Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hívjuk vásárnapnak, ha...

Miért hívjuk vásárnapnak, ha tilos a vásárlás?

Figyelt kérdés
Nem értem. Ez nekem nem logikus.
2016. ápr. 14. 08:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

10# azért kíváncsi lennék egy százalékos adatra, hogy hányan is mennek el templomba vasárnap.

de nyilván akit ez érint, az olyan munkahelyet keressen, ahol fixen hétfőtől péntekig van munka. a munkák nagy része ilyen. nyilván a vendéglátás, kereskedelem, gyárak, egészségügy meg még néhány ágazat 0-24ig tart. de akkor nem kell ilyen munkát elvállalni.


amúgy a kisboltok nálunk is nagyon drágák. és tényleg így van,hogy nagyobb hiperekből az akciós árukat megveszik, aztán eladják kb dupla annyiért..

és semmi választék.. igyekszem úgy időzíteni, hogy ne kelljen venni semmit vasárnap. de ha mégis főzés közben derül ki,hogy valami hiányzik, akkor muszáj volt eddig kisboltba menni. nincs választék és drágán adják.

míg egy multiban óriási a választék és különböző árkategóriák. nem muszáj tescos sajátmárkásat venni, szerintem az rossz példa volt az egyik válaszban. a sima liga vagy delma margarin is jóval olcsóbb a tescoban.

ez van. most biztosan jó nagy szemét vagyok, mert nem támogatom a hazai boltosokat.. de ennyi erővel meg a multikat támogatom azzal,hogy munkalehetőséget biztosítanak sok embernek. az is valami.

2016. ápr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
#6:Annyira azért nem légbőlkapott.Úgy nagyjából,minden drágább a kisboltokban és egyáltalán nem ritka,hogy egyazon termék 20%-al drágább,mint a nagyoknál.Az persze igaz,hogy a nagyok sokkal jobb pozícióban vannak,viszont sokan nem engedhetik meg maguknak hogy ezreket,vagy havi szinten tízezreket bukjon a kisboltok támogatásán.
2016. ápr. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!