Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar oktatás, miért...

A magyar oktatás, miért ennyire "diákellenes"?

Figyelt kérdés

Én rendszerváltás után érettségiztem, diplomáztam.

A felsőoktatási rendszerrel, szerintem nincs nagy gond.Van ott egyfajta, szabadság.


Viszont, a gimnáziumok, középiskolák, általános iskolák rendszere még mindig rossz.


A nagyobbik gyerekem most jár gimnáziumba.

Nagyon, ironikus, egyben elkeserítő volt megtapasztalni, hogy semmi sem változott 20 év alatt.Ugyanaz minden.


Én elsősorban a diákközpontúságot hiányolom.


A gyereknek kell a meleg, főtt étel és nem kettőkor vagy háromnegyed háromkor, amikor hazaesnek, hanem délben.Három óra fele, már majdnem uzsonna idő van.


Mi is meleg ételt eszünk a munkahelyen, legalábbis, nálunk.

Van, aki otthonról hoz valamit és megmelegíti mikróban, a többség viszont, vagy rendel, vagy pedig kimegyünk egy közeli étterembe.


A gyerekeknek meg?Viszik szegények a péksüteményt, ami persze, finom.De, nem ebédre való.Nem helyettesítheti a főtt meleg ételt.

Helyet, nem biztosít az iskola, mikrót nem biztosít.Elhagyni, nem hagyhatják el az iskola területét kiugrani valahova, venni egy kebabot vagy enni egy rántott sajtos menüt, vagy valamit.

Az órarendet sem úgy tervezik, hogy beleférjen egy jó ebéd, ráérősen.


Persze, ott a menza, de azzal is az a baj, hogy órák után tudnak enni és nem délben.


Rendszerváltás után, én fiatalon, naivan, azt reméltem, hogy a gyerekeim, már egy diákközpontúbb oktatásban tanulhatnak,hát tévedtem.Ugyanaz minden.



#oktatás #diák #diákközpontúság
2016. ápr. 27. 19:26
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Pont ez a probléma, hogy minden jött ment embert felvesznek tanárnak és ezért nincs semmilyen presztízse a tanári szakmának, holott a legfontosabb szakmák közé tartozik. Aki képes ilyen hülyeséget írni tanár létére az kur.a pályát tévesztett.
2016. ápr. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
21: ha mindkit felvesznek, akkor lehet bőven válogatni a végzett tanárok közt, és csak a jobbakat alkalmazni. És a tanárképzés nem azonos a tanári pályával: éppen az a hülye, aki a képzés alapján minősít egy hivatást, nem az alapján, milyen nehéz benne érvényesülni diploma után.
2016. ápr. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

" éppen az a hülye, aki a képzés alapján minősít egy hivatást, nem az alapján, milyen nehéz benne érvényesülni diploma után."


Ilyet marhaságot képes vagy leírni?

2016. ápr. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!