Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kettő közül mi a fontosabb...

A kettő közül mi a fontosabb egy ideális, magyar vezetés tekintetében?

Figyelt kérdés
Az a fontosabb, hogy érvényesüljön a magyarság minél nagyobb szupremációja, vagy az, hogy a vezetőink minél inkább demokratikusabb döntéseket hozzanak a parlament keretein belül - amik nagyon gyakran hátrányosak a magyarság erőviszonyaira nézve?
2010. ápr. 6. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Te hiszel még abban, hogy a politikusok a nép javát nézik? Kis naiv.
2010. ápr. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Nem értek a lovakhoz.
2010. ápr. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Te hiszel még abban, hogy a politikusok a nép javát nézik? Kis naiv."


Amikor feltettem a kérdést, pártatlanul tettem fel.

A lényeg: meg akarom tudni, hogy a demokrácia vagy a nacionalizmus fontosabb-e az itt jelenlévőknek.

2010. ápr. 6. 10:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez egy hülye kérdés, vagy pontatlan.


A kisebbséggel szembe nem lehetséges szupremációt alkalmazni , mert a céljaink közösek.

Legfeljebb a többség számára elfogadható feltételeket szabni, de az meg nem szupremáció még ha kellemetlenül is érinti őket.


A nagytőkével szemben és a nyugatiakkal szemben már más a helyzet, hiszen ők nem a szimbiózis elméletét követik, hiszen az érdekeink teljesen mások. Velük igen is lehet alkalmazni, hiszen előnyöket élveznek, sőt ők diktálnak.

2010. ápr. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kérdésed jó.


Szerintem az fontos, hogy a népnek jó legyen a döntés által, és ezek a döntések általában demokratikusak. De ha nem demokratikus úton hozna olyan döntést egy párt, ami egyébként jó a népnek, akkor a nép ez ellen biztosan nem lázadozna, hanem az ellenzék.


A másik pedig, hogy demokratikusan lehet hozni népnyúzó törvényeket, mint ahogy tette azt az MSZP-SZDSZ az elmúlt 8 évben.


Szóval akkor inkább az a fontos ami a népnek jó, de persze nem úgy, mint Medgyessy Péter idején, hogy bár az jó volt, hogy megemelte a közalkalmazottak és a tanárok fizetését, ezzel nem is volt baj, viszont emellett nem tett gazdaságélénkítő intézkedéseket amik ezeket a béremeléseket tudták volna hosszabb távon finanszírozni.

2010. ápr. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A lényeg: meg akarom tudni, hogy a demokrácia vagy a nacionalizmus fontosabb-e az itt jelenlévőknek.


A kettő nem zárja ki egymást!

Ennyi erővel a franciáknál soha nem volt demokrácia.

2010. ápr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem eddig nem volt demokrácia, viszont nacionalizmus sem. Hiszen a liberalizmus egy szűk réteg uralmát hozta el a többség felet, ráadásul teljesen magyarellenes formában.
2010. ápr. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindig leírtam az ilyen kérdésekben: Le a demokráciával, diktatúrát a népnek!!!
2010. ápr. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!