Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne visszahozni a...

Hogyan lehetne visszahozni a 70-es évek életszínvonalát?

Figyelt kérdés
Milyen lépések kellenének ahhoz hogy eltűnjön a szegénység és a korrupció az országból?
2016. máj. 15. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sok hitelt kéne felvenni, életszínvonalba pumpálni, a tökéletesen inkonzisztens koncepciónkra pedig alkalmazni a szigetvári módszert ("kinek az ügynöke vagyok?"), és a felelősség természetesen másé.
2016. máj. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként szerintem élünk a 70es évek színvonalán bőven. Vagy voltál boltban és nem volt gyümölcsíz meg 2t ásványi olaj a wartburgba? A társadalomkép meg... Tegye fel a kezét aki meggyőződésesen volt szívesen úttörő vagy KISZ-es, vagy "katona".

Szívesen kényszerítenélek én akármilyen nemlétező elveken alapuló közösségbe, csak kérni kell.

Hogy te is megértsd, járj pl templomba.

2016. máj. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kovpet ***** válasza:
100%

Remélem, sehogy. Nem kell vissza az a színvonal, most jelentősen jobb minden mint akkor.

Más kérdés, hogy mennyivel jobb lenne, ha nem szúrnák el az ország vezetői önös érdekből az egészet.

2016. máj. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Amikor a Trabantra öt évet kellett várni,hiába volt meg rá a pénzed? Oda akarsz visszasüllyedni?
2016. máj. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

1) Most magasabb a z életszínvonal. Legfeljebb akkor kisebbek voltak a társadalmi egyenlőtlenségek.


2) Ha tudnánk mi kell a szegénység felszámolásához, akkor már megtetük volna :) Valószínűleg magas színvonalú oktatás, erős szociális háló.


3)A korrupció ellenszere az erős civil felügyelet, az átláthatóság, a szabad, független média. Na vajon miért ezeket a területeket korlátozták az elmúlt években? :)

2016. máj. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem szeretnék a 70-es évek színvonalára visszazuhanni, kis kádárikusz! :D
2017. jan. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!