgek és primitívek, igénytelenek az emberek.

Felsorolhatnék neked 500 példát, de nincs értelme.

A kormány dolgai nem zavarnak, de annyira nincs igényük az embereknek a vásárláson kívül,hogy az fájdalmas.


S*ggh***ék, na.

2016. ápr. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
szellemi igényre gondolok. Még én vagyok a fura, amikor előveszem a könyvet vagy tudok beszélgetni a bulizáson meg a gyökér macskás videókon kívül másról is. S akkor ne irodalmi magasságokra gondolj, csak napi történésekre a világból vagy a legújabb ötletemről...
2016. ápr. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

+1


Akkor döntöttem el, hogy csomagolok amikor a munka alapú társadalmat meghirdette az ország vezetője. De akkor pakoltam össze, amikor ennek tapsoltak az emberek.


2010-ben még azon a szinten volt/van a lakosság nagy része, hogy "legyen gyár, menni akarok dolgozni".

Ez azért nem túl sok értelemre és igényre vall..

2016. ápr. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!