Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nektek mi a fontosbb: az...

Nektek mi a fontosbb: az ország vagy a saját gazdagságotok?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy megválasztjátok a Magyarország Tényleg Fejlődik pártot. 4 év kormányzás alatt a ti helyzetetek nem változik. Ugyanígy fogtok élni, mint most.

Ellenben az ország látványosan fejlődik, csökken az államadósság, nő a bevétel, javulnak a kórházak és az utak, javul az oktatás, stb.

Ez az egyik lehetőség.

A másik, miszerint megválasztjátok a Nekünk Csak az Emberek Számítanak pártot. Ti látványosan jobban éltek, nő a fizetésetek, több mindenre telik, ellenben az ország süllyed, nő az államadósság, hiteleket vesznek fel, nem történik látványos, sőt semmilyen fejlődés nem történik az infrastruktúra, az egészségügy, az oktatás, stb. terén.

Ha több ideig lesznek kormányon, teszem azt 12 évig, 3 cikluson keresztül, akkor mindkettő elindul a fejlődés irányába. Az első az embereknek okoz majd javulást, a második az államnak.

Melyik pártra szavaznátok, az MTF-re vagy a NCES-re?


2016. máj. 11. 23:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%

Nézd, lehet hogy önzőnek hangzik de inkább görgessenek államadósságot 30-40 évig, de én mint munkás éljek jobban, és több mindenre legyen lehetőségem az életemben.

Az egészségügy meg sose volt olyan rossz hogy ne lehetett volna felépülni egy vakbél műtétből, vagy mandula kivételből.

2016. máj. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%

MTF


Elmondom miért:

" javulnak a kórházak és az utak, javul az oktatás, stb. "

Vannak dolgok amiket ugyan nem pénzben mérünk, de ugyanúgy hozzájárul az életszínvonalunkhoz. Az, hogy ugyanannyit keresek, de jobb szolgáltatást kapok mindenképpen előnyös.

2016. máj. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
MTF jobban be jön, mert nagyobb a fejlődés, ami idővel utoléri és lehagyja az NCES rendszer jólétét.
2016. máj. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
52%

"Ti látványosan jobban éltek, nő a fizetésetek, több mindenre telik, ellenben az ország süllyed, nő az államadósság, hiteleket vesznek fel, nem történik látványos, sőt semmilyen fejlődés nem történik az infrastruktúra, az egészségügy, az oktatás, stb. terén."

Roppant logikátlanul és életszerűtlenül hangzik.

2016. máj. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

4# persze, tudom. De tekintsünk el ettől.

Nő a fizetésetek, jobban tudtok élni, de nem fejlődik az ország. Ez a lényeg.

Melyiket választanád? Illetve mások is, melyiket választanák?

2016. máj. 12. 00:33
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

A kérdésr úgy is feltehetted volna,hogy mivel lett jobb az átlag embernek,hogy egykulcsos adó van,gazdagok támogatása.

Lettek-e munkahelyek,vagy csak gazdagék elbulizták külföldön az adókedvezményüket?


Hogy a kérdésre válaszoljak,még nem léptem be a változó korba,nem vagyok klimaxos,mint a legtöbb politikus,akiknek már a saját jólétük már nem olyan fontos.

Nem az én generációm életét áldozzák fel azért,hogy az unokjájuknak TALÁN jobb legyen.

Én most élek.Tudod,van egy ilyen szám is,hogy "Most élsz"

Lehet a jövőt tervezni,de nem a jelen teljes beáldozásával....

2016. máj. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a dolgot!


Ha fejlődik az ország akkor az a lakosainak is jobb lesz hosszabb távon nem? :D

2016. máj. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%

Az emberek az elsőt mondanák (hiszen az a morális és "jó" döntés), gyakorlatban meg a másodikra voksolnának.


A Fidesz is ezt csinálja, havi 2e Ft-os rezsicsökkentéssel kilóra megvette a szavazók felét, hogy egy szót se szóljanak, amikor az MNB alapítványokkal, Questorral meg társaikkal százmilliárdokat lopnak.

2016. máj. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%
Az első a tipikus, magát túl sokra tartó proli, már bocsi. Egyértelműen az elsőt választanám. Meg kellene szokni az embereknek, hogy az élet nem lesz jobb csettintésre, mindenért meg kell dolgozni. A németek is, meg az összes másik nyugati ország is megdolgoztak azért, amijük van, sokakat nem sújtott háború, vagy más tragédia, mint Magyarországot, jó helyen voltak jó időben, stb. De ehhez hozzájárult a szorgalmuk is, ami a magyarokra nem igazán jellemző. Mindenki csak a jóba akar beleülni rögtön jórészt, tisztelet a kivételnek. Először a nagy problémákat kell megoldani, aztán a kisebbeket és ha kollektíve jót akarunk, hosszú távon, akkor bizony az első lenne mindenképp a helyes út.
2016. máj. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
A lényeg, hogy nekem jó legyen.
2016. máj. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!