Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Attila_the_hun kérdése:

Mi a véleményetek arról, hogy a kormány a mi pénzünket és az állam vagyonát egyre inkább átmenti az egyházak kezére?

Figyelt kérdés

[link]

Iskolákat, kastélyokat, földeket és egyéb ingó vagyonokat ruhát át egyházi tulajdonokba. Ki az aki hajlandó lenne tüntetni a folyamat ellen?



2016. ápr. 25. 20:54
 1/6 anonim válasza:
13%
Nagyon jól teszik. Ugyanis az egyházak az emberek javát akarják, az emberekért dolgoznak. Ez is iskola lesz, ahol emberek fognak színvonalas oktatást kapni.
2016. ápr. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Én hajlandó vagyok eltörölni az összes vallást.
2016. ápr. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

# 2/2


Én is.

2016. ápr. 25. 22:57
 4/6 A kérdező kommentje:

# 1/3

A színvonalas oktatáshoz semmi szükség nincs az egyházakra.

2016. ápr. 25. 22:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

ez már több ezer éves sztory


ahol vallás van ott rá is ül az állam nyakára amit csak tud el is kunyerál


jelenleg több templom van mint: bölcsöde, óvoda, iskola, kórház, rendőrőrs, tűzoltóállomás, ÖSSZESEN!!!


ja hogy megmentik a lelked ami soha nem veszett el?

igaz, szerintem ezentúl minden hívőt a templomokba küldjünk az orvos helyett és nem is lesz olyan nagy probléma az egészségügy hisz a hívők akikre az úr vigyáz nem foglalják a helyet előlem, engem csak az orvos menthet meg szóval önzőség lenne a hívők részéről hogy elfoglalják előlem a kórházi ágyat


ha ezek a az egyházak valóban azt tennék amit hirdetnek akkor a pap nem bmw vel járna hanem gyalog és minden vagyonukat a szerencsétlenek adományoznák


meg is teszik! csak hát ők a szerencsétlenek így marad náluk

2016. ápr. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert akkor mi van? A véleménymondás nem kerül pénzbe, bárki bármit mondhat. Na de, hogy az meg is valósuljon, hányan tesznek? Számít az ilyen vélemény?


Még nem jöttél rá, hogy mióta az emberiség nem falkákban, hanem szervezett társadalmakban él, azóta minden diktátor együttműködik az egyházzal és fordítva? Ez egy természetes állapot, a hatalom gyakorlásához az állam adja a nyers fizikai erőt, az egyház pedig a szellemi kábítást (add meg istennek ami neki jár - na de mi jár neki? ezt gondolja ki mindenki maga).


A fennálló rend tehát a fizikai és szellemi erő gyakorlásán alapul. Ezt gyatra tüntetések még borzolgatni se képesek. De létezik megoldás. A kellemetlen az, hogy ezt megmondani nem lehet, ugyanis a megoldás az, ha mindenki maga jön rá. Ha ugyanis csak megmondják neki, attól még cselekedni nem fog. Csak ha maga is átlátja.

2016. ápr. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!