Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz az, hogy a mentelmi...

Igaz az, hogy a mentelmi joggal rendelkező politikusokat csak 2/3-os többséggel lehet elszámoltatni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 9. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem nem függ össze, mivel nem a parlament számoltatja el, hanem a bíróság. Az meg tojik a 2/3-ra. Bár már maga a kérdés értelmetlen, mert ilyen intézmény ma Mo-on hogy "elszámoltatás" nincs.
2010. ápr. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, persze, "elszámoltatás" nincs, csak most épp az jutott eszembe, hogy mi lesz majd vajon a sorsuk a mentelmi jogos bűnözőknek.
2010. ápr. 9. 17:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a parlament 2/3-os többsége kell ahhoz, hogy felfüggesszék a X. Y. mentelmi jogát.
2010. ápr. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na, köszi, ezt akartam. Szóval akkor végül is nem az "elszámoltatáshoz" kell 2/3-d, hanem, hogy felfüggésszék a mentelmi jogot és aztán jöhet az "elszámoltatás". Ilyen szempontból akkor jó lenne egy 2/3-os kormány.
2010. ápr. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!