Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a kommunizmus...

Szerintetek a kommunizmus tette tönkre Magyarországot, vagy mindig is elmaradott volt az ország a nyugathoz képest?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 23. 08:45
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
76%

Hűha hatalmas károkozás......persze....


Miért is? -Mert a munkásoknak és parasztoknak is megnyilt a társadalmi mobilizáció, a felemelkedés? Nem lehetett már ezután a "mélykeresztyén" papok butitásaival hülyíteni a népet. A felmenőim 45 előtt elég sokat szenvedtek a kötelező egyházasditől. A csuhások ingyen robotoltatták őket a földjeiken, iskolába sokszor bántalmazást kaptak a semmiért, és még pluszba a kacsójukat kellett kötelezően csókolgatni.

A sok barom meg nem veszi észre, hogy apránként lopakodva vissza akarják állítani a hatalmukat ezek az inkvizitorok.

-A szegények is mehettek egyetemre, középiskolába.

-Bevezették az általános társadalombiztosítást, nyugdíjrendszert

-ingyenes oktatás

-Felszámolták az analfabétizmust

- Siránkoznak itt a lakótelepi lakásokon: Most mi van? Évtízedekig fizetheted a hitelt, és bármikor kilakoltatnak. Most sokan örülnének egy ilyen lakótelepi otthonnak.Stb. Stb.

ILYENEK HOL VOLTAK A HORTHY RENDSZERBE???

2016. ápr. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 Pro Patria ***** válasza:
15%

Te jó ég. Ugye tudod, hogy most hatalmas öngólt lőttél?


A hat éven felüli lakosságot tekintve 1910-ben 67%, 1920-ban 85%, 1930-ban 90%, 1940-ben 92% volt az írni és olvasni tudók aránya, gyakorlatilag eltűnt az analfabetizmus a Klebelsberg-féle oktatási reform során.

A társadalombiztosítás már a monarchiában is létezett különböző megjelenési formákban, de maga az öregségi és rokkantsági biztosítást, a nyugdíjrendszert éppenséggel 1928-as törvénnyel vezették be. Tehát?

A kötelező robotot - és vele a jobbágyság intézményét - 1848-ban törölték el, onnantól nem volt kötelező munkavégzés, az bérezés fejében történt - miképpen az én felmenőim életében is.

A szegényebb sorsúak oktatáshoz jutását külön ösztöndíjrendszer hozta közelebb. Nyilván nem a legalacsonyabb jövedelmekkel bírók voltak képviseltetve a legmagasabb arányban a felsőoktatásban - ahogyan ma sem, és semmikor -, de az tényszerűen nem igaz, hogy ne lett volna erre példa.

2016. ápr. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
89%
Magyarország mindig is el volt maradva a Nyugat-Európához képest.
2016. ápr. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Magyarország mindig is el volt maradva a Nyugat-Európához képest.

Csak az elmaradás mértéke nőtt a szocializmussal.

2016. ápr. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

20

de sokaknak adott lakhatást emberi körülmények között, és tanulási lehetőséget. Horthy rendszerben ilyen hol volt? Mert aztán az modern volt, ott nem volt se jogtiprás se jogfosztottság, meg a többi suket duma amit mind az előző rendzer nyakába varrsz! Hagyjuk már ezt! Korrupció es bürokrácia volt 100 éve ebben az országban.

2016. ápr. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Patria nem lőtt öngólt, ugyanis te folyamatosan hazudsz és csúsztatsz. De csk nyald Horthy seggét, biztos valami himpellér dzsentri őseid vannak
2016. ápr. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Most nincs kommunizmus, hiaba hazudnják ezt egyesek, mégis nőtt a lemaradás. Nem tudunk mit kezdeni a lehetőségeinkkel, mert mindenkit csak a saját zsebe tömése érdekel. De nem csak a politikusokat, az üzleti élet is ilyen, senki nem bízik senkiben, az állam is csak a véredet szívja
2016. ápr. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 Pro Patria ***** válasza:

"de sokaknak adott lakhatást emberi körülmények között"

- Adott? Ingyen lakásokat osztogattak a paneltömbökből az embereknek? Vagy megvásárolták azt, mint előtte is vettek lakásokat emberek maguknak - hiszen lakni kell valahol - és ahogyan ma is teszik azt?


