Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hová tud még süllyedni a...

Hová tud még süllyedni a magyar oktatás?

Figyelt kérdés

Micsoda ötlet :)


[link]


Mindennapos énekóra. Hát ez valami csodálatos :)

Véletlenül se mindennapos informatika vagy matematika, esetleg fizika/kémia. Nem baj, ha sík hülye a gyerek ezekből, legalább majd énekelni tud :) De pl. a hypót meg a sósavat összeöntheti nyugodtan.

Meddig tud süllyedni még a magyar "oktatás" ? Komolyan, félek, hogy mi lesz ha gyerekem lesz, és ilyen oktatást fog kapni... Nem szánalmas ez? Mint Észak-Koreában, ahol minden reggel énekelnek a gyerekek az iskolában a bölcs vezérük tiszteletére. Haladunk-haladunk :))))


2015. aug. 5. 07:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
22%

Erre én azt mondom önnek, hogy ne keverjük a csapba sz...rást a sz..rba csapásal.

Divatos dolog szidalmazni a "magyar oktatást", ha van ilyen, nem is ok nélkül. De. Mi kell egy jó oktatási rendszerhez?

Nem én adom meg a választ, Klebensberg Kunó, kire ma még intézményfenntartóként is oly előszeretettel hivatkoznak, megadta. Elsősorban jó tanárok, megbecsült, magas szinvonalon tanító, elhivatott pedagógusok kellenek. Ez nem(csak) pénz kérdése, mert hivatást nem lehet pénzért csinálni, aki pénzért pap, orvos, mentős, tűzoltó, honvéd vagy rendőrnyomozó, az olyan is, és nem is való oda. A közhiedelemmel ellentétben, az anyagai megbecsültség nem kiemelkedő jövedelmet jelent, hanem olyat, amely megfelelő létbiztonságot ad, és az átlagosnál azért magasabb. Nálunk nem mondják ki, mert ebben az országban mindenkit fényesre kell nyalni és mindenkit ájulásig kell csodálni, de a pedagóguspálya presztízsének évtizedes züllesztése meghozta az eredményét, jelen Magyarországon tízezer szám dolgoznak olyan pedagógusok, akik alkalmatlanok, akiket a saját gyereküktől is el kellene tiltani. Amíg ezeket a rendszerből ki nem pucolják , addig sosem lesz minőségi oktatás, ha nyolcszor átvariálják az iskolarendszert, és minden perces testnevelést, éneket vagy matematikát vezetnek be, akkor sem.

Én sem vagyok híve a mindennapos éneklésnek, de a történet nem is erről szól. Arról, hogy az egyik tantárgy tanítása nem kizárja, éppen ellenkezőleg, kiegészíti a másikat, A testnevelés - vagy akár a zene - exponálása nem kell, hogy maga után vonja a valóban fontos dolgok (matematika, természettudomány, történelem, idegen nyelv) tanításának leértékelését. Éppen ellenkezőleg: tanuljon a gyerek minél többet.

Vannak közhelyek, melyek hamisak. Mint pl. az, hogy a gyerekek túlterheltek, a gyerekeknek túl sok elméleti ismerettel és korszerűtlen tudással töltik a fejét. Ezzel egy baj van: nem igaz. Ne siránkozzunk azon, mennyit kell egy gyereknek tanulni, mert röhejesen keveset. Én speciel általános-, és középiskolában 12 év a sort nem tanultam, egyetlen tankönyvemet ki se nyitottam, azt se tudtam hogy néznek ki belülről. Ez a helyzet az óta csak romlott, a legtöbb iskolából félelmetesen kevés ismerettel jönnek ki a gyermekek, és elsősorban GONDOLKOZNI és TANULNI nem tanítják meg őket. És mi hiányzik még, a "mai fiatalokból", hogy öregnek bizonyuljak? Főleg a kitartás, a fegyelem, az erő és a tartás. Igen, nagyon is nagy szükségük volna mindennapos testnevelésre, erkölcstanra. Én személy szerint olyan botfüllel születtem, hogy szabadidőmben paradicsomkaróként tevékenykedek, de ettől függetlenül nem tartom hibának, hogyha a gyerekeket engedik, hagyják és ösztönzik a zene szeretetére, mások előtt megszólalni, kinyitni a szájukat, és énekelni, vagy éneket hallgatni.

Nem volna hátrány, ha nem lenne a jövő generációja is olyan búvalb..szott lúzerek gyülekezete, mint kádár jancsi bácsi nyakunkon maradt szavazói...

2015. aug. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%
Kádár Jancsi bácsi szavazói még megtanultak helyesen írni, szöveget olvasni, megtanulták a matekot és a fizikát is. Ha ma is legalább olyan szintű lenne az oktatás, mint akkor, nem lenn ennyi műveletlen ember. A mindennapos énekórára éppen úgy nincs szükség, mint a mindennapos tornára. Attól még nem lesznek edzettek a fiatalok, ha mellette egész nap a gép előtt ülnek vagy a telót nyomkodják.
2015. aug. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%

# 1/1 Időpont ma 07:28


"A közhiedelemmel ellentétben, az anyagai megbecsültség nem kiemelkedő jövedelmet jelent, hanem olyat, amely megfelelő létbiztonságot ad, és az átlagosnál azért magasabb."


