Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem szerepel magyar...

Miért nem szerepel magyar egyetem a legjobb 150 között?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt a képet láttam facebookon, és az lenne a kérdésem, hogy miért nem szerepelhet magyar egyetem a világ 150 legjobb iskolája között? Nem az általános demagógiára lennék kíváncsi, hanem hogy milyen konkrét okai lehetnek ennek a lesújtó eredménynek?



2016. máj. 5. 17:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Egy 10 milliónál kisebb népességű ország vagyunk, a nálunk fejlettebb országok népessége is bőven eléri az 1 milliárd főt, nincs abban semmi lesújtó, hogy nem kerülünk be a legjobb 150-be (500-ba is csak épphogy).


Az Európán kívüli angolszász országok oktatási rendszere teljesen eltér az európaitól, a csúcsminőségű kutatóegyetemek megléte nagyon fontos náluk az innováció biztosítására. Európában ez kevésbé cél, mi inkább egyenletesebben akarunk magas minőségű oktatást adni a lehető legnagyobb számú diáknak, hiszen a legtöbb helyen nincs vagy csak nagyon alacsony tandíj van és az állam fizeti a képzést.

2016. máj. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
87%
Tudni kellene, hogy milyen szempontok alapján állítják össze a listát, és akkor talán meg lehetne válaszolni a miértet.
2016. máj. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
4%
Nem tudom pedig sok magyar egyetemistát dolgoztatnak ottani nyugati minimálbéren szóval annyira nem lehet rossz és pont a demagógia a nyugati miatt nem került be mert ha bemersz szólni hogy bocs de nem kellenek ismeretlen terroristák akkor gonosz elnyomó rendszer vagy amiben nyílván nincs nem lehet se okos ember se jo egyetem annak ellenére hogy 14 nobel díjas magyar van ami a lakosságszámhoz az eddig átadott nobel dijakhoz mérten világelső.
2016. máj. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

"14 nobel díjas magyar van ami a lakosságszámhoz az eddig átadott nobel dijakhoz mérten világelső."


9 van és ezzel nem világelsők, hanem lakosság számához viszonyítva 17. vagyunk.


[link]

2016. máj. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
0%
[link] plusz teller ede
2016. máj. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
0%
te kis hazudós ;D
2016. máj. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
50%

Szerinted egy ingyenesen hosztolt ősrégi oldalnak jobban igaza van, mint a Wikipediának? Ráadásul úgy, hogy a román születésű amerikai zsidó Elie Wieselt is a magyarok közé sorolja?


Kettőnk közül te vagy a hülye, hogy ilyen marhaságokat beveszel.


Amúgy még a 9 is jószívű túlzás, ugyanis a Nobel-díj hivatalos oldala 6-ot említ: Gábor, Oláh, Békéssy, Hershkó, Kertész és Harsányi.


[link]

2016. máj. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
94%
Ja nem, ott a másik három is még a Monarchia idejéből: Szent-Györgyi, Hevesy és Wigner. Tehát jó a 9.
2016. máj. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
A nobel díjasokat kár idekevereni, Egyrészről ezek a listák a mai számunkra siralmas helyzetet mutatják. A nobel díjasaink közül meg kb 1 kapott volna akkor is ha magyarországon él tanul és tevékenykedik.
2016. máj. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%

[link]

te tudatlan antimagyar proli rohad ék ezeket olvasd :D



http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__10..

2016. máj. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!