Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lett "ciki" ez az...

Miért lett "ciki" ez az ország, meg magyarnak lenni? 10 évvel ezelőtt tényleg ennyire sokkal jobban éltünk volna?

Figyelt kérdés

Olyan 10 évvel ezelőtt, amikor bizonyos vetélkedőkön indultunk anno haverjaimmal, mind büszkék voltunk arra, hogy magyarok vagyunk, sosem hiányozhatott a nevünk mellől a (HUN) felirat.

Manapság meg azt látom mindenkin, hogy szégyelli azt, hogy magyar, meg hogy egyáltalán létezik ez az ország. Ennyire leromlott volna az életnívó és a politika ennyire undorítóvá volt volna, hogy a legtöbben már utálnak ebben az országban élni?

Meg régebben volt egy a hungarista láz is, most már mindenki aki régebben "nagy magyar" volt, és ez a tipikus "vesssszen trianoooon! Magyarország csak a miéééééénk!! Köcsögöööööök!" stílusú emberek, mind Ausztriában mosogatnak, vagy más külföldi országban.


10 év alatt minek tudható be, ez a hatalmas mentális változás, a nemzeti identitásunkat illeti?


2016. ápr. 29. 12:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%

Ciki magyarnak lenni?

Tele van az ország melldöngető tuskókkal, akik szerint Magyarország az Univerzum közepe, itt élnek a legkedvesebb, legkulturáltabb, legintelligensebb emberek és innen árad szét a fény az egész világba.


Szerintem éppen hogy túl nagy a pofa és túl kevés az önkritika a valósághoz képest.

2016. ápr. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%

"Meg régebben volt egy a hungarista láz is, most már mindenki aki régebben "nagy magyar" volt, és ez a tipikus "vesssszen trianoooon! Magyarország csak a miéééééénk!! Köcsögöööööök!" stílusú emberek, mind Ausztriában mosogatnak, vagy más külföldi országban."


10 év alatt felnőttek, kikerültek a való életbe és rájöttek, hogy a dolgok nem éppen úgy vannak, ahogy ők azt elképzelték fiatalon.

Nem ritkán egy olyan főnök keze alatt, aki kihajtotta a belüket és úgy használta ki őket, ahogy csak bírta, miközben éppen a lovakért, íjászatért és ehhez hasonló "ősmagyaros" dolgokért rajongott (ez konkrétan az én példám).


Odalett a szent, dédelgetett kép a szuperbecsületes, szuperekölcsös, jólelkű, szegény, árva magyarkákról, akiknek csak azért kell rosszul élniük és szenvedniük, mert a gonosz, kampósorrú, csúnya zsidó bácsik tönkretették az országot.

2016. ápr. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
28%

"Meg régebben volt egy a hungarista láz is, most már mindenki aki régebben "nagy magyar" volt, és ez a tipikus "vesssszen trianoooon! Magyarország csak a miéééééénk!! Köcsögöööööök!" stílusú emberek, mind Ausztriában mosogatnak, vagy más külföldi országban. "


Politikailag konszolidálódtak ezek az emberek.

Nem is tudom mi lenne a helyek a szocik által végzett kormányzásra, de minden ilyen jelző, hogy "nemzettiprás" valahol megállják a helyüket.


Most a diktátorbánozók hangosak, akik egyébként 2010 előtt is kongatták már a vészharangot, hogy jön orbán és csinálja majd a diktatúrát, és 6 éve folyamatosan "most aztán tényleg vége az országnak", csak a véleményük sokkal kevésbé volta többségi radikális.

Nekik viszont alapjában véve nincs olyan igazságuk, mint a másik oldal radikális véleményalkotóinak, mert semmi olyat nem csinál az orbán-kormány amit a szociálisták ne követtek volna el.

2016. ápr. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem nem 10 éve sem volt dicsőség, és ciki sem lett.
2016. ápr. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%

#3


:DD

Az MSZP idején nokiás dobozokat adtak át egymásnak az asztal alatt, miután 3-szor körülnéztek, hogy biztos nem látja-e őket valaki, most meg a kormány nyíltan osztogatja a milliárdos hűbéri adományokat a hozzád hasonló talpnyalóinak.


Szóval ne mondd azt, hogy nincs különbség. Ha rajtam múlna, már mindkét banda tagjai disznóketrecekben lennének kiállítva a Kossuth-téren és csak akkor öntenék be nekik moslékot, ha hajlandóak lennének röfögni és visítani a kamerának, mint egy szopós malac.

2016. ápr. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
11%

"Az MSZP idején nokiás dobozokat adtak át egymásnak az asztal alatt, miután 3-szor körülnéztek, hogy biztos nem látja-e őket valaki"


Biztos ezért építhette a 4-es metrót Demszky évtizedekig...


na pl a a földpályáztatással szemben a gonosz fidesz mószeren licit van, ahol a pénz beszél nem a kapcsolatok, meg a módszertani megaszondás

ha nem ért hozzá, akkor hamarosan áron alul fogsz úgyis hozzájutni (ja nem, mert amúgy gondolom eszedben sincs földet venni, csak rinyálsz, hogyha akarnál nem lehetne mert nem vagy fideszes...) lol

2016. ápr. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"10 év alatt minek tudható be, ez a hatalmas mentális változás, a nemzeti identitásunkat illeti?"


Szerintem elenyészően kevés embernek változott a mentalitása, főleg ilyen szélsőséges irányban. A látványos változás inkább annak tudható be, az ilyen típusú emberek mennyire szókimondóak, hangosak, emellett a sajtó mennyire tűzi zászlajára (vagy éppen pengeélre) ezt az ideológiát.

2016. ápr. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%
Mondod ezt olyankor amikor a második legerősebb párt a Jobbik? A kérdés hibás feltevésen alapul. Pont, hogy tele van az ország ilyen hígagyú degeneráltakkal akik jelmezekben játsszák a nagymagyart miközben a szemüket is kilopják.
2016. ápr. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%
Hagyjátok már ezt a 34%-os fidesztrollt, hozzá képest a wartburgos kispályás volt! Egyszerűen nem kell foglalkozni a hülyeségeivel -max lepontozni- aztán előbb-utóbb csak megunja!
2016. ápr. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%

Én teljesen máshogy látom. Most sokkal több magyarkodót látok, akik fennen hangoztatják irredenta nézeteiket, mint korábban.


A Fidesz első kormányzása idején bújtak elő, azóta egyre többen vannak. Szerencsére a radikálisokkal együtt kialakult egy olyan nacionalista réteg is, akik normálisan ápolják a hagyományokat vagy az álhagyományokat. Pl ismerek egy csomó normális lovasíjászt meg barantást, de nekem is van trasolylemezes táskám, pedig itt én liberális migránssimogatónak számítok.

2016. ápr. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!