Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Viktor szerint Matolcsy...

Ha Viktor szerint Matolcsy "megmentette" a devizahiteleseket, akkor miért történnek még mindig kilakoltatások?

Figyelt kérdés

2016. máj. 9. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A megmentés az legfeljebb kedvezőbb részleteket takar, ki nem fogják fizetni helyettük az egészet. Továbbá nem csak devizahitel van a világon, sima forinthitel is bedőlhet.
2016. máj. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%
Rajtam segítettek. Több mint 2 millióval kevesebbet kellett végtörlesztenem, ahhoz képest mintha végig fizettem volna a futamidőt.
2016. máj. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az alapvető probléma az volt hogy könnyen adtak hitelt és boldog boldogtalan fel is vette. Sokan még a forint bezuhanása nélkül sem tudta volna visszafizetni rendesen, és ezek nyilván most sem fizetik rendesen. Ez egy ilyen biznisz. Amit meg a fidesz kiragaszt a plakátokra szimpla kampányhazugság.
2016. máj. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

# 2/3 Időpont ma 18:08


És szerinted hányan tudtak végtörleszteni? Nem sok embernek van pármilliója csak így...

2016. máj. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
A kettes vagyok! Én csak azt írtam, hogy nekem segítettek. Ha nincs alaptőkéje akkor minek vesz fel valaki hitelt? Aztán meg megy a sírás hogy nem győzi fizetni. Igen, volt miből kifizetnem. Hétközben kamionozom. Hétvégén dolgozom a gyümölcsösömben, meg a telkemen. Amellett nyáron barackot árulunk és kiadjuk a házat. Tehát heti hét nap munkával telik. Húsz éve voltam nyaralni először és utoljára. Viszont meg is van az eredménye. Magyarországon az emberek nem értik meg hogy 8 órai munkából, csak egyik hónapról a másikra lehet megélni. A kertet elfüvesítik, a tyúkólat elbontják. Azt gondolják hogy alanyi jogon jár nekik az autó, lakás, meg a horvátországi nyaralás.De sírni, meg az aktuális vezetőket szidni nagyon tudják. Ha itt a kormány gyalázása a cél, akkor a kérdés alá oda kellett volna írni. Tanulni kellett volna! Akkor ti lehetnétek Orbán, vagy Matolcsi helyében. Ha meg a tanulásra lusták voltatok, akkor most ne legyetek lusták a kétkezi munkához.Lehet lepontozni, mert itt csak a trollkodás, meg a zorbánozás, matolcsizás megy.
2016. máj. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Néhányat megmentett közülük. Sajnos elég csekély hányadát.


A bankok egy pénzügyi buborékot fújtak. Míg 2001-ben a hitel-betét arány 80% körüli volt, 2007-ben ez már több mint 150%-ra nőtt. A lufi kipukkant, és most kilúgozzák az országot.


A napokban olvastam, hogy valaki egy garzon lakásért a piaci érték 5-szörösét fizeti vissza - pedig árfolyamgáttal segítette a kormány - feltéve ha a bank nem emeli tovább a törlesztőjét. Mindez egy zéró inflációs környezetben, és béremelés nélküli környezetben. Vajon miért kellene örülnie?


A svájci frank alapkamata végig csökkent a futamidő alatt, miközben a bank non-stop kamatot emelt, és még szabad lábon járkálnak közöttünk ezek a csaló bankárok. Ugyan már milyen megmentésről beszélünk.

2016. máj. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

# 5/6 Időpont ma 09:21


Tudod, a mondandód elején még azt reagáltam volna, hogy egy rossz szót nem szóltam, hogy te örülsz ennek, csak felhívtam a figyelmed arra, hogy lakáshitelt ritkán vesznek fel úgy emberek, hogy mondjuk a fele már megvan.

De a mondandódat végigolvasva elmész ám te a büdösbe, oda. Mi jogon ítélkezel te bárki felett? Mi jogon adsz a számba olyanokat, amiket egy szóval sem írtam? Rajtad segítettek, az érintettek túlnyomó többségén meg nem. De neked az igazság kormánygyalázás. Gratulálok.

2016. máj. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mert úgy mentették meg a devizahiteleseket, ahogy a nyugdíjat is.
2016. máj. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Rajtunk is segített a forintosítás...10milliónál tartott a hitelünk, ahogy átváltották, 6millió lett belőle. Persze ehhez kellett, hogy még deviza korában közel 3milliót beletörlesztettünk, és azt is visszaszámolták. Forintosítás után ismét törlesztettünk bele, így most már 30ezer alatt van a havi törlesztő, és van rá kilátásunk, ha továbbra is odafigyelünk, és spórolunk, akkor így, forinthitelként ki tudjuk fizetni még ebben az életben. Egyébként esélyünk sem lett volna rá, a törlesztő pedig 80ezernél tartott már a 3millás betörlesztésnél, úgy ment le 60-ra, akkor szabtunk neki gátat.

Tehát röviden, csak azon lehet segíteni, aki maga is próbál saját magán. Viszont sokan vannak és voltak még devizahitelnél is úgy, hogy fizették a törlesztőt, a maradék pénzt pedig felélték, nem gondolva a holnapra. Aztán nagy szájjal mondták, hogy a hitelt megkaptam, mostmár féljen a bank. Mikor ezek közül az egyiknek vitte a bank a házát, nem hiszem, hogy túlzottan félt volna. Az illető viszont annál inkább...

Az ilyen embereken nem csoda, ha nem segített a forintosítás. Az ilyen gondolkodású embereken nem sok minden tudna segíteni... Esetleg ha kifizetnék helyettük a hitelt...

2016. máj. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

# 9/9 Időpont ma 09:17


Annyira szeretem az ilyet semmit mondó válaszokat, amiben féligazságok, meg félkonkrétumok vannak, hogy a proli azt higyje ez mennyire hűdejó volt :-D


Mert azt azért ne akard már beetetni senkivel, hogy majdnem a hiteled felét megspóroltad a forintosítással. A beletörlesztést meg jóhogy beszámítják, azért hívják törlesztésnek...

2016. máj. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!