Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem van rá nagy...

Csak szerintem van rá nagy esély, hogy a mostani 35-40 éveseknek már nem lesz nyugdíjuk?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy hoznának egy olyan törvényt, hogy a gyerek köteles lesz eltartani a szülőt. Ha a gyerek munkanélküli lesz vagy az idős embernek egyáltalán nincsen gyereke, akkor mi lesz?

2016. máj. 10. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Igen, esélyes.

Az meg a kutyát se érdekli, hogy akkor mibül fogsz megélni, hiszen ez Magyarország.

2016. máj. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Van rá esély persze és akinek egy csöpp esze van, már rég spórolgat, amennyit tud, esetleg egy nyugdíjszámlán. Mert állami nyugdíj az nem sokáig lesz...
2016. máj. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Ha a gyerek munkanélküli lesz vagy az idős embernek egyáltalán nincsen gyereke, akkor mi lesz?"


Ami a nyugdíj intézménye előtt: mindenki megél ahogy tud (ha nem tud akkor meg nem él).



"Magyarországon 1928-ban jelent meg a nyugdíjról szóló törvény. Az volt a célja, hogy megvédje az időseket az éhínségtől. Vagyis ha valaki túlságosan sokáig élt, és elfogytak a tartalékai, akkor az állam egy minimális apanázst biztosított a számára. Akkoriban a várható élettartam 47 év volt a férfiaknál és 50 év a nőknél. A nyugdíjkorhatárt pedig 65 évben szabták meg."


[link]

2016. máj. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Még ha lenne is nyugdíj (de úgyse lesz) addigra a nyugdijkorhatár is lesz vagy 100 év, az átlag életkor meg mittomén 80 év, szóval 100% hogy a mai fiatalság nem fogja tudni élvezni a nyugdijas éveit.
2016. máj. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Jaja.

Már most látom, hogy Lakatos Armando 65 éves koráig kapja az FHT-t, majd másnap már nem jár neki semmi.

Ahha, biztos.

2016. máj. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Ezt már vagy 25 éve is mondogatták az akkori 35-40 évesek, aztán most meg mégis kapnak nyugdíjat.
2016. máj. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Addigra szerintem bevezetik az alanyi jogon járó jövedelmet, amivel ki tudják váltani az államok az összes szociális juttatást, illetve megakadályozni a súlyos szociális instabilitást okozó tényezőket.
2016. máj. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
Maximum 4-5 év és összeomlik a nyugdíjrendszer és rántja magával az egész szociális hálót.
2016. máj. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
2 es úgy írod mintha csak az akaraton mulna hogy az ember nyugdíj elõtakarêkosságot fizessen. Remélem azért ezt te se gindolod komolyan hogy az embereknek azért nincs ilyen mert hülék hozzá.
2016. máj. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

Két dolog enyhíti a nyomort.

1. A fideszes alaptörvénybe bekerült, hogy mindenki köteles gondoskodni a szüleiről. Nyugdíjra nem lesz szükség.

2. Az egészségügy állapota segít abban, hogy kevesen éljenek a nyugdíjkorhatárig.

2016. máj. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!