Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg pattanásig feszültek...

Tényleg pattanásig feszültek már az idegek a magyar összeszerelő gyárakban? Ezt direkt hallgatja el a kormány?

Figyelt kérdés

[link]


Több helyről is olvastam, de itt például az Audit említik, de minden magyar gyárban ilyen rossz a hangulat a filléres bérek, az ezért követelt őrületes munkatempó miatt, ami teljesen indokolatlan. Még pont az Audi gyár az ami a legjobban fizet, azaz ilyen 500 euro-t egy soron dolgozónak. De az a város nincs messze Ausztriától, ahol egy egyedülálló személynek, aki egyedül tart fent egy háztartást (legyen akár az minigarzon is) 897 euro az országon minimál szociális segély! Ennek csupán egy éves munkaviszony a feltétele, és élete végéig jár egy embernek. Akkor már miért nem egyszerűbb tényleg ledolgozni kint egy évet és életed végig fix jövedelmet teremteni a nyugati állambácsitól? Amellett ha nagyon unatkozna az ember, neten is lehet offshore pénzt keresni, meg mindenhol szinte.


Miért van mégis ennyi ember, aki ilyen olcsón dolgozik Magyarországon? Tudom, a bérek miatt panaszkodni valamilyen szinten iszonyú nagy butaság, mert nyilván azért annyi a fizetésed amennyi, mert te annyiért is dolgozol, és vannak mások is rajtad kívül, akik annyiért is dolgoznak. De miért, ha már a minimál nyugati segély is sokkal több, mint pár kilóméterrel idébb egy igazán hajtós kemény meló?


2016. ápr. 19. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Majd egyszer elszakad a húr aztán jól agyhelyen vágják a németek. De ez igazából a kormány hibája is mert minek kell ilyen élősködőket egyáltalán beengedni?
2016. ápr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Hol olvastad, hogy egy év munkaviszony után életed végéig jár a segély? Mert nekem ez tök új.


Amúgy nem tudni, hogy mi lesz ennek a vége. Az ilyen nagyobb multik, mint az Audi megteheti azt is, hogy összepakol és elköltözik egy olcsóbb országba. Max annyi veszélye van a dolognak, hogy a magyar (gyakorlatilag nyugati) minőséget tőlünk keletre már nem fogja tudni hozni.


Az 500 euró pedig szép. Én vidéken keresek ennyit mérnökként. Mondjuk az megint más kérdés, hogy három hónap múlva remélhetőleg már egy országgal odébb fogok dolgozni 3-4x ennyi fizetésért. Addig pedig meg lehet nézni, hogy mennyire vagyok motivált. A helyemre pedig nem fognak egyből embert találni, már most borítékolom. Hiányszakmám van.

2016. ápr. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

"Tudom, a bérek miatt panaszkodni valamilyen szinten iszonyú nagy butaság, mert nyilván azért annyi a fizetésed amennyi, mert te annyiért is dolgozol, és vannak mások is rajtad kívül, akik annyiért is dolgoznak."


Ennek bár elméletileg így kellene lennie, de nálunk párhuzamosan vannak alacsony bérek, és panaszkodnak a munkaerőhiány miatt. Ez "teljes informáltság" és "racionális döntések " esetén minősül közgazdaságtani közvetlen ok-okozatnak.


Amúgy nem keresnek nettó 500 eurót soron, sőt a környéken (100km-es körön, Magyarországon belül) nem is minősül a legjobbnak.

2016. ápr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudom mi a bajuk nekik. Tök jól meg lehet itt élni. Csak nyerni kéne a közbeszerzéseken, úgy mint nekem!
2016. ápr. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%

#4


Rajt-cél győzelem :D

2016. ápr. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Akkor már miért nem egyszerűbb tényleg ledolgozni kint egy évet és életed végig fix jövedelmet teremteni a nyugati állambácsitól?"


Mert a legtöbb embereben van gerinc

2016. ápr. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
"Miért van mégis ennyi ember,aki ilyen olcsón dolgozik Magyarországon?" Mihez képest?Én is egy autóiparban érdekelt üzemben dolgozom és sokkal jobb a fizetés,mint akár a kereskedelemben,akár az egészségügyben,stb.Persze, vannak akik sokkal jobban keresnek,de ők nyilván nem olyan munkát végeznek,amely különösebb előképzettség nélkül megtanulhat.Nyugaton persze ugyanezt a munkát jóval magasabb bérért végzik,de melyiket nem?Feszültség (nálunk legalábbis) inkább a folyamatos túlórázás miatt van.A pihenőidő hiánya miatt.De mindenz összevetve,nem szívesen váltanék magyar cégre,pláne vállalkozóra. Tapasztalataim szerint,a "szemét" külföldi még mindig jobban fizet és tisztességesebb munkakörülményeket biztosít.
2016. ápr. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

,,Max annyi veszélye van a dolognak, hogy a magyar (gyakorlatilag nyugati) minőséget tőlünk keletre már nem fogja tudni hozni"

Minőséget? Hol? Legtöbb ilyen gyárban a nagyonnagyonnagyonnagyonnagyonnagyon selejtet nem engedik csak át a minőség ellenőrzésen. Szóval itthon se olyan minőségi termékeket gyártunk, nálunk is gyártanak jó pár selejtett parancsra.

Nagyobb fizetési összegekért nem kell külföldre menni. Anyámék jóval kevesebbet kapnak az ózdi gyárban ahol dolgozik, mint ugyanazt a munkát végző ember Hatvanban. Szóval már országon belül is, ugyanazon gyárban is óriási különbségek vannak.

Az emberek meg nem tudnak lázadozni nagyon miatta, mert hova menne máshova dolgozni legtöbbjük mikor az egész országban munkahely hiány van? Külföldre meg nem tud mindenki kimenni.

2016. ápr. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Sajnos az országban ilyen a bérszínvonal, (bár talán javul a helyzet) így nem igazán tud az ember más helyre menni. A cégeknek megéri, hisz az olcsó munkaerő miatt jöttek ide. Nem véletlenül hisztiznek a multik, hogy csökkentsék a járulékokat, hiszen így bár kicsivel többet kap a melós, nekik ez semmivel sem kerülne többe.


Bár az Audis ügy már lezárult, nagyon sok helyen kevés a fizetés. Én például az Audi üzemében dolgoztam, de egy beszállító cégnél, és nettó 20-30 ezerrel fizettek kevesebbet, mint a sima Audis operátoroknak, és 2x annyi fizikai munkát kellett végezni. Úgyhogy az ilyen cégeknél kellene béremelés, nem az Audi féléknél. Audinál Magyarországon ráadásul alapból magasabb fizetést adnak mint pl. Győrben bármely cégnél.

2016. aug. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!