Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Árkot szeretnék ásni a telkem...

Árkot szeretnék ásni a telkem elé. Az Önkormányzat engedélyhez köti. Mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

A problémám a felelősség. Az Önkormányzat egyszer már tönkretette az árkomat, egy kábelfektetésre hivatkozva.

én szeretnék kuléval visszatemetett árkot, hogy a preferált származású részeg polgártársak ne törjék ki a nyakukat. Az Önkormányzat nyitottat szeretne. Szöghy Lajos és a "fagyállós gazda" példáján okulva én nem. Hogyan lehet a felelősséget teljes mértékben ("speciális származás" esetén is) az Önkormányzatra tolni? (állítják, hogy a felelősség az övék, de a tapasztalatom az, hogy C. típusú állampolgárok esetén ez rugalmas)



2016. máj. 2. 17:43
 1/5 Lekri ***** válasza:
Talán csináld meg, amelyik neked megfelel és ne kérj engedélyt senkitől. Ha kiderül, ráérsz csevegni az Önkormányzattal. Lehet, hogy sosem szól senki érte.
2016. máj. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyszer már megtörtént. Árkot ástam. Feltöltöttem kuléval. Jött valami "vállalkozó" kábelfektetés ürügyén az egészet hazavágta. (A kavicsot földdel keverve töltötte vissza)... Na ezt sem szeretném még egyszer. (Több levél ment az Önkormányzathoz, hogy legalább a balesetveszélyt szüntessék meg, mert a visszatemetést csak lazán csinálták...)
2016. máj. 4. 15:35
 3/5 Lekri ***** válasza:

Nehéz ügy. Nyitott árok, tetejére rács?

Vagy betonozd ki az egészet, azután telepíts bele fincsi, puha gyeptéglát, hogy ne történhessen baleset. A gyeptégla alá persze taposóaknát!

2016. máj. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha ennyire gyökérkedik az önkormányzat, akkor csak egy megoldás maradt: rakj ki figyelmeztető táblát, amin részletezed, hogy az árkodat mindenki csak saját felelősségre használhatja alkalmi pihenőhelyként.


Egyébként mennyire van közel a kocsmához?

2016. jún. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A kocsmák megritkultak, de piás van bőven. Ezek nagyobbrészt C. kategóriás állampolgárok. Ha beleesnek az árokba én szívok (engedélytől fügetlenül)
2016. jún. 6. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!