Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baloldaliak, tényleg azt...

Baloldaliak, tényleg azt gondoljátok, hogy a migráción esetében a befogadás a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Én baloldalinak definiálom magam, mégis úgy gondolom, hogy ez egy rossz megoldás.

Támogassuk őket pénzzel, eszközökkel, technikával, iskolákkal ( akár úgy is, hogy onnan jönnek ide tanulni ), de ne fogadjuk be. Az európai országok is azért lettek nagyok ( illetve a politikusok ), mert az ember ( nemes ) kiment külföldre tanulni és hazahozta a tudást. Széchenyi, Eötvös, külföldön Marx, de akár példaként hozhatjuk fel Lenint is.

Otthon pedig az immár értelmiségnek számító emberek arra törekedtek, hogy a saját országuk jobb legyen.

Tehát az én véleményem, hogy Afrikába és a Közel-Keletbe megéri ilyen szinten befektetni, nem pedig csak az olajat kizsákmányolni ( Afrika területének 60-70%-án nem tudjuk mi van, mert ott mezőgazdaságból élnek az emberek, esetleg a külföldi befektetők bányáiban dolgoznak, nem pedig kutatnak és bányásznak ).


2016. ápr. 13. 14:38
1 2 3 4
 1/37 kovpet ***** válasza:

Én nem feltétlenül tartom magam baloldalinak (bár ez értelmezés kérdése), de szerintem nem az a kérdés, hogy mi lenne a jó. Nyilván jó lenne, ha nem jönnének, mert otthon is jó nekik. De jönnek.


"Támogassuk őket pénzzel, eszközökkel, technikával, iskolákkal"


Ezt a határon álldogáló ezrek esetén pontosan hogyan képzeled el?


Azt kellene megoldani valahogy, hogy ne kelljen menekülniük, mert otthon sem vágják le a fejüket. Ha ez megvan és élhető az országuk, akkor simán meg lehet már csinálni, hogy nem engedjük be őket. De addig gonoszság.


Azt most is meg lehetne tenni, hogy csak azt engedjük be, aki konkrétan a halál elől menekül és nem azt, aki a jobb élet reményében jön (bár hozzánk ilyen úgysem jönne és a kivándorolt magyar százezrek fényében ez amúgy is furcsa lenne). De nálunk az a politika, hogy egyformán gyűlöljünk mindenkit, aki idegen. Ez így nem jó.

2016. ápr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
64%

Én baloldali vagyok és ellenzem a migrációt.

Na, most ilyenkor mi van?

2016. ápr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
45%

"Azt kellene megoldani valahogy, hogy ne kelljen menekülniük, mert otthon sem vágják le a fejüket. Ha ez megvan és élhető az országuk, akkor simán meg lehet már csinálni, hogy nem engedjük be őket. De addig gonoszság."


Én nem tartom gonoszságnak a bevándorlók kirekesztését.

Az európai életszínvonal az európai emberek munkájának az eredménye. Azért, hogy az európaiak jól éljenek, nekik és az elődeiknek meg kellett dolgozniuk. A bevándorlók semmivel nem járultak hozzá ehhez, mégis követelik belőle a részüket. Ha úgy akarnak élni, mint az európai emberek, dolgozzanak meg érte, tegyék jobb hellyé a saját országukat. Ez az ő dolguk, nem a miénk.

2016. ápr. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 tetro ***** válasza:
28%

15.25

Ahhoz mondjuk a jelenleg élöknek nem igazán érdeme hogy mások megteremtették ezt Europaban. Nehogy mar attol legyen tobb jogod hogy a dednagyapad sokat tett a faluaert.

2016. ápr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó: akkor gondolom, ha te örökölsz egy házat, és erre a házra egy teljesen idegen ember is igényt tart, csak mert megtetszett neki és ott szeretne élni, nem zárhatod ki; végül is nem te dolgoztál meg a házért, hanem a szüleid/nagyszüleid, neked sincs több jogod a használatához, mint egy idegennek.
2016. ápr. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 tetro ***** válasza:
67%

15.37

Az orszag nem a te hazad hiaba is szerezned azt hinni :)

2016. ápr. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
13%
ez egy hasonlat, te észlény... nem szó szerinti házról van szó
2016. ápr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 tetro ***** válasza:
75%

15.43

Ez egy nagyon rossz hasonlat ami azt sugallja mintha az orszag ugyanugy a tulajdonod lenne mint a hazad. Nem az csak szolok. Vagy akkor az enyem is... en meg teged biztos nem engednelek be.

2016. ápr. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim válasza:
49%
szerintem inkább az a gonoszság, hogy a Merkel meg a többi agyalágyult nyugati politikus a mi adónkon akarná eltartani a sok dolgozni nem akaró élősködő migránst, mikor erre nekik senki nem adott felhatalmazást, nekik az európai embereket kellene képviselniük ennek ellenére inkább állnak a migránsok oldalára mint a sajátjaik mellé
2016. ápr. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
78%
természetesen az életveszélyben, hazájukban üldöztetésben lévőknek biztosítani kell a befogadást, ez nem bal vagy jobb oldal kérdése, csak sztem jelenleg képtelenség megállapítani, ki milyen okból került ide. most nem? ha évi 50 kérelmet kell elbírálni, az oké, na de milliós tételben már nem működik ez, egyszerűen lenyomozhatatlan minden.
2016. ápr. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!