"és tanulási lehetőséget. Horthy rendszerben ilyen hol volt?"

- 1921-es törvény vezette be a négyosztályos elemi népiskolát Magyarországon, és 1940-es törvény a nyolcosztályosat. A Klebelsberg-féle általános iskolaépítési hullámban a vidéki polgári iskolák száma 1920 és 1938 között 250-ről 400-ra emelkedett. 1927-ben pedig arra hoztak törvényt, miszerint minden ötezer főt meghaladó településen polgári iskolát kell létrehozni.

1939-es évszámmal nyitott meg a Bólyai (később Györffy István) Kollégium, ami a tandíj teljes elengedése mellett, ingyenes internátusi ellátást is adott a paraszti származású tanulóknak.

1941-es keltezésben alapult meg az Országos Tehetségkutató Intéző Bizottság, amely évente hatszáz, szegény sorsú, de tehetséges gyerek ingyenes oktatását felügyelte.


Ezek az évszámok mindegyike ellentmond az idézett hozzászólásban elhangzottaknak.


"Mert aztán az modern volt, ott nem volt se jogtiprás se jogfosztottság, meg a többi suket duma amit mind az előző rendzer nyakába varrsz!"

- Ismered a jogbiztonság definícióját? Azt, hogy a törvényben leírtaknak súlya van, ahhoz tartja magát az állam, és arra építve változtat?

Azt, hogy bízhatsz a jogban, hogy, ha jog szerint élsz, nem eshet bántódásod, és a jog téged véd?


A kommunizmusban ebből semmi nem valósult meg, a jogalkotás bármiféle korábban megszabott keretek nélkül működött, és még az alkotmányban leírtak sem valósultak meg, ha ugyanis a gyülekezési szabadságra, mint a népköztársaság alkotmányában biztosított jogodra hivatkoztál a bíróságon, miután a rendőrök végiggumibotoztak, mert öten egy helyen álltatok, semmibe vették azt, hogy maga az állami törvénykezés szavát követed. A jog sem védett, nem volt állandó, és nem jelentett oltalmat a jogkövetés senki számára. A rendőrség pedig nem ennek betartatójaként lépett fel, így bűntelenül is büntetés érhet, ami kivédhetetlen állapot bármilyen átlagos ember egész élete alatt. Így nem lehet normálisan élni.


"Patria nem lőtt öngólt, ugyanis te folyamatosan hazudsz és csúsztatsz."

- Mi nem igaz, abból, amit mondtam? A kommunizmus vezette be a nyugdíjrendszert, a társadalombiztosítást? Nem, ezeket 1928-as törvények hozták be; mi igaz abból, hogy "a szocializmus adott nyugdíjt, társadalombiztosítást"? Ezek tényszerűen nem igazak. A 45 év termése volt az analfabetizmus felszámolása? Leírtam pontosan, hogy tulajdonképpen miként szűnt az meg 1940-re, a környező országokhoz képest is szokatlanul magas, az össznépességen belül írni-olvasni tudók 92%-os arányával. Hogyan lehetne pontként beszúrni az analfabetizmus megszüntetését?


"De csk nyald Horthy seggét, biztos valami himpellér dzsentri őseid vannak"

- Ez a legegyszerűbb kontraválasz. Földművelő, nagyállattartó, cseléd és polgár felmenőim vannak. Egyszerűen csak kötöm magamat a tényszerű megállapításhoz, és nem ideologizálom át a valós alapokat.

2016. ápr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Senkit ne zavarjon ám , hogy a világon sehol nem volt kommunizmus.
2016. máj. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 Pro Patria ***** válasza:

Ez az az eufemizmus, miszerint "nem volt kommunizmus, csak szocializmus", vagy esetleg hogy azt Sztálin vitte tévútra, amivel azok szoktak élni, akik szerint a kommunizmus egy humánus, jó társadalmi irányt megfogalmazó eszme.

Valójában a kommunizmus minden elgondolása, gyakorlati tulajdonsága kiépült pontról pontra, és nem működött, nem hozta el a megváltást. Maga az ötlet bukott meg, hogy ez népjóléthez vezetne.

2016. máj. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!