Az a baj ezzel a gondolatmenettel, hogy ez sincs meg. Órabérben egy gyári melós többet visz haza. Innentől kezdve csodálkozol, hogy szinte senki nem akar ennyi pénzért 4-5 évig szívni az egyetemen? Igen, rengeteg pocsék tanár van (ahogy rengeteg pocsék diák és szülő is, de ebbe ne menjünk most bele), de ennek a nagy része a pénz miatt van ott ahol. A jobbak elmentek az iparba dolgozni 3-4szeres pénzért, tanárnak meg azok maradnak akik az iparba nem fértek be. Távolról sincs ez jól.

2015. aug. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Én 2 évvel a rendszerváltás után kezdtem el az általánost. Fiatal vagyok még viszonylag. De emlékeim szerint azért tanultunk rendesen, nem voltak ilyen hülyeségek, hogy mindennapos tesi, ének stb. Viszont volt technika óránk, ahol megtanultam varrni (fiúként vicces, de hasznos :D), faragni, és még áramkört is csináltunk :) Két idegen nyelven tanultam szakközépben, egy idegennyelven általánosban. Nem tudom, hogy most hogy megy, de azt látom, hogy minél jobban megpróbálják a gyerekeket lehetetleníteni. Igaza van az elsőnek abban, hogy egyáltalán nincsenek leterhelve, ez bullshit. Láttam az egyik töri érettségit még pár éve, olyan volt mintha egy 12 éveseknek szánt, illusztrált mesekönyv lett volna. Le volt rajzolva egy janicsár, és mellé kellett írni, hogy ő mi :) Csupa ilyen feladat volt...

Ami még nekem nagy szívfájdalmam, az a nyelvtanítás milyensége, és mennyisége. Munkám során kapcsolatban voltam több holland emberrel, és ők mesélték, hogy nagyon furcsa nekik itt Magyarországon, hogy alig tudnak angolul az emberek, mert Hollandiában már a kisgyerekek is tudnak angolul, mivel tanulják már oviban kötelezően. Így az öregek, fiatalok egyaránt jól beszélnek angolul. Szerintem a mai világban ez már alap lenne.

2015. aug. 5. 08:03
 5/23 anonim ***** válasza:
82%

Önmagában az énekkel, és az érzelmi készségekkel nem lenne baj. Bár kevesen tudják, kodályzoltán 70. születésnapi ajándékként kérte a heti két énekórát. Megkapta.


Sokkal nagyobb problémának érzem az oktatás jelenlegi dilettáns átalakítását. Azt, hogy nem teremt esélyegyenlőséget, azt, hogy inkább a 19. századi katonai képzésre hajazó képzést akarnak bevezetni, mint egy 21. széázadit.

Nem gondolkodó, kérdező, és a világra rácsodálkozó fiatalt szeretnénk nevelni, hanem zselléreket és cselédeket. Mondanám, hogy parasztokat, de ezt sokan nem értenék meg.


Elég, ha megnézed az új etikai kódexet. Van benne minden, alkotmány meg nemzetszeretet, de leginkább arról szól, hogy ha nem fogod be a pofádat és hajtod végre a felettes parancsát, akkor ki vagy rúgva.


Le fogunk maradni végleg, barátaim, és hüjegyereket nevelünk tízezerszámra.

Igen, a te gyereked is hüje lesz....

2015. aug. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%

"félek, hogy mi lesz ha gyerekem lesz, és ilyen oktatást fog kapni" - nagyon egyszerű, nem kell odaküldeni.


https://www.youtube.com/watch?v=lqcFhICbEB8


(Egy ember, aki sosem járt iskolába.)

2015. aug. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

"nagyon egyszerű, nem kell odaküldeni."


Egyelőre törvény kötelez az iskolába járásra. Nem tudtad?

2015. aug. 5. 08:47
 8/23 anonim ***** válasza:
28%

A napi testnevelésnek lenne értelme. Az ének órát én heti 1 alkalomra korlátoznám.


A középiskolában a tananyagnak kb a 2/3át tanítanám.

Ami a szerves kémiát, atomfizikát, molekuláris biológiát stb.. illeti egyszerűen eltörölném.


A felszabaduló időben nyelvet tanítanék, (de intenzív módszerekkel) illetve mindenki a saját érdeklődési területének elmélyítésével foglalkozhatna a gyakorlat szintjén.

2015. aug. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
36%

""Órabérben egy gyári melós többet visz haza""


Hát ezt erősen kétlem.


A szomszédom 150 ezer forintnál kevesebbet nem visz haza - pedig nyári szünet van és a kertben a virágait gondozza szinte egész nyáron miközben és ma is éjszakára megyek 80 - 85 ezerért három műszakban.

2015. aug. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
45%

Nem értem mi ezzel a probléma. Majd legfeljebb újra éneklik a lurkók, hogy "Itt van május elseje...:".


Komolyan, röhej ami itt megy. A heti 5 tesi óra még védhető álláspont (annak ellenére, hogy az infrastruktúra hiányzik, sok osztály a folyosókon tesizik), de a heti 5 ének órának milyen pozitív hatása van?

2015. aug. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!