Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem vezetik be a 6 órás...

Miért nem vezetik be a 6 órás műszakot?

Figyelt kérdés

Ugyanilyen fizetés mellett tűrhető lenne, mert vagy több ideje lenne az embereknek vagy többet tudnak túlórázni és több pénzük lehetne.

Milye hatással lenne a bevezetése? Miért nem vezetik be?


2016. ápr. 27. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem is jó lenne. Most sokan agyon dolgozzák magukat, sokaknak meg nincs munkájuk. Így mindenkinek rossz. A járulékoknak kellene 2x6 órásnál kevesebbnek lenni,mint a 8 órásnál, akkor talán menne. És nem lenne robot, hanem a felszabaduló időt értelmesen lehetne felhasználni, tanulásra, hobbira, alkotásra, ki mit szeretne.
2016. ápr. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem idővel be fogják vezetni. Mivel ahogy fejlődünk, egyre kevesebb emberi munkára van szükség, így ha nem akarunk felesleges munkahelyeket csinálni, akkor a munkaidőt kell csökkenteni. Ennek két módja lehet: vagy a háromnapos hétvége, vagy a kevesebb órás munkanap.


Az elsőre egyébként volt is már példa, hiszen régen a szombat is munkanap volt! Szerintem simán elképzelhető, hogy akár még a mi életünkben csökkentenek a munkán.


Bár az is jó lenne, ha csak több lehetőséget adnának a hatórás munkavégzésre, akár kevesebb pénzért, egy szint fölött már megéri.

2016. ápr. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

csakhogy akkor nem marad az ugyanilyen fizetes, foleg aki orabert kap.

a vasarnapi zaras miatt sok embernek esett a fizetese, a 6 orazasnak is ez lenne a hatasa, es ime az ujabb orszagos hiszti.

többet tudnak túlórázni - es akkor ez most mire jo? ha ugyanugy marad majd 8 orat meloba? sok helyen orulhetsz ha egyaltalan kifizetik a tulorat, nem hogy magasabb oraber jarna erte.

2016. ápr. 28. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én örülnék neki, de sajnos sok helyen rabszolgának tartják a dolgozót, így se 8 órát kell dolgozni sok helyen, hanem 10-12 órát, persze 8 órás bérért.
2016. ápr. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A közszférában mindenképpen érdemes lenne csökkenteni.

Rengeteg helyen csak "bent ülnek" 8 órát,és abból jó ha ténylegesen 4-et dolgoznak.


Ahol nem profitra vagy termelésre megy a dolog,ott nem értem miért kell erőltetni a 8 órát...


A versenyszférában nem tudom elképzelni ezt,ott mindig is a kizsákmányolás,és a nagyobb profit lesz mindig a cél...

2016. ápr. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kinek mi a jó. Én, csak is olyan helyen dolgoztam midig, ahol minimum 12 órát kellett. Ennél rövidebb munkaidőbe, nem éri meg bejárni.
2016. dec. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!